TÜRKİYE KALKINMA BANKASI KREDİ BAŞVURUSU

TÜRKİYE KALKINMA BANKASI KREDİLERİ

İşletmelere yönelik destek veren Türkiye Kalkınma Bankası kredileri diğer kurumsal banka kredilerinden farklı özellikler taşımaktadır. Diğer kurumsal bankalarda bulunan nakdi kredi ve gayrinakdi kredi bu bankada bulunmamaktadır. İşletmelere hem yurtiçinde hem yurtdışında finansal ve güvensel destek sağlayan Türkiye Kalkınma Bankası, ülkemizin en iyi kurumsal bankalarından biri olarak kabul edilebilir. Gerek acil ihtiyaçlarınız için olsun, gerek yapmayı düşündüğünüz yarımlar için olsun bu bankadan finansal destek alabilirsiniz. Ayrıca yapacağınız her türlü ticaret için arada köprü görevi de kurdurabilirsiniz. Böylelikle güven duymadığınız firmalarla aranızdaki güven problemi Türkiye Kalkınma Bankası kredileri tarafından ortadan kaldırılır. Eğer Türkiye Kalkınma Bankası ile ilgili daha detaylı bilgiye sahip olmak istiyorsanız yazımızın devamını okumanızı tavsiye ederiz.

Türkiye Kalkınma Bankası Kredileri Nelerdir ?

Türkiye Kalkınma Bankası kredisi kalkınma kaynaklı krediler ve dış kaynaklı krediler olarak ikiye ayrılmıştır.

  • Kalkınma kaynaklı krediler: Bunlar; kalkınma yatırım kredisi, kalkınma işletme kredisi, kalkınma kısa ve orta vadeli TL kredisi olarak üç alt başlıkta incelenmektedir.
  • Kalkınma yatırım kredisi: Turizm, sanayi, eğitim, sağlık ve enerji sektörleriyle ilgili faaliyetlerde bulunan işletmelerin her türlü yatırımları gerekli finansal desteği veren kredi türüdür. Bu kredi sayesinde yapacağınız her yatırım için rahatlıkla finansal destek sağlayabilirsiniz. Vade, faiz oranı ve kredi limiti sabit değildir ve bankayla birebir görüşerek bunu öğrenebilirsiniz.
  • Kalkınma işletme kredisi: Türkiye Kalkınma Bankası kredileri tarafından verilen bu finansal destek ile işletme sermayesi ihtiyaçlarınız karşılayabilirsiniz. Bu kredi çeşidinden turizm, sanayi, eğitim, sağlık ve enerji sektörleri yararlanabilir. Faiz oranı, vade ve kredi limitini bankayla görüşerek öğrenmeniz gerekmektedir.
  • Kalkınma kısa ve orta vadeli TL kredisi: Yıllık iş programında belirlenen alanlarda faaliyette bulunan işletmelere finansal destek sağlayan kredi türüdür. Bu krediden sağlık, turizm, enerji, sanayi ve eğitim sektörleri faydalanabilir. Kredi limiti 3 milyon liraya kadar çıkabilir. 12-36 ay arasında vadeye sahiptir.
  • Dış kaynaklı krediler: Türkiye Kalkınma Bankası kredilerinin bu desteği yurtdışı bağlantılı bankalarla yapılmaktadır. Tam yedi bankayla anlaşması olan Türkiye Kalkınma Bankası kredisi, bu kredi çeşidi ile enerji sektörüne destek vermeyi hedeflemektedir. 25 milyon Euro ‘ya kadar destek veren limitleri vardır. Faiz oranı ve vadeler bankayla yapılacak görüşmeden sonra işletmenizin durumuna göre belirlenir. Enerji sektörüne hizmet veren bu krediler yakında KOBİ desteği de verecektir. Enerji sektörüyle ilgili bir işletmeniz varsa hiç tereddüt etmeden Türkiye Kalkınma Bankası kredilerinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca bankayla görüşerek KOBİ desteği hakkında da daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Türkiye Kalkınma Bankası kredilerinden yararlanmak çok masraflı ve zor olmasa da birçok şarta sahiptir. Bu şartları ve gerekli bütün bilgileri öğrenmek için bankayla birebir görüşmenizde fayda var çünkü işletmeden işletmeye farklı faiz oranları ve vade uzunlukları vermektedir.

Türkiye Kalkınma Bankası Kredileri İçin TIKLAYINIZ!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Scroll to Top