Kuveyt Türk Sale Plus Kredi Kartı Başvurusu

kuveyt turk saglam kart

2017 yılında 28. yılını kutlayan Kuveyt Türk Katılım Bankası, 1989 yılında Türkiye’deki bankalar arasında yerini almıştır. Kuveyt Türk Evkaf Finans Kurumu A.Ş adı ile 2006 yılına kadar hizmet vermiş olan bankanın, bu yıldan itibaren de günümüzde kullanılan Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş  adı ile hizmet vermiştir. Günümüzde itibarını koruyan ve hala pek çok bireye hizmet veren Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın Sale Plus kredi kartından ve bu kredi kartına başvuru yapılacağını yazımıza konu alacağız.

Sale Plus Kredi Kartı Nedir?

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın yeni nesil kart olarak tanıttığı Sale Plus kredi kartı ile alışverişlerinizde indirim kazanabilir, taksit yapabilir ve kartın özelliği olan altın puan kazanabilirsiniz. Kart kendi içinde de üçe ayrılmaktadır, bunlar Platin, Gold, Klasik Sale Plus kartları olarak adlandırılmaktadır. Bir süre önce Sale Plus kredi kartlarını Sağlam Kart adı ile yeniden piyasaya süren banka şimdi de Sağlam Kart adını kullanmaktadır. Özellikleri aynıdır. Sağlam Kart da Platin, Gold, Klasik olarak üçe ayrılmaktadır. Sale Plus kartınızın son kullanım tarihi dolduktan sonra yeni gelecek kartınız Sağlam Kart olmaktadır. Ancak herkes Sağlam Kart’a geçinceye kadar tabii ki kartların özellikleri aynıdır ve Sağlam Kart’ın adının geçtiği her yer de Sale Plus kredi kartları da kullanılmaktadır.

  • Sale Plus kredi kartı ile 50 TL ve üzeri alışverişlerinizi taksitlendirebilirsiniz ancak bunu 444 0 123 numaralı telefon ile çağrı merkezlerine ya da SMS yoluyla bankaya kaç taksit istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir.
  • Sale Plus kredi kartının diğer bir özelliği ise taksitli işlemlerinizden %0,1, taksitsiz işlemlerden %1 oranında Altın Puan kazanabilirsiniz. Altın Puanlar 10 lirayı geçtiği zaman para hesabınıza yatırılır.

Yukarıda saydığımız özellikler sadece Sale Plus Kredi kartı özellikleridir. Sağlam Kart da geçerli değildir. Şimdi de Sadece Sağlam Kart’ın özelliklerinden ve Sale Plus ile ortak olan özelliklerinden bahsedelim.

  • Kart yıllık ücreti yoktur.
  • Kredi kartlarımız vade farksız 5 taksite eğitim ve sağlık alanında indirim yapar. Eğitim ve Sağlık alanında kayıtlı kurumlarda ve 100 lira üzerinde olan işlemlerde bu taksit yapılabilmektedir.
  • Sale Plus kredi kartında 50 lira olan taksitlendirme sınırı, Sağlam Kart ile 100 lira olmuştur. Yani taksit işlemleri 100 lira ve üstüne yapılabilmektedir. Yapılacak bu taksit sayısını bazı alanlarda sizde belirleyebilirsiniz. Bu sınırı belirlemek için çağrı merkezlerini arayabilir, sms yoluyla bildirebilir, internet şubesi aracılığı ile de  taksitlendirme bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. Beyaz eşya, küçük ev aletleri, bilgisayar gibi elektronik eşya alımları 6 taksit ile sınırlandırılırken, turizm acenteleri, konaklama, sağlık ürünleri alımı gibi ödemeler 9 taksit ile sınırlandırılır. Diğer tüm sektörlerde ise 12 ay ilse taksit seçenekleri sınırlandırılır.
  • Acil nakit ihtiyaçlarınızı Sağlam Kart’ın nakit avans özelliği ile kolayca halledebilirsiniz. Bu işlem ise yukarda saydığımız Platin, Gold, Klasik kartlara göre farklılık göstermektedir. Klasik kart sınırı 500 TL, Gold kart sınırı 1000, Platin kart sınırı ise 2000 lira olarak düzenlenmiştir. Bu avansların gelen ilk ekstrede ödenmesi gerekmektedir ve avans alabilmek için hiç bir borcunuzun olmaması gerekmektedir.
  • Düzenli olarak 12 ay boyunca Sağlam Kart kredi kartı ile 200 lira ve üzeri alışveriş yapan kart sahipleri yıl sonunda 50 TL altın puan ile ödüllendirilirler ve bu sayede altın puan biriktirerek başka alışverişlerde kullanılabilir.

İki kartın ödemesi de hesap özetinde bulunanların tamamını kaplamalıdır. Aksi takdir de hesap özetinin ödemesi yapılmayan kısmı için %2,34 oranında ceza uygulanmaktadır.

Sale Plus ya da Sağlam Kart Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yukarı da uzun uzun kredi kartlarımızdan bahsettikten sonra, konu başlığımızda da olduğu bu kartın başvurusunu nasıl yapmalıyız sorunun cevabını öğrenebiliriz. Artık kredi kartı başvurusu yapmak eskiden olduğu gibi zor bir işlem değil. Teknolojinin de gelişmesi ile bu tür işlemler kolaylıkla yapılıyor. Kuveyt Türk Katılım Bankası’nda Sale Plus kredi kartı veya Sağlam Kart kredi kartının başvurularını Kuveyt Türk banka şubelerine giderek yapabileceğiniz gibi internet üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Kuveyt Türk Katılım Bankası internet sitesine girdiğiniz ve Sağlam Kart bölüme girdiğiniz zaman sağda bulunan başvur butonuna tıklayarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu başvuru formunda sizden istenen sadece T.C kimlik numaranızdır ve yanda bulunan doğrulama kodudur. Bu bilgiyi ve doğrulama kodunu yazdıktan sonra çıkan sayfadaki yönlendirmeler ile kredi kartı başvurunuzu tamamlamış olmaktasınız. Şubeye gitseniz de bir banka görevlisine danışarak kredi kartı başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kuveyt Türk Katılım Bankası Sağlam Kart ( Sale Plus ) Kredi Kartı Başvurusu Yapmak için TIKLAYINIZ.

Scroll to Top