Halk Bankası Konut Kredisi

en düşük fazile kredi veren bankalar

Ülkemizde vatandaşların bankalara başvurmasında en önemli etkenlerden biri olan kredi işlemleri her geçen gün çeşitlenmektedir. Kuşkusuz kredi türlerinden en çok müracaat edileni ise Konut Kredisi’dir. Son yıllarda kredi çekmeden ev sahibi olmak neredeyse imkansız hale gelmiştir. Bu durum, bankaların konut kredisi seçeneklerini her yıl güncellemelerine ve yeni ödeme seçenekleri ile müşterilerine kolay ödeme imkanları sunarak krediyi daha çekici hale getirmelerine yol açmaktadır. Müşterilerinin ev sahibi olmalarına imkan sunmanın yanı sıra aynı zamanda ödeme seçeneklerini esnetmenin ve faiz oranının düşürülmesinin son derece önemli olduğunu farkına varan birçok banka bu yönde çalışmalar yapmaktadır. Bu yönde çalışma yapan bankalardan biri olan Halk Bankası, sunduğu olanaklar, ödeme seçenekleri ve düşük faizli planları ile müşterilerine son derece rahat bir konut kredisi imkanı sunuyor. Bu yazımızda sizin için Halk Bankası Konut Kredisi’nin ayrıcalıklarını ve diğer tüm yönlerini ayrıntılı olarak değerlendirdik.

Halk Bankası Konut Kredisi ve Sunduğu İmkanlar

Birikimlerini yatırıma dönüştürmek isteyen, hayalindeki eve kavuşmak isteyen ve ilerde çocuklarına iyi bir yatırım bırakmak isteyen her birey öncelikle bir ev sahibi olmayı düşünmektedir. Buna bağlı olarak da konut kredilerini ve sunduğu imkanları değerlendirmektedir. Son yıllarda ev fiyatlarının artışı kredi çekmeden ev satın almayı neredeyse imkansız hale getirmiştir. Hayalindeki eve sahip olmak isteyen her birey çareyi, bütçesine uygun ödeme planına sahip bir bankanın konut kredisine başvurmakta bulmaktadır. Bu durumun fakında olan Halk Bankası Konut Kredisi seçeneği ile sunduğu imkanlarla ev sahibi olmak isteyen müşterileri kendine çekmektedir.

Halk Bankası Konut Kredisi ev sahibi olmak isteyen müşteri için oluşturulmuş bir kredi türüdür. Halk Bankası Konut Kredisi’nin sunduğu imkanlar içerisinde avantajlı faiz oranlarının yanı sıra, taksit ödemelerinizi ister aylık isterseniz eşit taksitlerle ödeyebilir ayrıca dilediğiniz takdirde kendi belirleyeceğiniz tutar ile ödemelerinizi gerçekleştirebileceğiniz seçenekler yer almaktadır. Halk Bankası Konut Kredisi ile belirleyeceğiniz taksitleri 3 ay erteleme fırsatına da sahip olacaksınız.

Yıllık maliyet oranı, faiz, taksit ücreti ipotek tesis ücreti ve ekspertiz ücretlerini kapsayan örnek vade ve tutar üzerinden hesaplanan kredi maliyet tablosu, Halk Bank resmi sitesinde şu şekilde yer almaktadır:

  1. 100,000 TL tutarında kredi çekiminde kredi vadesi 36 ay olması durumunda; Aylık Faiz Oranı %0,80 Tahsis Ücreti 500 TL, Taksit Tutarı 3.208 TL, Diğer Masraflar 806 TL, Yıllık Maliyet Oranı ise %11,0243 olarak şekilde belirlenmiştir.
  2. 100,000 TL tutarında kredi çekiminde kredi vadesi 120 ay olan kredi planında ise Aylık Faiz Oranı %0,89, Tahsis Ücreti 500 TL, Taksit Tutarı 1,359 TL, Diğer Masraflar 806 TL ve Yıllık Maliyet Oranı %11,5706 olarak belirlenmiştir.

