DİLERBANK KREDİLERİ

Bireysel kredi desteklerinin yanı sıra eğer bir işletmemiz varsa kurumsal kredi desteklerine de ihtiyaç duyduğumuz zamanlar olabilir. Bazen işletmelerimizi ayakta tutabilmek, bazen de işletmelerimizi büyütebilmek için belli bir sermayeye ihtiyaç duyabiliriz. Çoğu işletme için bu sermayeye ulaşmak kolay olmayabilir. Bu tür durumlarda bankaların kurumsal kredileri işletmemizin kariyeri için faydalı olabilirler. Bu yazımızda size Dilerbank hakkında ve Dilerbank kredileri hakkında bilgi vereceğiz. Eğer işletmeniz için kredi çekmeyi düşünüyorsanız yazımızı okumaya devam ediniz. Dilerbank tek şubesi olan, orta ölçekli ve büyük firmalarla çalışan bir banka ve faktoringtir. Dilerbank kredileri işletmelere nakit krediler ve gayri nakit krediler başlıkları altında destek sağlamaktadır. Bu kredi çeşitleri hakkında bilgi almak için alt başlıktaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Dilerbank Kredileri Nelerdir ?

Dilerbank Nakit Kredileri

İştira ve İskonto Kredileri: Dilerbank’a teminlik cirosu ile devredilmiş senetlerin ödenecek vadeye kadar olan faizlerinin peşin alınarak iskonto edilmesi yoluyla kullanılan Türk Lirası kredilerdir.

Spot Kredileri: Eğer firmanızın kısa süreli paraya ihtiyacı varsa bunu karşılamak için kullanabileceğiniz Dilerbank kredileri çeşitlerindendir. Bu kredinin vadesinde anapara ve faizle birlikte tahsil edilen, kullandırıldığı sürece faizi değişmeyen kredilerdir.

Rotatif Krediler: Bu krediler borçlu cari hesap kredileridir. Dilerbank nakit kredileri bu başlık altında kısa süreli nakit ihtiyacınızı gidermeye yardımcı olmaktadır. Ödemeleri üçer aylık dönemde yapılan rotatif kredilerin faizleri vadeye göre değişmektedir.

Taksitli Ticari Krediler: Bu kredilerin geri ödemeleri taksitler halinde yapılmaktadır. Faiz ve çekilen paranın toplamının vadeye bölünmesiyle taksitler haline getirilmektedir.

Dövize Endeksli Krediler: Ülkeye döviz getirme taahhüdü olmadan üç aylık dönemlerde faiz ve kur farkı tahsil edilen kredilerdir. Dilerbank kredilerinden olan döviz endeksli kredilerin anaparası tek vadede ödenmektedir.

Türk Parası İhracat Kredisi: Bu krediler spot ya da rotatif olarak kullandırılmaktadır. Spot ve rotatif kredilerden tek farkı ülkeye döviz getirme taahhüdünün olmasıdır. Dilerbank nakit kredilerinden olan Türk parası ihracat kredisini kullanabilmek için ihracat yapan bir firmanızın olması gerekmektedir.

Şimdi de gayri nakit kredileri inceleyelim. Bu krediler “teminat mektupları” ve “ithalat kredileri” olarak ikiye ayrılmıştır.

Teminat Mektupları

Dilerbank tarafından gerçek ve tüzel kişiler için bir malın teslimi, bir işin yapılması veya bir borcun ödenmesi gibi konularda, irtibat halindeki kurum veya kuruluşlara hitaben verdikleri sözün yerine getirilmemesi durumunda, miktarın herhangi bir şart aranmadan geri ödenmesi taahhüdünü barındıran garantilerdir. Bunlar ihtiyacınıza göre geçici teminat mektupları, kesin teminat mektupları, avans teminat mektupları ve serbest teminat mektupları olmak üzere dörde ayrılır.

İthalat Kredileri

Akreditifler: Dilerbank kredilerinin peşin veya vadeli mal alımlarına yönelik yurt dışına açılan garanti mektubudur.

Kabul Aval Kredileri: Yurtdışından alış için başvurulan bir ödeme şeklidir. Dilerbank kredilerinin kabul kredisi yoluyla, akreditifli, vesaik mukabili veya mal mukabili olmak üzere her üç ödeme şekline göre ithalat yapılması mümkündür.

Dilerbank Kredileri İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz