Halk Bankası Bireysel Emeklilik

Halk Bankası Bireysel Emeklilik

Halk Bankası, 1933 yılında faaliyete başlayan aynı yıl içerisinde çıkarılan bir kanun kapsamında küçük ve orta büyüklükteki esnaf ve sanayiciye kolay ve ucuz kredi vermek amacıyla kurulmuş bir devlet bankasıdır. Banka daha sonra emin adımlarla büyüme göstererek günümüzde bireysel bankacılık, kurumsal bankacılık, KOBİ bankacılığı ve ticari bankacılık hizmetleri veren prestijli, güvenilir ve müşteri portföyü geniş bir banka haline gelmiştir. Topluma hitap eden birçok alt ürünü piyasaya süren ve olumlu dönütler alan banka birçok müşterisi olan bireysel emeklilik hizmetinde de aktif rol almaktadır. Bu makalemizde Halk Bankası Bireysel Emeklilik hakkında bilgiler vererek başvuru işlemlerinden bahsedeceğiz.

Halk Bankası Bireysel Emeklilik Nedir?

Hepimiz birey olarak kendimizi yetiştirdikten sonra bir iş sahibi olarak kendimizi ve ailemizi güvence altına almaya çalışırız. Bu güvence ekonomik güvence, sağlık güvencesi gibi birkaç başlık olarak sayılabilir. Sahip olduğumuz iş üzerinden devlete ait olan Sosyal Güvenlik Kurumu’na kayıt yaptırarak çalıştığımız dönemde sahip olduğumuz maaştan kesintiye uğrayarak hem sağlık güvencesi sahibi oluruz hem de geleceğimiz için birikim yapmış oluruz. Gelecekte çalışamayacak konuma geldiğimizde gerekli koşullar yerine getirildiği takdirde emekliye ayrılabilir, o güne kadar yatırmış olduğumuz primlerimizi emekli maaşı olarak alabiliriz. Fakat emekli maaşımız çalıştığımız dönemde sahip olduğumuz aylık gelire göre çok düşük bir miktardır. Bu gelirle güvenilir ekonomik özgürlüğümüzün olduğu huzurlu bir yaşam sürdürmemiz imkansızdır. Bu yüzden bu gelire ek gelir olarak bireysel emeklilik mantıklı bir tercih olacaktır.

Bireysel emeklilik birçok bankada olduğu gibi Halk Bankası’nın da sağlamış olduğu bir ek gelir kapısıdır. Halk Bankası Bireysel Emeklilik sisteminin çalışma prensibi, bireyin faal olarak çalıştığı dönemde yapacağı tasarrufların birikerek yatırıma dönüşmesini sağlayan ve gerekli koşullar yerine getirildiğinde birikimini toplu ya da emekli maaşı şeklinde alabildiği kamu sosyal güvenlik hizmetinin tamamlayıcısı olarak hizmet veren bir sistemdir. Halk Bankası Bireysel Emeklilik sisteminden 18 yaşını doldurmuş bireyler faydalanabilir. 10 yıl sistemde kayıtlı bulunan bireyler 56 yaşını doldurduklarında emekli olmaya hak kazanmışlar demektir. Halk Bankası Bireysel Emeklilik hizmetlerinden yararlanmak için sisteme kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Bu kayıt işlemleri bankaya ait resmi internet sitesinden sağlanan online işlemler seçeneği ile yapılabilmektedir. Yazımızın sonunda yer alan Halk Bankası Bireysel Emeklilik bağlantı linki sizin bu sayfaya gitmenizi sağlar. Bu sayfada çerçeve ile gösterilmiş olan online işlemler butonunu kullanarak bireysel bankacılık menüsünü seçmelisiniz.

halkbes

Bireysel bankacılıkta internet şubeyi kullanabilmeniz için müşteri numaranız ve cep telefonunuz ya da TC kimlik numaranız ve cep telefonu numaranız gerekmektedir. Bu bilgileri ilgili alanlara doğru şekilde yazdığınızda Halk Bankası emeklilik şubesi internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Cep telefonunuza gelecek olan doğrulama kodunu da gelecek olan sayfaya doğru şekilde yazdığınızda Halk Bankası Bireysel Emeklilik başvurusu için herhangi bir engeliniz kalmamış demektir.

halkbankasıbes

Halk Bankası Bireysel Emeklilik İçin TIKLAYINIZ!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Scroll to Top