Halk Bankası Mahsul Kart

HALK BANKASI KREDİ

Ulu önderimiz Atatürk’ün de dediği gibi Köylü Milletin efendisidir sözüne de bakarak milletimizin çoğunu elindeki toprağı işleyerek geçimini sağlayan vatandaşlarımız oluşturmaktadır. Çiftçilerimiz bu güzel toprakları işleyerek esnaf, memur, doktor öğretmen gibi devletimize faydalı olan diğer iş kollarında varlık gösteren vatandaşlarımıza besin kaynağı üretmektedirler. İşte bu sayede çiftçilerimizin bizler için faydasını önemini tartışmaya bile gerek yok. Çiftçilerimiz toprağı işlemese herkes yiyecek olduğu meyve sebzeye hasret kalır. Çiftçilik ise hiç kolay bir iş sektörü olmamıştır. Çoğu risk ile yapılan mahsul ekimlerinin hasat zamanında çiftçinin yüzünü güldürmesi umut ile beklenmektedir. Ülkemizin ileri gelen Devlet sermayeli banka kuruluşlarından biri olan Halkbank çiftçilerimize hitaben birçok kredi türü veya kredi kartı türünü hizmete sunmaktadır. Bu kartlardan biri de Halk Bankası Mahsul karttır. Aşağıdaki yazımızda sizlere Halkbank Mahsul kartın özelliklerinden bahsedeceğiz.

Halk Bankası Mahsul Kartın Özellikleri Nelerdir?

Halk Bankası Mahsul Kart sayesinde çiftçilik iş kolu ile uğraşan vatandaşlarımız maddi yönden artık daha rahattır. Çiftçilerimiz kullanmış oldukları kredilerin geri ödemesini Mahsul kart sayesinde daha kolay yapabilirler. Halk Bankası Mahsul kart sahipleri anlaşmalı üye işyerlerinden tarımsal ürün ve makine ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Bu temin edilebilecek ürünler şunlardır; akaryakıt, zirai ilaç, tohum, fide, yem, gübre, tarımsal mekanizasyon, sulama ekipmanları gibi daha birçok tarımsal faaliyet ürünlerine sahip olabilir. Mahsul kart sahibi olmak için ise çiftçi kayıt belgesi sahibi olmak, zirai kazanç sağlayan faaliyetlerde bulunmak, üreticili veya yetiştiricilik gibi faaliyetlerde bulunmak Halkbank Mahsul Kart sahibi olmak için yeterlidir. Ancak arıcılık, kümes hayvancılığı, büyükbaş hayvan besiciliği gibi işlerle uğraşan vatandaşlarımızın bu karta sahip olamazlar.

Halk Bankası Mahsul Kart başvurusu yapmak isteyen tarımsal faaliyetle uğraşan vatandaşlarımız herhangi bir Halk Bank şubesine giderek müşteri temsilcisi ile görüşmesi yeterli olacaktır. Bu basit işlemlerden sonra birkaç evrak ile başvuru işlemini yapmış ve Halk Bank Mahsul kart sahibi olmaya aday olmuş olursunuz.

Halk Bankası Mahsul Kart İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top