VAKIFBANK ARSA KREDİSİ

VAKIFBANK ARSA KREDİSİ

Arsa alarak hiçbir zaman değerini kaybetmeyecek bir yatırım yapabilirsiniz. Altın ya da döviz gibi diğer yatırımlar borsada gerçekleşen dalgalanmalar sonucu değer kaybedebilmektedir. Ancak yerleşim alanlarında, yeni yerleşim yapılacak bölgelerde ya da tarımsal faaliyetlerin yüksek olduğu bölgelerde satın alınacak bir arsa yatırım değerini kaybetmediği gibi, her zaman gelir getirmektedir.

Arsa fiyatları son zamanlarda oldukça değişiklik göstermektedir. Yerleşim alanlarının bu denli genişlemesi daha önce düşük fiyatlı olan arsaların fiyatlarının bir anda yükselmesine neden oluyor. Arsa almak için yeterli nakdiniz yoksa artık bankaların vermiş olduğu arsa kredilerinden faydalanabilirsiniz. Uygun taksit olanakları sayesinde hizmete sunulan Vakıfbank arsa kredisi ile sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bu krediden yararlanarak istediğiniz yerden istediğiniz arsayı satın alabilirsiniz.

Vakıfbank arsa kredisinden yararlanabilmek için satın almak istediğiniz arsanın fiyatının yarısı kadarını biriktirmiş olmanız yeterlidir. Kredi arsa ekspertiz değerinin %50’si oranında sağlanmaktadır. Birikimlerinizin üzerine Vakıfbank tarafından sağlanan krediyi ekleyerek istediğiniz yerde değeri yüksek bir arsa satın alabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey Vakıfbank şubesine başvurmaktır. Şubelere giderek arsa kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Vakıfbank Arsa Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Vakıfbank arsa kredisi için sizden bazı belgeleri getirmeniz istenecektir. Ancak maaşınızı Vakıfbank’tan alıyor ya da yatırımlarınızı bu bankada değerlendiriyorsanız şubeye gitmenize gerek kalmayabilir. Gerekli belgelere yazının devamında vermiş olduğumuz maddelerden ulaşabilirsiniz.

  • Nüfus cüzdanı ya da sürücü belgesinin aslı ve fotokopisi (emekli olanlardan, emekli kimlik belgesi de istenecektir.
  • Gelir durumunu gösteren belge. Maaş bordrosu ya da diğer gelir belgeleri
    • Ücretliyseniz; müşterinin çalıştığı kurumdan, maaşında herhangi bir haciz ve kısıtlama olmadığına dair bir belge,
    • Emekliyseniz; maaş aldığınız bankalardan onaylı maaş hesaplarının ekstresi
  • Adres teyit eden bir belge (İkametgah belgesi ya da borçlu adına kayıtlı olan en son tarihli telefon, elektrik, gaz, su vb. faturalardan birinin fotokopisi.)
  • Serbest meslek sahipleri ile rantiyelerden gelir tevsik edici bir belge,
  • Arsanın ekspertiz raporu ve arsa tapusu gereklidir.

Vakıfbank Arsa Kredisi Hesaplama

Vakıfbank arsa kredisi almak istiyorsunuz ancak öncelikle bir ödeme planı oluşturarak aylık ve toplamda faizi ile birlikte ne kadar borç ödeyeceğinizi öğrenmek istiyorsanız arsa kredisi hesaplama uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu işlem için öncelikle yapmanız gereken işlem yazının sonunda vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Açılan sayfada nakite taksit hesaplama aracını seçiniz. Ardından çekmek istediğiniz kredi miktarını ve vade oranını yazarak hesaplama işleminizi yapabilirsiniz.

Vakıfbank Arsa Kredisi Hesaplama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top