Halk Bankası 2. El Araç Kredisi

HALK BANKASI KREDİ

Günümüzde ihtiyaç haline gelen ulaşım araçları her bireyin kullanmak durumunda kaldığı gelişmedir. Ama bildiğiniz üzere pahalılaşan ülkemiz piyasası herkesin araç sahibi olmasını zorlaştırıyor. Bu durumu engellemek için banka kuruluşları devreye giriyor. Banka kuruluşlarının sağladığı uygun ve hesaplı faiz ile araç almanız için kredi sağlamakta. Bu banka kuruluşlarından biri de Halk Bankası. Halk Bankası geçmişten günümüze kendini yenileyerek daha da güçleniyor. Halk Bankası sağladığı uygun faiz ve vade ile kullanıcılarını araç sahibi yapmayı hedeflemiş durumda. Halk Bankası 2. el araç kredisi işlemini yürüttüğü şube üzerinde sizden birkaç belge talep etmektedir. Halk Bankası 2. el araç kredisi belgelerini aşağıdaki yazımızda görebilirsiniz.

Halk Bankası 2. El Araç Kredisi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Bildiğiniz üzere bankalar verdikleri kredilere karşılık teminat ya da geri ödeme imkanınızın olduğundan emin olmak için sizden birkaç bilgi talep etmektedirler. Halk Bankası 2. el araç kredisi için istenen belgeleri aşağıda maddeler halinde sıralayacağız;

  • Kamu sektöründe çalışanlar için bordro
  • Özel sektörde çalışanlar için üzerinde haciz bulunmadığına dair güncel onaylı gelir belgesi veya bordro
  • Serbest meslek sahipleri için güncel vergi levhası ve yıllık gelir vergisi, güncel işletme hesap özeti ve ticaret sicil gazetesi olarak tespit edilmiştir.
  • Emekli olan kullanıcılarımız için SGK Emekli Belgesi, emekli maaş hesap cüzdanı, emekli olup halen ücretli çalıştığını beyan edenlerden, işyeri destek prim bildirgesi istenmektedir.
  • Çiftçilerden ise çiftçilik belgesi, arazi tapu fotokopileri, müstahsil makbuzları.
  • 2. el alacağınız aracınız dolayısıyla aldığınız aracın ruhsatı ve motorlu araç tescil ve trafik belgesi

İşte yukarıda saydığımız bu belgeleri sağlamanız durumunda Halk Bankası 2. el araç kredisi başvurunuzu Halkbank şube üzerinden yapabilirsiniz. Halkbank sayesinde 20.000 TL gibi bir miktarda %1.39 gibi düşük bir faiz oranı ile araç sahibi olmanız daha da kolay. Yeni kampanya olan hayalinizdeki otomobile yeşil ışık yakın adı altında faiz oranı daha da düşürüldü. Bu oran 20.000 TL gibi bir miktarda % 1.22 ve her ikisi için 48 ay vade imkanlıdır. Bu uygun durumlardan yararlanmak için sizde hemen size en yakın Halkbank şubesine gelerek Halk Bankası 2. el araç kredisi işlemini yapabilirsiniz.

Scroll to Top