Abank Bonus Kredi Kartı Başvurusu

Abank Bonus Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Her geçen gün bankacılık sektörüne bir yeni banka katılmaktadır. Bu bankaların piyasaya girmesi ile bankacılık sektöründe rekabet artmaktadır. Rekabetin artması en çok biz vatandaşların işine yaramaktadır. Düşünün yerli ve yabancı bir çok bankanın bulunduğu ülkemizde yeni bir bankanın sektöre giriş yapıp iş devamını sağlayabilmesi için en uygun kredi faiz oranları ile kredi vererek ya da bolca kampanyaları ile kredi kart veren bir banka olması gereklidir. Bu yüzden piyasaya giren bankalar ilk girişte bu yöntem ile müşteri çekmeye çalışırlar. Daha sonraki süreçte müşterilerin memnuniyeti ve bankaya olan rağbete göre çeşitli değişiklikler ve yenilikler yapmaya çalışırlar. Tabi bu durum diğer bankaları da etkilemektedir. Yıllardır müşteriniz olan kişilerin daha uygun vade ve faiz seçenekleri olan başka bankalara yönelmesi ya da işletim ücreti almayan diğer bankaların kartlarını kabul etmesi gibi durumlarda müşteri kaybı yaşanır. Bu kaybın önüne geçmek amacıyla bankalarda yeni açılan bankalar arasında sıkı bir rekabet söz konusu haline gelir. Bu bankaların arasındaki rekabetten de bizler faydalanırız. Yine yeni piyasaya giren bankalardan biri olan Abank ülkemizde büyük bankalar ile rekabet içerisine girmiştir. Yazımızın devamında Abank bonus kredi kartı başvurusu konusunda bilgi edinebilirsiniz.

Abank Bonus Kredi Kartı Özellikleri

2016 yılından beri ülkemizde bankacılık sektöründe hizmet vermeye başlayan Abank; bünyesinden bulundurduğu birçok kredi kartı seçeneği ile müşterilerine geniş ürün yelpazesi sunmaktadır. Abank ülkemizde kullanılan kredi kartı sistemlerinden biri olan Bonus sistemini baz alarak oluşturdukları 4 tane kredi kartı türü bulunmaktadır. Bu kredi kartı türlerinden ilki olan Abank Bonus kredi kartı ile yapacağınız tüm alışverişlerinizde bonus kazanarak kazandığınız bonuslar ile alışveriş yapabilirsiniz. Abank Bonus kredi kartı özelliklerinden biraz bahsedelim.

1- Abank Bonus kredi kartı hem ülkemizde hem de yurt dışında geçerliliği olan bir kredi kartıdır. Hem VISA hem de Master Card özelliği bulunan bu kart ile istediğiniz yerden alışveriş yapabilir, bu alışverişler sonucunda bonus kazanabilir, bu kazanılan bonusları ise istediğini zaman harcayabilirsiniz.

2- Abank Bonus kredi kartına sahip olduğunuzda istediğiniz zaman  Abank Bonus Plus ve Abank Bonus Premium Card gibi kredi kartı seçeneklerinden birine geçiş yapabilirsiniz. Bu kartlar normal Abank Bonus kredi kartına göre daha fazla bonus kazandırmaktadır.

3- Abank Bonus kredi kartı ile bonus sistemine tabi olan tüm kurum ve kuruluşlardan taksitli alışveriş yapılabilir.

4- Ayrıca Abank Bonus kredi kartı ile ülkemizde bulunan bütün ATM’lerden nakit avans alabilirsiniz.

5- Abank Bonus kredi kartı, kredi kartı olmasının yanında ek olarak da bir bankamatik kartı özelliği taşır. Bu sayede Abank’ın ATM’lerinden normal bir bankamatik kartıymış gibi işlem yapabilirsiniz.

6- Abank Bonus kredi kartının en güzel özelliklerinden biri de birden fazla ek kart çıkarmaya imkan sağlamasıdır. İsterseniz birçok kişiye ek kart çıkarabilirsiniz.

7- Abank Bonus kredi kartı ile sahip olduğunuz borçlarınızı Abank ATM’leri, Abank Şubeleri, Abank İnternet Bankacılığı sistemini kullanarak sorgulayabilir ve öğrenirsiniz.

8- Daha sonra bu borçları  Abank ATM’leri, Abank Şubeleri, Abank İnternet Bankacılığı, PTT Online Şubeleri ve Halk bank Şube’erinden ödeyebilirsiniz. Abank Bonus kredi kartı ile yapacağınız borç ödemelerini eğer PTT Online Şubeleri veya Halkbank Şubelerinden yapar iseniz bu durumda yapılan borç ödemelerinde ücret alınmamaktadır.

Abank Bonus Kredi Kartı İçin Başvuru Nasıl Yapılır?

Birçok avantaja sahip olan Abank bünyesinde Bonus kredi kartı başvurusu yapmak ise çok kolaydır. Abank ülkemizde 28 ilde 100 den fazla şubesi ile hizmet vermektedir. Bu yüzden Abank Bonus kredi kartı başvurusu için bir Abank şubesine gitmek gerekmektedir. Buraya gittiğinizde yanınızda mutlaka TC kimlik kartınızı bulundurun. Daha sonra bankada başvurunuz alınacaktır. Bu başvuru sonucu sizler en geç 2 gün sonunda ulaşır. Abank Bonus kredi kartı başvuru sonucu ise olumlu veya olumsuz olarak size bildirilir. İsterseniz kısa mesaj yolu ile isterseniz de e-mail yolu ile cevap size ulaştırılır.

Abank bünyesinde Bonus kredi kartı başvurusu yapmak içim ne yazık ki internet ortamı veya SMS aracılığı ile işlem yapılmasına onay vermemektedir. Bu yüzden birçok bankanı aksine Abank bünyesinde Bonus kredi kartı başvurusu işlemleri için Abank şubelerinin yolunu tutmak gereklidir. Ayrıca Alternatif Bank müşteri hizmetleri numarasından yapılan kredi kartı için sesli başvuru yöntemine de onay vermemektedir.

Scroll to Top