Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Kredi Borcu Kapatma

Bankalar kuruluş amacı olarak şirketlere belirli maddi destekler sağlamak olarak benimsenmiştir. Lakin gün geçtikçe yaygınlaşan sosyal hayata teknolojinin de etkisiyle birçok banka bireysel alanda da birçok hizmet sunmaktadır. Bankaların en geniş kapsamlı bireysel hizmetlerinde ise en büyük rolü kredi kartları ve kredi tipleri almaktadır. Birçoğumuz ihtiyaç duyduğumuz anlarda veya taksit olarak kredi kartlarını ve kredileri kullanmaktayız. Lakin bazen maddi durumların elvermemesi veya farklı bazı sebeplerden dolayı kredi borçlarının geri ödenmesinde sıkıntılar çıkabilmektedir. Bu tür durumlarda ise bireylerin en çok merak ettiği durum kredi borçlarını kapatma veyahut birden fazla bankaya kredi borcu var ise bunları tek bir çatı altında birleştirmenin nasıl gerçekleşeceği oluyor. Bu tür durumlarda bankaların kredi ve kredi kartı kullanımlarını arttırması söz konusu olduğu için bu borçları kapatmak için başka bir kredi imkanı sağlanabiliyor. Bu yazımızda sizlere eğer böyle bir sorununuz var ise kredi borcu kapatma işleminin nasıl yapılacağını ve kredi borcu kapatma hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıt olmasını sağlayacağız.

Kredi Borcu Kapatma Nedir?

Birçok bankada mevcut kredi borçlarınız söz konusu ise, bunları tek bir banka çatısı altında o bankanın vereceği borç kapatma kredisi ile, borçlarınızı kapatarak sadece o bankaya ödeme yapma durumunuza kredi borcu kapatma denilmektedir.

Kredi Borcu Kapatma Nasıl Yapılır?

Öncelikle kredi borcunuzu ilgili banka ile görüşerek ortak bir noktada uzlaşma sağlayarak kredi borcunuzu yeniden yapılandırmak olacaktır. Kredi borcunuzu yeniden yapılandırmak hem sizlere olumlu bir şekilde katkı sağlayıp aynı zamanda da bankaya da yarar sağlayacaktır. Kredi yapılandırma konusunda ısrarcı olmanız gerekmektedir. Oldu ki yapılandırma talebiniz olumsuz gerçekleşti, bu durumda ikinci bir seçenek olan başka bir bankadan borç kapatma kredisi altında kredi çekebilir ve mevcut borcunuzu kapatarak yeni aldığınız krediyi size uygun seçenekte ödemeye ısrarcı olabilirsiniz.

Kredi Borcunu Ödemezseniz Ne Olur?

Kredi borcunuzu ödememe durumunda bankaların yasal prosedür gereği 90 gün içinde ödeme yapmanız adına yasal bir yöne doğru itmektedirler. 90 gün içinde borcunuzu ödemediniz ve bankanız ile tekrar yapılandırma adımına gitmemiz durumunda kara liste tabiri ile anılan ve 5 yıl süre boyunca bankacılık işlemlerinden mahrum kalacağınız bir listeye girersiniz ve ne olursa olsun bu borcu ödemek zorunda kalırsınız, hatta bu iş haciz işlemine kadar gitmektedir.

Kredi borcunuzu ödemenizin kısacası iki seçeneği vardır. Ya banka ve borcunuz olan bankalarınız ile irtibata geçerek tekrar borç yapılandırması işlemini talep etmeniz ve düzenli olarak borçlarınızı ödemeniz veyahut başka bir bankadan borç kapatma kredi almanız olacaktır.

Kredi Borcu Kapatma İçin TIKLAYINIZ!

9 thoughts on “Kredi Borcu Kapatma”

  1. BEN EMEKLİ MEMURUM İHTİYAÇ KREDİSİ VE KREDİ KARTLARIMA 50.000 TL KADAR BORCUM VAR BEN BUNLARI BİR TARAFTA TOPLAMAK VE BİR BANKADAN 36 AYLIK BİR BİREYSEL KREDİ KULANMAK İSTİYORUM.MAAŞIM 1700.00 TL.AMA 2 OĞLUM BİR GELİNİMLE BERABER KALITORUZ ONLARIN GELİRLERİNİN TOLAM 2.400.00TL. BEN BORÇ KAPATMA KREDİSİ İSTİYORUM.

  2. halil nagaş

    ben bankayla görüştüm beli biktarda kapama yapıyoruz dediler ben emekliyim banka maaşımın tamamını kesiyorbuna bir çare bulabilirmiyim

  3. Kıredi kıredi kartı borçlarımı ödemek için zorlanıyorum hepsini tek bir yerde toplamak için yardım istiyorum

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Scroll to Top