Tekstilbank (ICBC) Müşteri Hizmetleri

Lig Tv Musteri Hizmetleri

Günümüzde bankalar insanlara çeşitli hizmet sunar. Bahsi geçen bu hizmetler çeşitli olmakla beraber başlıcaları kredi kartı, banka hesabı, kredi seçenekleri şeklinde sıralanabilir. Artık hemen hemen herkesin bankalar ile dolaylı da olsa bir şekilde ilişkisi bulunuyor. Örneğin kredi kartına sahip olmak için 18 yaşını doldurmak gerekirken aileler dilerlerse 16 yaşından büyük çocuklarına ek kart çıkartabilir. Bankalar insanların hayatında başka hizmetlerle de yer alır. Bu hizmetlerden birisi de kişiye özel banka hesabıdır. Örneğin kişiler yıllarca biriktirdikleri paraları bankalarda saklamak için bir banka hesabı açmayı tercih edebilir. Bu tercihin başlıca sebeplerinden bir tanesi güvenliktir ve bankalar günümüzde güvenlik konusunda yüksek seviyelere çıkar. Bankaların insanların hayatında yer almasının gösterilebileceği bir diğer sebebi ise kredilerdir. Günümüzde insanlar araba, ev gibi değerli harcamalar için bankalara kredi başvurularında bulunabilir. Geri ödemeler için bankalarla genel veya kişiye özel ödeme planları çıkarılır ve ödeme konusunda kolaylık sağlanmaya çalışılır. Burada bahsi geçen bu hizmetler bankaların kişilere sunmuş olduğu hizmetlerden sadece bazılarıdır.

Bu yazıda bankaların müşteri hizmetleri anlayışından, sistemin nasıl işlediği ve çeşitlerinden, Tekstilbank yeni adıyla ICBC’nin müşteri hizmetlerinden bahsedeceğiz.

Bankaların Müşteri Hizmetleri Ne İşe Yarar?

Müşteri hizmetleri özellikle kurumsal her iş yerlerinde müşteriye bir ürünü satmadan önce, satma anında ve sattıktan sonra verilen hizmettir. Büyük firmalar müşteri hizmetlerine fazlasıyla önem verir ve bu konuda elemanlarını bir eğitim sürecine bile sokabilmektedir. Buradan da anlaşılacağı gibi müşteri hizmetleri kavramı bir müşteri için olmazsa olmazlardandır. Çünkü bir ürünü satın almak isteyen kişi ürün ile ilgili bilgi almak isteyebilir ve bu gibi durumlarda direkt müşteri hizmetleri yardımcı olamasa da yetkili kişilere yönlendirme yapabilir. Bu durum satın alma esnasında da gerçekleşir. Müşteri, ürünü satın alırken benzer yardımlar talep edebilir. Müşteri hizmetlerinin asıl önemli rolü ise ürünü sattıktan sonrasıdır. Çünkü müşteri bir ürünü satın aldıktan sonrasında da ürünü ile ilgili soru sormak, sorununu dile getirmek gibi konular sebebiyle yetkili bir mecra arar. Müşteri hizmetlerinin bu aşamadaki yardımları, yönlendirmeleri, müşteriye olabildiğince yeterli olabilmesi devamlılığı sağlayan bir olaydır. Müşteri, bahsi geçen bu aşamalardan memnun kaldığında o firmadan tekrar alışveriş yapabilir ve başka insanlara da önerebilir. Bu da firmalar için oldukça olumlu bir olaydır. Bu yüzden müşteri hizmetleri bu olayda kendine düşen rolü iyi yapmalıdır.

Bankalardan Müşteri Hizmetleri Nasıl İşler?

Müşteri hizmetleri kişiler ile farklı yollarla irtibat kurabilir. Bunlar yüz yüze görüşmek, telefon yolu ile görüşmek ve e-posta gibi yazılı şekilde görüşmek şeklinde sıralanabilir. Bu sistem bankalarda da bu şekilde işler. Yüz yüze görüşmek isteyen müşteriler genellikle belirli bir konumda bulunan şubeye gider ve şubenin müşteri hizmetleri bölümden istediği konudaki bilgi veya yardımı alabilir. Telefonla görüşmek isteyen kişiler ise bankaların kendi belirledikleri saat ve gün dahilinde görüşmeler yapabilir. Telefon görüşmeleri genellikle birden fazla müşteri temsilcisi ile yapılır ve müşteri olabildiğince doğru müşteri temsilcisine aktarılır. Bu yüzden telefonla görüşmek yoğunluğa bağlı olarak kimi zaman uzun zaman alabilir. Bilgi almak veya bir sorunu için bankaların müşteri hizmetlerine telefonla ulaşmak isteyen müşterilerin bu konuyu akıllarında bulundurması gerekir. Müşteri temsilcileri ile görüşmelerin diğer bir yolu ise yazılı yollardır. Bu seçenek için en fazla e-mail kullanılır. Müşteriler bankaların ilgili e-mail hesabına kendi mail hesabı üzerinden ulaşabilirler. Fakat doğru mail ile iletişim kurulduğundan emin olunmalıdır. Çünkü bilgisayarlar üzerinden dolandırıcılık eylemlerinin en fazlası mail üzerinden gerçekleşir. Bu sebeple kişilere, ulaşmak istedikleri mail adresinin bankaya ait olduğunu bankanın kendi sitesi üzerinden kontrol etmeleri tavsiye edilir. Diğer bir yazılı iletişim yolu ise bankaların kendi sitelerindeki mesaj gönderme sayfalarıdır. Bu sayfalar üzerinden gerekli bilgiler girilerek iletişim kurmak mümkündür.

Tekstilbank (ICBC) Müşteri Hizmetleri Servisleri Nelerdir? Nasıl Ulaşılır?

Tekstilbank (ICBC) Müşteri Hizmetleri yüz yüze, telefon üzerinden ve yazılı olarak hizmet verir.

1. Şubede Birebir Görüşme

Birebir görüşmede bulunmak için size en yakın Tekstilbank (ICBC) şubesine gidebilir, müşteri hizmetlerinden ilgili yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Size En Yakın Tekstilbank (ICBC) Şubesi için TIKLAYINIZ!

2. Telefon Üzerinden Görüşme

Tekstilbank (ICBC) Müşteri Hizmetleri için bir diğer yol telefon üzerinden görüşmektir. Bunun için 444 00 50 numaralı telefonu 7 gün 24 saat arayabilir çeşitli konular üzerinden bilgi alabilirsiniz.

3. Yazılı Yollar ile Görüşme

Tekstilbank (ICBC) Müşteri Hizmetleri ile yazılı olarak görüşmek için ister e-mail atabilir, ister web üzerinden mesaj göndermek bölümünden müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz. Mail üzerinden müşteri hizmetlerine ulaşmak için info@icbc.com.tr mail adresine mail atabilirsiniz. Bunun yanı sıra site üzerinden yazılı olarak ulaşmak isterseniz aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Tekstilbank (ICBC) Resmi Web Sitesi üzerinden form gönderebilirsiniz.

Tekstilbank (ICBC) Web Üzerinden Yazılı İletişim için TIKLAYINIZ!

Scroll to Top