AKBANK EFT SAATLERİ

akbank kredi başvurusu işlemi

Her banka müşterisinin en çok kullandığı yollardan birisi para transferi işlemidir. Bankalardan para transferi işlemini ise iki farklı şekilde yerine getirebilirsiniz. Bu yollardan ilki eğer para göndermek istediğiniz banka hesabı ile sizin kullandığınız banka hesabının aynı olmasıdır. Bu durumda yapılacak olan para transferinin adı havale olmaktadır. Ancak para transferi yapacağınız banka hesabı sizin kullandığınız banka hesabından farklı ise bu durumda yapılan para transferine ise EFT yani elektronik fon transferi adı verilmektedir. Sizde para transferi yapacaksanız ve bu durumda kullanacağınız yol EFT ise dikkat etmeniz gereken konu EFT saatleridir. Sizde EFT yapmak için Akbank hizmetinden yararlanmak istiyorsanız bu bölümde Akbank EFT saatleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Biz sizlere bu alanda Akbank EFT saatleri hakkında bilgi vereceğiz. Akbank EFT saatleri hakkında bilgi sahibi olmak için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Akbank EFT Saatleri Kaçtır?

Sizden para transferi yapmak için EFT işlemini kullanıyorsanız bu EFT işlemini Akbank için sabah 09.00 ve 17.00 saatleri arasında yapmanız gerekmektedir. Eğer Akbank EFT saatleri dışında EFT işlemini yerine getirirseniz para aktarım işi bir sonraki mesai gününe kalır. Akbank EFT saatleri içinde EFT işlemini yapmış ancak para ilgili hesaba geçmemişse ilk olarak bilgilerinizi kontrol ediniz. Bilgilerde doğru ise ilk olarak kendi bankanızı daha sonra işlem yaptığınız kişi kendi bankalarının müşteri hizmetlerini arayıp işlemi gerçekleştirebilir. Akbank EFT işlemini herhangi bir Akbank şubesinden, internet bankacılığında ya da bankamatiklerden yerine getirebilirsiniz.

Akbank EFT işlemini internet şubesinden yapmak için kullanıcı adınızın ve şifrenizin olması yeterlidir. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi girip internet bankasına giriş yaptıktan sonra transfer bölümü üzerinden para aktarma yazan alana tıklayınız. Bu işlem için ise para aktarmak istediğiniz kişinin hesap bilgilerini ve IBAN numarasını bilmeniz gerekmektedir. Bu noktada dikkat etmeniz gereken işlem için EFT işlemini Akbank EFT saatleri arasında yapmanız olacaktır.

Akbank ATM’ lerinden yani bankamatiklerinden EFT işlemini yerine getirmek istiyorsanız. Akbank bankamatikleriden para aktarma yazan bölümünden ilgili işlemi seçmeniz yeterlidir.

Akbank EFT için alınacak olan masraflar ise şu şekildedir;

  • Hesaptan gönderilen EFT/İleri Vadeli EFT için 44 TL’den 339 TL’ye kadar faiz oranı % 0.5 olup bu orana BSMV dahildir.
  • Nakit gönderilen EFT için 50 TL’ den 325 TL’ ye kadar faiz oranı % 0.5 olup bu orana BSMV dahildir.
  • İsme gelen EFT’nin Kasadan Ödenmesi için 50 TL’den 100 TL’ye kadar faiz oranı % 0.5 olup bu orana BSMV dahildir.
  • Akbank Direkt İnternet EFT sizden alınacak olan masraf BSMV dahil 4.25 TL’dir.
  • Akbank Direkt İnternet Geç EFT için sizden alınacak olan masraf 6.75 TL olup bu ücrete BSMV dahildir.
  • Akbank ATM EFT işlemi için sizden alınacak olan masraf BSMV dahil 7.50 TL’dir.
  • Çağrı Merkezi EFT için en az 20 TL en çok 50 TL EFT miktarları için BSMV dahil sizden alınan ücret % 0.5’dir.
  • Akbank Direkt Mobil’den Geç EFT için BSMV dahil 5 TL işlem ücreti alınır.
  • Kredi Kartından Talimatlı EFT İşlem ücreti ise BSMV dahil % 3.80 olarak uygulanır.

Sizde Akbank EFT işlemini yukarıda yazan şekilde kolay bir yolla yapabilirsiniz. Ayrıca biz sizlere yukarıda Akbank EFT saatleri hakkında ve EFT işlemi için alınacak olan ücretler hakkında da bilgi verdik. Sizde tüm bu konular hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız yazımızı okumanız sizin için yeterli olacaktır.

Akbank Resmi İnternet Adresi İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top