Aktif Bank Müşteri Hizmetleri

5719e2fee50aa93f205b88a6

Bankalar sunmuş olduğu hizmetler konusunda müşterilerine yardımcı olmalı, hizmetten yararlanacağı süre dahil tüm süreçlerde yanında olmalıdırlar. Çünkü işin içine maddiyat girdiği için müşteriler daha titiz davranıyor, ister istemez kafalarında soru işaretleri oluşabiliyor. Bu soru işaretlerine cevap bulmak bankaların görevlerinden birisidir. Gelişen dünyada yeni ihtiyaçlar ve dolayısı ile yeni çözümler birbirini takip ediyor. Bu sebeple bankaların en önemli hizmetlerin birisi olan müşteri hizmetleri ortaya çıkmıştır.

Birçok banka müşteri hizmetlerine önem verir ve bu hizmeti sürekli geliştirme gayesinde olur. Aktif Bank’ta da müşteri hizmetleri önemli bir rol oynar. 1999 yılında kurulmuş ve 2007 yılında yapılanma ile adını almış olan Aktif Bank, müşterilerine önem vererek ve her konuda ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyor. Bu yazıda Aktif Bank’ın müşteri hizmetlerinden, Aktif Bank Müşteri Hizmetleri sistemin nasıl işlediğinden ve Aktif Bank Müşteri Hizmetler ile nasıl irtibat kurulabileceğinden bahsedilecektir.

Aktif Bank’ta Müşteri Hizmetlerinin Görevi Nedir?

Büyük firmalar müşteri hizmetleri birimlerine önem verir ve elemanlarını bir eğitim sürecine dahi sokabilir. Aktif Bank da bu konuda hassas davranmaya özen göstererek ve müşterilerinin ihtiyaçlarını olabildiğince karşılamaya çalışır. Müşteri hizmetleri sadece bankalar için değil müşteriler için de önemli bir birimdir. Çünkü bir banka hizmeti hakkında bilgi almak isteyen müşteri direkt olarak müşteri hizmetlerine danışabilir. Müşteri hizmetlerinin müşteri ile olan ilişkisinde önemli aşamalar mevcuttur. Bu aşamalardan en önemlisi sayılabilecek aşama müşterinin ilgili hizmetten yararlanması aşamasıdır. Çünkü müşteri bir hizmetten yararlandığı esnada merak ettiği veya yaşadığı bir sorun ile ilgili yetkili bir mecra arar. Müşteri hizmetlerinin bu aşamadaki yardımları, yönlendirmeleri, müşteriye olabildiğince yeterli olabilmesi devamlılığı sağlayan bir olaydır. Devamlılık da müşterinin o bankayı tekrar tercih etmesini ve hatta önermesini sağlar. Aktif Bank müşterisi veya müşteri adayı kişiler birçok konuda müşteri hizmetlerine danışabilir ve kafasındaki soru işaretlerini giderebilir.

Aktif Bank Müşteri Hizmetleri ile Nasıl İrtibat Kurulur?

Aktif Bank’ta müşteri hizmetlerine ulaşmanın birçok yolu vardır. Bunlar şubede müşteri hizmetleri ile görüşmek, telefon bankacılığıyla müşteri hizmetleri ile görüşmek ve yazılı yollarla müşteri hizmetleri ile görüşmek şeklinde sıralanabilir.

1. Şubeye Giderek

Müşteri hizmetleri ile yüz yüze görüşmek isteyen müşterilerin kendilerine en yakın Aktif Bank şubesine gitmesi ve şubenin müşteri hizmetleri birimine ulaşması gerekir. Şubeye giderek müşteri hizmetleri ile görüşmek detaylı bilgi alınmasını sağlar. Bu yüzden önemli ve nispeten karmaşık konular için şubeye giderek müşteri hizmetlerinden yardım alınmasında fayda vardır. Size en yakın Aktif Bank şubesini öğrenmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

En Yakın Aktif Bank Şubesi için TIKLAYINIZ!

2. Telefon Bankacılığıyla

Müşteri hizmetleri ile görüşmenin diğer bir yolu Telefon Bankacılığı’nı kullanmaktır. Aktif Bank Telefon Bankacılığı kapsamında müşteri hizmetleri ile görüşmek isteyen kişiler 0850 724 30 50 numaralı telefonu arayabilir, 7 gün 24 saat hizmet talebinde bulunabilir. Telefon görüşmelerinde yoğunluğa bağlı olarak uzun bekleme süreleri olabilir. Bu sebeple müşteri hizmetlerine Telefon Bankacılığı üzerinden ulaşmak isteyen müşterilerin bu konuyu akıllarında bulundurması gerekir.

3. Yazılı Yollarla

Aktif Bank müşteri temsilcileri ile görüşmelerin diğer bir yolu ise yazılı iletişimdir. Aktif Bank’a yazılı olarak ulaşmak için aşağıda bulunan internet sitesine girerek İletişim ve Şikayet Formu’na ulaşabilir, gerekli bilgiler doldurularak müşteri hizmetlerine yazılı olarak ulaşılabilir. Bunun yanı sıra Aktif Bank e-posta adresine mail atarak müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz. Aktif Bank e-posta adresi iletisim@aktifbank.com.tr ‘dir. Bu adrese mail atarak bilgi veya sorunlarına yanıt alabilirsiniz. Size gelen cevabın Aktif Bank tarafından gönderildiğini teyit etmekte fayda vardır, zira bilgisayar üzerinden dolandırıcılıklar en fazla e-posta üzerinden yapılmaktadır. Bu sebeple müşterilerin dikkatli olmasında fayda vardır.

Aktif Bank İletişim Formu için TIKLAYINIZ! 

Scroll to Top