Bank Asya Bireysel Emeklilik

Yıllar boyunca çalışmak birçoğumuzun paylaşmış olduğu ortak bir kaderdir. Kendi işimiz de olsa, özel bir sektörde de çalışsak kamu kuruluşunda da çalışsak sigortalı olarak iş hayatımızı sürdürmeye özen gösteririz. Çünkü çalıştığımız işler dönem içerisinde sürekli bir iş olarak görünse de bir gün o işi yapamayacak kadar yaşlı hale gelmemiz hayatın gerçeklerinden birisidir. Bu yaşlılık döneminde, çalıştığınız dönemde olduğu gibi, ekonomik özgürlüğün korunması ve bu dönemin rahat şekilde geçirilmesi oldukça önemlidir. Bu dönem için çalışmakta olduğumuz işten aldığımız maaşımızdan belirli kesintiler yapılarak, birikim yapma imkanı sağlanmaktadır. Bu birikimin, bir miktarının toplu olarak alınmasından sonra, geri kalanının aylara bölünmüş maaş şeklinde alındığı dönem bireyler için emeklilik olarak adlandırılabilir. Bu alınan aylık maaşa da emekli maaşı ismi verilmektedir. Fakat emekli maaşlarımız çalıştığımız dönemden daha düşük miktarda olduğu için ekonomik sıkıntılar yaşanabilmektedir. Bu konuyu, finansal kuruluşlar devletin sağlamakta olduğu emeklilik hizmetine tamamlayıcı olarak hazırlamış oldukları bireysel emeklilik sistemi ile çözüme kavuşturmuştur. Bu finansal kuruluşlardan birisi de Bank Asya’dır. Bu bankaya ait hizmetlerden birisi olan Bank Asya Bireysel Emeklilik hizmeti bugünkü yazımızın konusudur. Yazımızda konu başlığı ile ilgili merak ettiğiniz birçok soruya cevap bulabilirsiniz.

Bank Asya Bireysel Emeklilik Hizmeti Nedir?

Bireysel emeklilik, bireylerin emeklilik dönemlerinde sahip oldukları devlet emekli maaşına ek gelir sağlamak amacıyla, isteğe bağlı olarak bankalar aracılığıyla yaptıkları birikimlerin sonucunda belirlenen, emekli olma yaşını doldurmaları sonucunda elde ettikleri emekli olma durumudur. Bankanın sağladığı bu hizmetten yararlanabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. Diğer bankalarda da olduğu gibi % 25 devlet desteği ile sunulan Bank Asya Bireysel Emeklilik sisteminden emekli olabilmeniz için 10 yıl süreyle sistemde bulunmuş ve 56 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. Emekli olma hakkını kazandığınız zaman birikimlerinizi toplu para olarak ya da taksitli emekli maaşı şeklinde alabilirsiniz. Banka emeklilik hizmetlerini sağlıklı şekilde yapabilmek için, resmi internet sitesine bağlı alt bir site geliştirerek, emeklilik hizmetlerine ilişkin bilgi ve başvuru işlemlerini bu site üzerinden yapmaktadır. Bank Asya Bireysel Emeklilik hizmetini bu resmi site yardımıyla yapabilirsiniz. Yazımızın sonunda yer alan Bank Asya Bireysel Emeklilik bağlantı linkini kullanarak ilgili sayfaya yönlendirileceksiniz. Bu sayfada aşağıdaki resimde işaretli olan kısımı kullanarak Bank Asya Bireysel Emeklilik başvuru formuna yönlendirileceksiniz.

bankasyabes

Size ulaşalım butonu aslında sizin Bank Asya Bireysel Emeklilik için ön başvuru yaptığınızı gösteren küçük bir bilgi formudur. Bu formu kişisel bilgilerinizle doğru şekilde doldurmanız gerekmektedir. Bu bilgileri aşağıdaki görselde olduğu gibi ilgili boşluklara doğru şekilde yazdıktan sonra gönder butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Banka yetkilileri bireysel emeklilik hizmeti ile ilgili ayrıntılı görüşmek için size geri dönüş yapacaklardır.

bankasyabes2

Bank Asya Bireysel Emeklilik İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yaz