GSD YATIRIM BANKASI KREDİ BAŞVURUSU

GSD YATIRIM BANKASI KREDİLERİ

Biz insanların olduğu gibi şirket ve kurumların da acil nakit ihtiyaçları olabilir. Bazen ödeme almakta zorluk yaşayan şirket sahipleri çalışanlarının maaşlarını ödeyebilmek için nakite ihtiyaç duyar. Bazense şirketlerini büyütmek isteyebilirler. Bu tür durumlarda kredi çekmeleri gerekebilir. Bankaların bireysel olarak verdiği kredilerin yanı sıra kurumsal kredi destekleri de vardır. Bu yazımızda GSD Yatırım Bankası kredilerini inceleyeceğiz. GSD Yatırım Bankası kredileri nakdi ve gayrinakdi krediler olmak üzere iki ana başlık altında kategorilere ayrılmaktadır. Eğer şirketiniz için kredi çekmeyi düşünüyorsanız ve bunun için araştırma yapıyorsanız yazımızın devamını okumanız sizin için yararlı olacaktır.

GSD Yatırım Bankası Kredileri Nelerdir ?

Nakdi Krediler Nelerdir?

Nakdi krediler altı alt kategoriye ayrılmaktadır. İhtiyacınıza en uygun kredi çeşitleri için tek vadeli veya uzun vadeli ödeme seçeneklerine sahiptir. Bu yazımızda GSD Yatırım Bankası nakdi desteklerinin neler olduğunu tek tek açıklıyoruz.

İskonto ve iştira kredileri: GSD Yatırım Bankası’na temlik cirosu ile devredilmiş senetlerin vadeye kadar olan faizlerinin peşin olarak alınmasıyla kullanılan kredilerdir. Bu krediler Türk Lirası olarak verilirler.

Spot krediler: Kurum veya kuruluşların kısa süreli nakit gereksinimlerine destek vermek için kullandırılan, vadesinde çekilen para ve faizle birlikte tahsil edilen kredilerdir. Bu kredilerin faizleri sabittir.

Borçlu cari hesap: GSD Yatırım Bankası kredilerinden firmaların kısa zamanlı nakit ihtiyaçlarını karşılamak için kullandırılan üç ayda bir faizleri ile birlikte tahsil edilen kredilerdir. Faizleri değişkendir. Diğer bir adıyla rotatif krediler de denebilir.

Taksitli ticari krediler: Adından da anlayacağımız gibi geri ödemeleri taksitler halinde yapılan kredilerdir. Anapara ve faiz toplamının vadelere göre taksitlere bölünmesiyle ödeyeceğiniz kredilerdir.

Döviz endeksli krediler: GSD Yatırım Bankası kredilerinin yurda döviz getirme koşulu olmadan anaparası vadede ödenen kredidir. Bu kredinin ödemelerinde üç aylık dönem sonlarında kur farkı ve faizler tahsil edilir.

Türk parası ihracat kredisi: Bu krediler bazı şartlar altında verilirler. İhracat yapan veya başka yollardan döviz kazandıran firmalara verilir.

Gayrinakdi Krediler Nelerdir?

GSD Yatırım Bankası kredilerinin gayrinakdi kredileri de kendi içinde gruplara ayrılmıştır.

Teminat Mektupları: Yurt dışına yönelik mal üreten imalatçı ve ihracatçıların satış projelerini desteklemek amacıyla kullandırılan teminat mektuplarıdır.

Prefinansman garanti mektupları: İhracat olarak görünen satış ve teslimlere yönelik ürün ve hizmet alımının finansmanında kullanılmak üzere, yurtdışından sağlanan, yurtiçi bankalar aracılığı ile kullanılan kredilerin teminatı olarak düzenlenen garantilerdir.

Akreditifler: Peşin veya taksitli ürün alışverişine yönelik yurtdışına açılan garanti mektubudur.

Kabul aval kredileri: GSD Yatırım Bankası kredilerinin desteklediği yurt dışından taksitli ürün alımı için yapılan bir ödeme yöntemidir. Bu kredi ile akreditifli, vesaik mukabili veya ürün mukabili olmak üzere üç ödeme şekline göre de ithalat yapılabilir.

Finansal Kiralama: Kurum ve kuruluşlar orta ve uzun vadeli yatırım amacıyla GSD Yatırım Bankası kredilerinin finansal kiralama (leasing) desteğinden yararlanabilirler.

GSD Yatırım Bankası Kredileri İçin TIKLAYINIZ!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Scroll to Top