HSBC BANKASI KREDİ KARTI BORCU SORGULAMA

HSBC KREDİ HESAPLAMA

İngiltere merkezli olan ve ülkemizdeki yabancı sermayeli bankalardan olan HSBC, birçok bankada olduğu gibi kredi kartı hizmeti vermektedir. Farklı kart türlerini kapsayan bu hizmette tam olarak 5 kart üzerinden hizmet vermektedir. Bu kartlar Advantage Classic, Advance, Concept, Hızz ve Campus olarak adlandırılmaktadır. Bu kartlardan bazıları da öğrenciler için avantaj kartları şeklinde ayrılabilmektedir. Genel olarak kart limitleri avantaj puanları ve kullanım yaş sınırları bakımından farklılık gösterirler.

Kredi kartları kullanımı sonrasında taksitli ya da tek çekim harcamalarda kredi kartı borçları oluşmaktadır. Bu borçlanmalar bir sonraki ayda ya da takside bölünen aylarda yatırılmalıdır. Bir kart üzerinden birden fazla harcama yapıldığı için borç bilgisini tam hatırlayamıyor ya da taksit aylarını tam hatırlamıyor olabiliriz. Bu tür durumlarda karta ait borç bilgilerini öğrenmeye ihtiyaç duyarız. Bu tür durumlarda öğrenme seçenekleri olarak şubeler, ATM’ler ya da müşteri temsilci telefonları ortaya çıkmaktadır. Ancak bu işlemler hem zaman alan hem de yerine göre ayrıntılı bilgilendirme anlamında bizi tatmin etmeyen yöntemler olabiliyor. Bu bağlamda her bankanın sahip olduğu resmi internet sitesi üzerinden bankacılık hizmetlerinin yanı sıra kişisel işlemler için de özel bir platform geliştirilmiş ve HSBC bankası müşterilerinin bu platformdan kolaylıkla faydalanabilmesini sağlamıştır. Bu platform üzerinden müşteriler başta HSBC Bankası kredi kartı borcu sorgulama olmak üzere daha birçok işlem için de çalışma yapabilmektedir.

HSBC Bankası Kredi Kartı Borcu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Hemen hemen her bankanın sahip olduğu teknolojik alt yapı sayesinde bankacılık işlemleri online sunucular üzerine aktarılmaya başlamıştır. Bu alt yapıyı aktif olarak kullanan bankalardan biri de HSBC’dir. Müşterilerinin kart işlemlerini şubelere ihtiyaç duymadan yönetebilmeleri için İnternet Şubesi hizmetini aktif hale getirmiştir.

İnternet şubesini kullanarak HSBC Bankası kredi kartı borcu sorgulama da yapılabilmektedir. HSBC Bankası kredi kartı borcu sorgulama işlemini yapabilmeniz adına yazımızın sonunda yönlendirme butonu eklemiş bulunuyoruz. Yönlendirme butonunu kullandığınız zaman aşağıda resimde gösterilen resmi sayfaya erişim sağlamış olacaksınız. Bu sayfada bizim işaretlediğimiz bölümü kullanarak internet şubeye giriş yapma işlemine başlamış oluyorsunuz.

hsbc

İşaretli kısımdan da gördüğümüz gibi giriş için 2 seçenek mevcuttur. Birincisi giriş olarak gösterilen daha önceden internet bankacılığı için temin ettiğiniz kullanıcı adı ve parolayı kullanarak giriş seçeneği diğeri ise kredi kartı bilgileri yardımı ile giriş yapma seçeneğidir. Eğer kullanıcı adı ve parola oluşturmadıysanız Anında şifre butonunu kullanarak temin edebilirsiniz. HSBC Bankası kredi kartı borcu sorgulamaya kart işlemlerim butonu üzerinden devam edeceğiz.

2

İşlem yapmak istediğiniz kredi kartının son 6 hanesini ok işareti ile gösterilen kısıma giriniz. Cep telefonu numaranızı seçiniz bölümünden kodunu seçiniz ikinci kısmına numaranızın 7 hanesini yazınız ve devam butonunu tuşlayınız. Devamında cep telefonu güvenlik kodu yardımıyla sisteme giriş yapmanız sağlanacaktır. Sisteme erişim sağladığınızda HSBC Bankası kredi kartı borcu sorgulama ve hesap özetinizi kolaylıkla görebilirsiniz.

HSBC Bankası Kredi Kartı Borcu Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top