HSBC Ticari Kart

hsbc 1

Kart sistemi gün geçtikçe kullanımı artmakta olan bir sistem haline geldi. Kredi kartları, banka kartları gibi birçok işlemde kullanılabilmektedir. Banka kartları ile günlük yaşantımızda yapacağımız işlemleri kolay bir şekilde nakit para taşımadan gerçekleştirebilir hale geldik. Bankalar da her geçen gün müşterilerine bireysel ve kurumsal alanda hizmet sunmak için yeni kart tipleri üretmekteler. Bireysel alanda birçok kart tipi olduğu gibi firmaların işlemleri kolaylaştırma ve harcamalarını daha kolay kontrol edebilmeleri adına kredi kartları sunmaktalar. Bu bankalardan birisi de HSBC Bank’tır. Bu yazımızda HSBC Bank’ın ticari alanda sunduğu kartlarından birisi olan HSBC Ticari Kart hakkında bilgi paylaşımında bulunacağız.

HSBC Ticari Kart  hem kart tipinde hem de bankamatik kartı yani banka kartı olmak üzere 2 tip karttan oluşmaktadır.

HSBC Ticari Kart Nedir?

Satıcı firmaların bayii veya perakende hizmetlerinde yaptıkları tahsilatları, HSBC Bankası hesaplarından yapılmasını ve üzerinde kampanya ve ödül verilebilen, hem satıcı hem de alıcı firmanın verimliliğini arttırmak amacıyla sunulan bir kart sistemidir. HSBC Ticari kartın hem alıcı firmaya hem de satıcı firmaya sağladığı faydaları ise ayrı ayrı şu şekilde sıralayabiliriz.

Alıcı Firma İçin;

  1. Alıcı firmanın nakit paraya sıkışmamasını sağlar.
  2. Bu kredi kartına sahip alıcı firmalar vade tarihinde hesaplarında yeterli miktarın olmaması durumunda kredi imkanı sunulur ve bu krediyi kullanarak ödemelerini gerçekleştirebilirler. Bu da alıcı firmaya eldeki nakit ile alım yapma sınırlamasını ortadan kaldırır.
  3. Tahsilat işlemleri çek ve senet gibi kişinin yapması gereken işler yerine otomatik olarak bu işlemleri yapma imkanı sunar.
  4. Vade imkanı sunar ve alımların taksitli bir şekilde yapılmasını sağlar.
  5. Online sistem ile anı anına işlemlerinizi takip etme olanağı sağlar.

Satıcı Firma İçin;

  1. Yapılacak tahsilatların zamanında yapılmasını ve kolay bir şekilde vade gününde sattığınız ürünün ödemesini elde etme imkanı sunar.
  2. Banka ile kuracağı iletişim ile alacağı ödemeleri daha disiplinli hale getirebilir.
  3. Çek ve senet, alıcı hesap takibi gibi işlemlerden doğan masrafların maddi yükünü azaltır.
  4. Yaptığınız tüm işlemleri online sistem ile anı anına takip edebilmenizi sağlar.

HSBC Ticari Kart İçin TIKLAYINIZ!

HSBC Ticari Banka Kartı Nedir?

HSBC Ticari Kart firmaların çalışanlarına tahsis edilen bir karttır. HSBC Ticari Kart ile firma çalışanları daha etkin bir şekilde nakit işlemlerini gerçekleştirebilirler. Çalışanlar mesai saatlerine bağlı kalmaksızın para çekme, para yatırma, bakiye öğrenme, fon işlemleri, döviz işlemleri vs. gibi banka kartı özelliği gerektiren tüm işlemlerini firmaların verdiği kartlar aracılığı ile ATM’lerden 7 gün 24 saat aktif bir şekilde yapabilirler.

HSBC Ticari Banka Kartı İçin TIKLAYINIZ!

HSBC Ticari Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

HSBC Ticari Kart başvuru işlemi herhangi bir HSBC Bank şubesinden satıcı firma ve alıcı firmanın ortak karar vermesi ile HSBC Bank tarafından imzalanarak sözleşme oluşturulması sonucu verilmektedir.

HSBC Ticari Banka Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

HSBC Ticari Banka Kartı firma personellerine verilen bir kart olduğu için öncelikle firmanıza ait bir Ticari Kart’ın mevcut olması gerekmektedir. Bunun sonrasında HSBC Ticari Banka Kartı başvuru formunu doldurup herhangi bir HSBC Bank şubesine götürmeniz gerekmektedir. Formu doldurup iletmeniz sonucunda HSBC Ticari Banka Kartı sahibi olabilirsiniz.

HSBC Ticari Banka Kartı Formu İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top