İŞ BANKASI EĞİTİM KREDİSİ

İŞ BANKASI EĞİTİM KREDİSİ

Çocuğunuzun eğitim masrafları gün geçtikçe artıyor ve sizde artık bu giderleri tek kalemde karşılayamıyorsanız, bu durumda sizde eğitim kredisinden yararlanabilirsiniz. Bazı bankalar okumakta olan öğrencilerin eğitim giderlerini karşılamak için eğitim kredisi vermektedir. Bu alanda hizmet sunan bankalardan birisi de İş Bankası’dır. Eğer siz de İş Bankası eğitim kredisi hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz. Biz sizlere bu alanda İş Bankası öğrenci kredisi faiz oranları, kredi için gerekli olan evraklar, başvuru işlemini nasıl yapılacağı hakkında bilgi vereceğiz.

İş Bankası Eğitim Kredisi Nedir?

Sizde İş Bankası eğitim kredisi hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu alanda yer alan bilgileri okuyabilirsiniz. İş Bankası öğrenci kredisi için uygulanacak olan faiz oranları ve dosya masrafları ise şu şekilde belirlenmiştir. İş Bankası eğitim kredisi faiz oranları;

  • Faiz oranı 1 aydan 36 aya kadar aynı olup % 1.55 olarak belirlenmiştir. Bu orana BSMV ve KKDF dahil değildir.
  • İş Bankası öğretim kredisi için uygulanacak olan kredi tahsis ücreti ise çekilecek olan kredi miktarının % 0.5’i olarak belirlenmiştir, bu orana BSMV dahil değildir.
  • Eğitim kredisi için belirlenen yıllık maliyet oranı ise % 25.22 asgari ve azami oran olarak belirlenmiştir. Yıllık maliyet oranı 10.000-TL, 36 ay vadeli bir kredi için hesaplanmış olup, hesaplama yapılırken faiz oranı %1.30, tahsis ücreti 52,5 TL olarak dikkate alınmıştır.
  • Eğitim kredisinden gecikme bildirim ücreti ise 5 TL’dir.

Sizde İş Bankası eğitim kredisine başvuruda bulunmak istiyor ve başvuru için gerekli olan evraklar hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz. Biz sizlere şimdi İş Bankası eğitim krediniz için gerekli olan evraklar hakkında bilgi vereceğiz.

  • Başvuru Formu
  • Nüfus cüzdanı veya sürücü belgenizin aslı ve fotokopisi
  • Gelir durumunuzu gösterir belge
  • Eğitim bedelini gösterir fatura aslı ve/veya öğrenci kayıt belgesi ve/veya okul ücretini gösterir belge

İş Bankası Eğitim Kredisi Hakkında Bilgi Sahibi Olmak İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top