Alternatif Bank Çalışma Saatleri

”Banka kapanmadan yetişebilecek miyiz, bugün banka açık mı, işimi şubeye gitmeden halledebilir miyim?” bunlar zaman zaman bankalarda işimiz olduğunda aklımıza gelen sorulardır. İşte biz de bu yazımızda Alternatif Bank’ın çalışma saatlerinden, günlerinden bahsedeceğiz. Alternatif Bank kısaca ABank 1991 yılında kurulmuş ve Türkiye’deki bankalar arasında yerini almıştır. Doğan Grup bünyesinde olan Alternatif Bank 2013 yılında Katar’ın önde giden bankalarından The Commercial Bank’ın önce ana hissedar olmasından sonra 19 Aralık 2016 yılında da The Commercial Bank tarafından %100 satın alınmıştır. 18 Mart 2016’dan itibaren de Müge Öner’in CEO olduğu Alternatif Bank’ın Türk piyasasındaki 25. yılı sona ermiştir. Ülkemizde çok bilinen bir banka olmamasına rağmen uzun süredir varlığını sürdürmektedir. Ülkemizde de 50’den fazla şubesi ile Alternatif Bank faaliyet göstermektedir. Kredi ihtiyaçlarınıza da sizin istediğiniz şekilde %1,55 faiz oranı ile yardımcı olmaktadır. Tüm hizmetleri diğer bankalar ile aynıdır. Adı az duyulmuş olmasına rağmen Alternatif Bank da hizmetlerini ve faaliyetlerini şubelerinden yapmaktadır. Yazımıza devam ederken Alternatif Bank’ın çalışma saatleri ve günlerinden bahsetmeye başlayalım.

Alternatif Bank Çalışma Saatleri Nelerdir?

Alternatif Bank’ın ülkemiz üzerinde bulunan 50’den fazla şubesi ile hafta içi her gün sabah saat 09:00‘da açılır. Akşamları saat 17:00‘de kapanır. Alternatif Bank şubeleri 9.00’da açılmaya başlasa da yine her kurumda olduğu gibi saat 12:30 ile 13:30 arasında da öğle tatili nedeni ile kapalıdır. Soru cevap şeklinde bir tablo oluşturmuşcasına Alternatif Bank’ın çalışma saatlerinden bahsedecek olursak durum şöyle olur :

  • Alternatif Bank şubeleri saat kaçta açılıyor? Alternatif Bank şubeleri sabah saat 09:00’da açılır.
  • Alternatif Bank şubeleri saat kaçta kapanıyor? Alternatif Bank şubeleri akşam saat 17:00’de kapanmaktadır.
  • Alternatif Bank şubelerinde öğle arası tatili saat kaçta? Alternatif Bank şubeleri 12:30 ile 13:30 saatleri arasında öğle tatili olduğu için faaliyet gösterememektedir.
  • Alternatif Bank şubeleri hafta sonu açık mı? Alternatif Bank şubeleri hafta sonu yani Cumartesi ve Pazar günleri kapalıdır. Bazı bankalar hafta sonu acil durumlar için bazı şubelerini açmayı tercih etmektedir. Ancak Alternatif Bank, hafta sonu şubelerini açmamayı tercih etmiştir, yine de internet bankacılığı ile her zaman 7/24  müşteriler için hizmet sunmaktadır. Bunun dışında yine müşteriler hafta içi Alternatif Bank’ın açık olduğu saatler içerisinde şubelerden işlemlerini yapabilirler.
  • Alternatif Bank bayramda açık mı? Alternatif Bank şubeleri Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda ve buna ek olarak resmi bayramlarda yani 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos gibi  günlerde de hizmet vermemektedir.

Alternatif Bank Genel Müdürlük çalışma saatlerinden de bahsedecek olursak aslında pek de farklı bir durum yoktur. Genel Müdürlüğü İstanbul Şişli sınırları içinde bulunan binası da yine şubeleri ve diğer kurumlar gibi sadece hafta içi ve 09:00–12:30, 13:30–17:00 saatleri arasında faaliyet göstermektedir.

Alternatif Bank’ta yapmanız gereken işlem için şubeye gitmeye vaktiniz yok ise veya gitmenizi gerektirecek önemli bir durum söz konusu değil ise bu işlerinizi çağrı merkezini arayarak da halledebilirsiniz. ”444 00 25” numaralı telefondan arayarak çağrı merkezine ulaşıp yapılabilecek basit işlemlerinizi halledebilir, sorularınızı sorabilirsiniz. Alternatif Bank çağrı merkezinin 7/24 açık olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

Tatil günü, Alternatif Bank şubeleri kapalı ise ve herhangi bir durumda kartınızın kayıp çalıntı durumu olursa, EFT veya havale gibi işlemler yapmanız gerekirse, şifre değiştirme, kredi başvurusu ve kredi kartı başvurusu gibi çok sayıda işleminizi Alternatif Bank’ın şubelerine gitmenize gerek kalmadan saydığımız işlemler ve daha fazlasını 444 00 25 numaraları telefonu arayarak çağrı merkezinden, internet bankacılığı üzerinden veya Alternatif Bank ATM’lerinden kolayca halledebilirsiniz. Herkesin kolaylıkla kullandığı akıllı cep telefonları sayesinde bu işlemler de kolaylıkla halledilebilir duruma gelmiştir. Siz müşteriler de banka saatlerini göz önünde bulundurarak işlerinizi halledebilir ya da 7/24 hizmet veren çağrı merkezi veya internet bankacılığını kullanabilirsiniz.

Scroll to Top