Yukarıda yer alan bilgilere ek olarak Tahsis Ücreti, Banka Sigorta Muamele Vergisi’nden muaf olup, Diğer Masraflar; Ekspertiz Ücreti 650 TL ve İpotek Tesis Ücreti 155,76 TL’dir. Ayrıca Ekspertiz Ücreti, Konut Sigortası ve Zorunlu Deprem Sigortası prim tutarının, konutun yer aldığı bölgeye, sahip olduğu metrekaresine ve bunu gibi kriterlere göre değişiklik gösterdiğini belirtmekte fayda var. Yukarıda belirtilen faiz oranlarının , Halk Bankası’ndan en az taksit tutarı kadar kredili mevduat hesabı açmayı, kredi kartı başvurusunda bulunmayı kabul eden, en az üç adet otomatik ödeme talimatı vermeyi onaylayan, Hayat ve Zorunlu Deprem Sigortası’nı yaptırmayı kabul etmiş, Konut Sigortası yaptırılmasını talep etmiş müşteriler için geçerlidir. Söz konusu Hayat Sigortası primi müşterinin yaşı ve kredi tutarına bağlı olarak değişmektedir. En doğru prim hesaplaması için size en yakın Halk Bankası Şubesine gidebilir ya da yazının sonunda yer alan linklerden Halk Bankası’na soru ve görüşlerinizi iletebilirsiniz.

Halk Bankası Konut Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Bankalardan kredi çekmek için çeşitli prosedürler yer almaktadır. Bu prosedürlerden en önemlisi, kişinin aldığı krediyi ödeyebileceğiniz gösteren bir gelirinin olmasıdır. Bu bakımdan kredi çekmek isteyen kişiler öncelikle gelirlerinin kredi taksitlerine yetip yetmeyeceğini hesaplamaları gerekmektedir. Bankalar son dönemlerde özellikle kira öder gibi banka kredisi ödeme seçeneğine giderek, kişilere önemli ödeme avantajları sağlamaktadırlar. Bu avantajlı planı takip edenlerden biri olan Halk Bankası da müşterilerine kolay ödeme planları sunarak, kredi ödemelerini daha kolay hale getirmeyi amaçlamaktadır. Halk Bankası Konut Kredisinden faydalanmak isteyen kişilerin temel olarak edinmeleri gereke 4 çeşit evrak vardır. Bunlar;

  1. Kimlik Belgesi Fotokopisi
  2. Gelir Belgesi
  3. Ek Gelir Belgesi
  4. Alınacak Konuta Ait Kat Mülkiyetli Tapu Belgesi

Bu belgelerin sağlanmasından sonra bankaya müracaat edebilir ve gerekli işlemleri başlatabilirsiniz. Halk Bankası şubelerine giderek size uygun en kolay ödeme seçeneğini öğrenebilir ve istenen diğer belgelerin neler olduğunu öğrenebilirsiniz. Halk Bankası özellikle sunduğu ödeme seçenekleri ile son derece kolaylık sağlayan bir banka olmasının yanı sıra düşük faiz olanakları ile de dikkat çekmektedir. Konut Kredisinin miktarında, ödeme seçeneklerinde, sağlanması gereken şartlar ve diğer tüm ayrıntılı bilgiler için aşağıda yer alan linklere tıklayabilir veya aşağıda yer alan Halk Bankası Müşteri Hattı ile soru ve görüşlerinizi Halk Bankası yetkililerine iletebilirsiniz.

Halk Bankası Resmi Sitesi İçin TIKLAYINIZ!

Halk Bankası Konut Kredisi Maliyet Tablosu İçin TIKLAYINIZ!

Halk Bankası Mutlu Müşteri Hizmetleri İçin;

Online Formu Doldurabilirsiniz (Lütfen Tıklayınız)

0850 222 0 400 veya 444 0 400’den Halkbank Dialog’u arayabilirsiniz.

Scroll to Top