Alternatif Bank Bireysel Emeklilik

İnsanların hayatlarında belli bir yaşa gelene kadar para ödemesi, çalışabilecekleri tüm çalışma süresini doldurmuş, yaşlarının getirdiği bedensel ve zihinsel işlevlerin eskisi gibi olmaması ve işlerini eskisi kadar iyi bir şekilde yapılamadığından dolayı çalışma yıllarını dolduranların kanununun gösterdiği şartlar içerisinde çalışarak verdiği hizmetler zamanında gelirinin bir kısmını herhangi bir hizmet vermeden hak kazanılmasına emeklilik denir. Yaşadığımız hayatın en önemli gerçeklerinden biri yaşlanmaktır. Her insanın yaşlandıkça işlerini sağlıklı bir şekilde yapamayacak duruma geldiklerinde herhangi bir işte çalışmadan devlet tarafından bu insanlara verilen aylık ödeme yapılmasına emeklilik aylığı denmektedir. Emeklilik ödeneğini devletin bir kurumu olan Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sağlanmaktadır. Fakat verilen bu maaş çoğu zaman istenilenleri yapılması karşısında çok yetersiz kalabilmektedir. Bunun gibi durumlarda devlet ile bankaların beraber yaptıkları iş birliği sonucu bireysel emeklilik sistemi ortaya çıkmıştır.

Bireysel Emeklilik Sistemi

Bireysel Emeklilik sistemi kişilerin emekli olacak zamanlarına geldiklerinde hayatlarını çok daha rahat bir şekilde yaşayabilmeleri için vardır. Hayatları boyunca çalıştıkları zamanlarda kazandıkları parayı emeklilik zamanlarını daha iyi geçirebilmeleri için ve hayatlarında karşılaşacakları herhangi bir ekstra harcamalarını fazla zorluk çekmeden ödeyebilmeleri için şuanda olan kamu sosyal güvenlik sistemlerini tamamlayan bir emeklilik sistemidir.

  • Bireysel emeklilik dönemi geldiğinde, çalışma hayatlarında yapılmış olan yatırımlara aynı miktarda ekstra bir gelir almaya yöneliktir.
  • Gönüllü katılımlara ek olarak, kamu güvenlik sistemlerini tamamlayıcı bir emeklilik sistemidir. Çoğu bankanın bireysel emeklilik sistemi vardır. Bunlardan bir tanesi de Alternatif Bank’tır.

Alternatif Bank Bireysel Emeklilik Nedir?

Alternatif bank bireysel emeklilik sistemi Hayat A.Ş ve AvivaSA ile birlikte yaptıkları ortak çalışmalar sonucunda bireylerin kendi gelirlerini elde etmeye başladıkları zamanlarda tutumlu harcamalar yaparak emeklilik dönemlerinde hiç kimseye muhtaç olmadan kendi kendisine yetebilmek için yani kendi yaşam şartlarında herhangi bir sıkıntı çekmeden yaşayabilmesi için ortaya çıkarılmış bir sistemdir. Alternatif bank bireysel emeklilik diğer birçok bireysel emeklilik sistem ile neredeyse aynı olan bir sistemdir. Alternatif bank bireysel emeklilik sayesinde yatırımlar yapabileceksiniz. Yapacağınız bu yatırım devlet tarafından sizlere %25’lik bir yardım sağlanmaktadır. Alacağınız bu yardım ile 1000 TL de 250 TL değerinde bir devlet yardımı ile toplamda 1250 TL değerinde bir yatırım elde etmiş olacaksınız.

Alternatif Bank Bireysel Emeklilik Avantajları Nelerdir?

Alternatif bank bireysel emeklilik sisteminin sizlere sağlayacağı avantajlar aşağıdaki listede görebilmeniz mümkündür.

  • Alternatif Bank Bireysel Emeklilik ile ileriye yönelik bir yatırım yaparak gelecekte daha az sıkıntılı ve rahat bir emeklilik geçirmek.
  • Alternatif Bank Bireysel Emeklilik sayesinde, yapmış olduğunuz yatırımlarınıza % 25’lik bir devlet tarafından verilen yardım.
  • Devlet yardımının üst limiti yıllık brüt asgari ücretin % 25’i ile sınırlıdır.
  • Yatırımlarınızı kendi isteğinize bağlı olarak rahat bir şekilde yapılabilmesi.
  • İstenildiği herhangi bir zamanda yatırımlarınızı rahatlık ile dondurabilmesi.
  • Yapmış olduğunuz yatırımların Alternatif Bank çalışanları uzman ekibiyle risk değerine göre yatırım fonlarında değerlenmesini sağlayabilmesi.
  • Emekli olduğunuz bir durumda elde ettiniz tüm parayı toplu bir şekilde alınabilmektedir.
  • Yatırımlarınızın ne olacağını kendiniz belirler ve yatırmak istediğiniz paranın ne kadar olacağını size uygun fonlarla gerçekleştirebilmesi.

Alternatif Bank Bireysel Emeklilik verilen bu avantajlar ile birlikte sizlere daha birçok seçeneği bulunduran bir emeklilik sistemidir.

Alternatif Bank Bireysel Emeklilik sistemine gönüllü 18 yaşını doldurmuş her bireyin katıla bileceği başvurabileceği bir sistemdir. Eğer sizde Alternatif Bank Bireysel Emeklilik sistemine katılmak istiyorsanız size en yakın Alternatif Bank şubesine giderek başvurabilirsiniz.

Alternatif Bank ATM ve Şubeleri İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top