Teb Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme

TEB Kredi Kartı Başvuru sonucunu öğrenme

Bankalar kredi kartı başvurularını alırken internet üzerinden, telefon şube hatta ATM’leri dahi kullanırken kredi kartı başvuru sonucunuz ile ilgili bir durum takibi yapabileceğiniz bilgilendirme kanalı sunmazlar. Sizlerden sadece sonucu beklemenizi isterler. Bazen bu süre bir kaç olduğu gibi bazen de 1 kaç ayı bulabiliyor. Bankalar kart sonucunuzu size SMS yolu ile bildiriyorlar. Türk Ekonomi Bankası ise kendini bu alanda yenileyerek kredi kartı başvuru sonucunu öğrenebileceğiniz bir hizmeti sizlere sunmaktadır. Bu yazımızda sizinle TEB üzerinden yaptığınız kredi kartı başvurularınızın durumunu ve kredi kartınızın onaylanıp onaylanmadığına dair sonucu nasıl öğreneceğinizi anlatacağız.

Kredi Kartı Başvuru Sonucu Nasıl Bilgilendirilir?

Türk Ekonomi Bankası kredi kartı başvurunuzu yaptıktan sonra kart başvurusu için doldurduğunuz başvuru formları üzerinden sizin elektronik posta (e-mail) adresiniz ve telefon numaranız alınmaktadır. Bankalar kredi kartı sonuçlarınızı mail yoluyla ve kısa mesaj yolu ile size bildirirler. Bazı bankalar ise telefon ile arayarak kredi kartınızın onaylanıp onaylanmadığına dair bilgi verir kartınızın onaylandı ise başvuru sırasında vermiş olduğunuz adresin kart teslimi için teyit edilmesini isterler. Kart başvurunuzu yaptıktan sonra elektronik posta veya telefon bankacılığı ile bilgilendirilmedi iseniz Türk Ekonomi Bankası tarafından sunulan “Başvurum Nerede” hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Başvurum Nerede sayfasına ulaşmak için lütfen TIKLAYINIZ!

Yukarıda vermiş olduğumuz linke tıkladıktan sonra açılan sayfada belirtilen bilgileri doldurarak başvurunuz ile ilgili bilgi alabilir, başvuru durumunuzu takip edebilirsiniz.

“Başvurum Nerede” Uygulamasını Nasıl Kullanırım?

Başvurum Nerede sayfasında ilk adımda sizden istenecek ilk bilgileri giriniz. Bilgiler isimli ilk sayfadaki T.C. Kimlik No: kısmına 11 haneli Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranızı giriniz. Ardından ikinci boşluktaki alana cep telefonu numaranızı yazınız. Burada dikkat edilmesi gereken kredi kartı başvurusu yaptığınızda başvuru formuna yazdığınız telefon numaranızı yazmanız, birden fazla hat sahibi olanlar bunu karıştırabiliyor. Cep telefonu numaranızı girerken başında 0 (sıfır) olmadan 10 haneli olarak giriniz. (Örneğin: 5xx xxx xx xx gibi giriniz.) Cep telefonunuzu da yazdıktan sonra aşağıda Güvenlik Kodu kısmında belirtilen görselde ki rakam ve harfleri kutucuğa yazınız. Eğer güvenlik kodu alanında bir şey göremezseniz ses simgesi altındaki yenile butonuna basarak yeni bir güvenlik kodu alabilirsiniz. Ses simgesine basarak okuyamadığınız kodu bilgisayarın sesli olarak okumasını sağlayabilirsiniz. Güvenlik kodunu da girdikten sonra Devam butonuna basarak 2. sayfaya geçiniz.

TEB Kredi Kartı Başvuru sonucu öğrenme

Ürün seçimi isimli ikinci sayfaya geçtiğinizde yaptığınız başvuru ile ilgili ürünü seçiniz. Kredi kartını seçtikten sonra tekrar devam diyerek öğrenmek istediğiniz kredi kartı başvuru sonucunuzu alabilirsiniz. Durum takibini yapabilirsiniz. Burada başvuru bilgileriniz ve kredi kartı başvurunuzun onaylanıp onaylanmadığına dair bilgi alabilirsiniz. Bilgiler 1 veya 2 gün gecikmeli olarak sisteme girilebilir bu nedenle sabırlı bir şekilde beklemenizi tavsiye ederiz. Kredi kartı başvurunuzun reddi durumunda ise yine bu sayfada ayrıntılı bilgi görebilirsiniz. Böyle bir durumda yapmanız gereken kredi puanınızı yükseltmeye çalışmak olmalıdır. Bir banka kredi kartı başvurunuzu finans puanınıza göre reddeder ise diğer bankalar da olumsuz cevap verecektir. Kredi kartı başvurunuzun olumsuz sonuçlanması durumunda tarafınıza SMS yolu ile bilgilendirme mesajı atılacaktır.

Bazı durumlarda kredi kartı başvurunuzu yaptığınız başvuru kanallarına bağlı olarak başvurularınızın sistemde görünmesi gecikebilir. Endişelenmenize gerek yoktur. Kredi kartı başvurusu yaptığınız kanallar başvurunuzu Türk Ekonomi Bankası genel merkezine göndermekte ve genel merkezin bu başvuruları işleme almasının ardından dijital ortamda takip edilmesi mümkün olmaktadır. Bu nedenle gecikmelerden dolayı sistemde görünmeyen başvurunuz için başvuru tarihinden itibaren en az 1 hafta süre vermeniz gerekmektedir.

Kredi kartı başvurunuzun nihai sonucu 1 hafta ile 1 ay süre içerisinde tarafınıza SMS (kısa mesaj) yoluyla ya da telefon bankacılığı aracılığı ile aranarak bildirilir.

Kredi kartı başvuru sonucunuzu öğrenmek için bir diğer yöntem ise telefon bankacılığı hizmetini kullanmak. Türk Ekonomi Bankası telefon şubesi olan 0850 200 0 666 numarasını arayarak kredi kartı başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Scroll to Top