Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankaların Listesi

bedelli askerlik son durum bedelli askerlik son dakika 2016 h979 e1485867298274

Senelerce umutlarla beklenen bedelli askerliğin çıkması ile beraber askerliğini bedelli olarak yapmak isteyen çoğu birey gerekli olan parayı temin etmek için birçok yola başvurmaktadırlar. Bu yollardan en çok tercih edileni hiç kuşkusuz bankalardır. Birçok banka bedelli askerlik yapmak isteyen bireylere kredi imkanı sunmaktadır. Bedelli askerlik için ödenecek 18.000 TL olan miktar birçok banka tarafından farklı avantajlar ile müşterilerinin karşısına çıkarak tercih edilmektedir. Bizler bu yazımızda sizlere bedelli askerlik için kredi sunan bazı bankalar hakkında bilgilendirme yapacağız.

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar

Her banka kendi sistem ve çalışmalarına göre belirlediği şartlar ve koşullar dahilinde bedelli askerlik için kredi imkanı sunmaktadır. Aşağıda sizlere günümüzde bu kredi türü için en çok tercih edilen bazı bankalara yer verdik.

1. Garanti Bankası Bedelli Askerlik Kredisi

Garanti Bankası, bedelli askerlik yapacak müşterilerine sunduğu bir kredi türüdür. Garanti Bankası’ndan bu krediyi almak isteyen bireyler sadece 444 0 335 numaralı destek hattından ve herhangi bir Garanti Bankası şubesinden başvurularını gerçekleştirebilirler. Bu krediye internet üzerinden yada SMS ile başvuru yapmanız mümkün değildir. Garanti Bankası 36 aya varan vade imkanları ile müşterilerine 18.000 TL olan bu krediyi sunmaktadır. Bedelli askerlik kredisini çok düşük faiz oranları ile sunan Garanti Bankası, bu kredi için sadece %1.14 faiz oranı almaktadır. Eğer bedelli askerlik için gerekli olan miktarın tamamını değil de sadece belli bir miktarı için başvuruda bulunduğunuz taktirde faiz oranınız %0.95 lere kadar düşmektedir.

2. Türkiye Ekonomi Bankası Bedelli Askerlik Kredisi

Türkiye Ekonomi Bankası(TEB), bedelli askerlikden yararlanmak isteyen müşterilerine gerekli nakit ihtiyaçlarını gidermeleri için kredi sağlamaktadır. TEB’den bu krediyi almak isteyen bireyler TEB Müşteri Hizmetlerini arayarak veya herhangi bir TEB şubesine giderek bu krediye başvurabilmektedirler. TEB bu krediyi müşterilerine en fazla 36 ay vade ile sunmakla beraber %0.99 dan başayan düşük faiz oranları ile de müşterilerine tüm kolaylıkları sağlamaktadır. Ayrıca aldığınız krediyi 3 ay ertemeli olarak ödemek istediğinizde sizlere %1.05 faiz oranı ile sunabilme imkanı da vermektedir. Daha detaylı bilgi almak için TEB Müşteri Hizmetlerini arayarak her türlü sorunuzun cevabını alabilirsiniz.

3. Akbank Bedelli Askerlik Kredisi

Akbank, bedelli askerlikten yararlanmak isteyen müşterileri için kredi imkanı sunan bankalardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. 18.000 TL olan bedelli askerlik miktarı Akbank tarafından en fazla 36 ay vade ile sunulmaktadır. Üstelik bu krediden faydalanan müşterilerinden Akbank, kredi tahsis ücreti talep etmemektedir. 18.000 TL olan bedelli askerlik miktarını sizlere %1.17 faiz oranları ile sunan Akbank, ek olarak kredi ödemelerinizi 3 ay erteletmeli olarak da yararlanmanızı saklamaktadır. Bu krediden yararlanmak için size yakın herhangi bir Akbank şubesine giderek başvurunuzu yapabilmeniz mümkünür. Başvuru esnasında bankanın sizden istediği belgeler ise şu şekildedir:

  • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaportun aslı ve fotokopisi
  • Gerekli görülmesi durumunda adres teyidi amaçlı belge ve gelir belgesi talep edilebilecektir.
  • Gelir Belgesi – Maaş bordrosu (Maaş müşterimizin getirmesine gerek yoktur.)

4. Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi

Bedelli askerlik kredisi veren bankalardan biri olan Ziraat, müşterilerine gerekli olan miktarı avantajlı faiz oranları ile sunmaktadır. Dilediğiniz taktirde bedelli askerlik kredisini 3 ay geri ödemesiz şekilde hiçbir faiz oranı artmadan kullanabilmenizi mümkün kılmıştır. Ancak Ziraat Bankası’ndan bu krediyi kullanmak isteyen müşterilerin bazı unsurlara sahip olması istenmektedir. Bu unsurlar ise şu şekildedir:

  • Ziraat Bankası internet bankacılığının kullanılması
  • Kredili Mevduat Hesabına sahip olunması
  • En az bir adet otomatik ödeme talimatının bulunması

Yıkarıda yer alan maddelere sahip olan bireylere bu krediyi sunan Ziraat Bankası en fazla 36 ay vade ile kredi kullanımınızı sağlamaktadır. Bu krediyi kullanan bireylerden %1.05 gibi düşük bir faiz oranı tahsil edilmektedir. Bu krediye başvurmak için yukarıdaki unsurlara sahip olarak size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

5. ING Bank Bedelli Askerlik Kredisi

ING Bank kendisini tercih eden müşterilerine avantajlı faiz oranları ile bedelli asker kredisi sunmaktadır. 18.000 TL olan bedelli askerlik miktarının tümünü 36 av vade ile kullandırtmaktadır. ING Bank bedelli askerlik kredisi için %1.19 faiz oranı talep edilmektedir. Kredi tahsis ücreti olarak da kredi tutarının %0,5 i alınmaktadır. ING Bank müşterilerini düşünerek internet üzerinden başvuru yapabilmenizi olanaklı kılmıştır.

Bu krediye SMS yolu ile de başvurmanız mümkündür. Cep telefonlarınızdan KREDİ boşluk ardından T.C. Kimlik Numaranızı yazıp 2205’e mesaj gönderdiğinizde kredi başvurunuzun yanıtı en kısa sürede sizlere bildirilecektir. Başvuru yanıtınızın durumuna göre almak istediğiniz kredi türünü belirterek işlemlere başlayabilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak ve/veya başvuru apmak için de size en yakın ING Bank şubesine gitmeniz yeterli olacaktır.

6. Denizbank Bedelli Askerlik Kredisi

Denizbank, bedelli askerlikten yararlanmak isteyen müşterilerine sunduğu avantajlar ile kapılarını açmaktadır. 18.000 TL olan bedelli askerlik miktarını 36, 24, 12 ay vade oranları ile sunmaktadır. 12 ay vade ile bu krediyi kulanmak isteyen müşterilerinden %1.09 faiz oranı alırken, 24 ve 36 ay vade ile yararlanan müşterilerinden %1.14 faiz oranı almaktadır. Dilerseniz kredi ödemelerinizi ilk üç ay ödemeyip erteletmeli olarak başlayabilirsiniz. Bedelli askerlik kredisine başvurmak için size en yakın Denizbank şubesine gitmeniz yeterli olacaktır. Bu krediye başvuru sırasında istenecek belgeler ise şu şekildedir:

  • Bedelli başvurusu yaptığınıza dair belge,
  • İkametgah ve kimlik belgesi,
  • Gelir belgesi şeklindedir.

7. Vakıfbank Bedelli Askerlik Kredisi

Vakıfbank, bedelli askerlikten yararlanmak isteyen bireylere rahat ödeme koşulları ile ihtiyaçları olan müktarı sunmaktadır. 18.000 TL olan bedelli miktarını 36 ay vade ile müşterilerine kullandırtmaktadır. Bu kredi için sadece %1.08 faiz oranı almaktadır. Ayrıca bu krediyi kullanan müşterilerinden kredi tahsis ücreti talep etmemektedir. Vakıfbank bedelli askerlik kredisine başvurmak için size en yakın Vakıfbank şubesine gitmeniz yeterli olacaktır.

Scroll to Top