Vakıfbank Bireysel Emeklilik

Vakıfbank Bireysel Emeklilik

Birçok kişi belirli maaşlarda belirli işlerde ve yoğun mesai saatleri altında gerçekleştirmektedir. Lakin yaşın ilerlemesi ile mevcut işleri gerçekleştirmekte gerek fiziksel olarak gerekse psikolojik açıdan yerine getirmek zorlaşıyor. Bunun için devletin Sosyal Güvenlik Kurumu kişilerin geleceklerinde işlerini yerine getirememe veyahut artık istirahat zamanının geldiğini düşündüğü için bireylerin belli primleri yatırması ve belli yaşa gelmelerinin sonrasında emeklilik imkanı sağlamakta ve emeklilik hayatlarında belirli bir gelir sahibi olmalarına yardımcı olmaktadır. Lakin emeklilik hayatınızda sadece Sosyal Güvenlik Kurumu yani devletten alacağınız düzenli gelir sizlere yetmeyebilir veya yapmayı istediğiniz şeyleri yapmakta maddi olarak imkan olmayabilir. Bunun için Sosyal emekliliği tamamlayıcı bir sistem olan bireysel emeklilik sistemi ortaya çıkarılmıştır. Bu sistem ile iş hayatınızda yapacağınız tasarruflar ile yatırım yapabilir ve emekliliğinizde ekstra bir gelire sahibi olabilirsiniz. Birçok banka bireysel emeklilik imkanı sunmaktadır. Bu bankalardan birisi de Vakıfbank’tır. Bu yazımızda Vakıfbank bireysel emeklilik hakkında bilgi paylaşımında bulunacağız.

Vakıfbank Bireysel Emeklilik Nedir ?

Vakıfbank’ın bireylerin emeklilik döneminde ek gelire sahip olmaları veyahut yaptıkları yatırımları emekliliğe hak kazanmaları durumunda toplu para olarak alabilmeleri için devlet katkısı içeren bir bireysel emeklilik sistemidir.

Vakıfbank Bireysel Emeklilik Avantajları Nelerdir?

Bireysel emeklilik sistemi sosyal emeklilik sistemini tamamlayıcı bir sistemdir ve devlet katkısı ile birleştirilmiştir. Yapacağınız yatırımlarda % 25 devlet katkı yapmaktadır. Yani örneğin her 100 TL için 25 TL devlet katkısı alabilirsiniz. Lakin devlet katkısının da bir limiti bulunmaktadır, bir yıl boyunca elde edilebilecek maksimum devlet katkı payı asgari ücretin % 25’i kadardır.

Devlet katkı payını hak ediş süreleri ise şu şekildedir;

 1. İlk 3 yıl içinde bireysel emeklilik sisteminden çıkıldığı takdirde katkı payı hak edilemez.
 2. 3 yıl sonrasında ise katkı payının % 25’i hak edilir.
 3. Altıncı yılın sonunda % 35’i hak edilir.
 4. 10 yıl sonrasında % 60’ı hak edilir.
 5. Emekliliğe hak kazanmanız durumunda ise devlet katkı payının tamamını hak edersiniz.

Bütün bunların dışında Vakıfbank bireysel emekliliğin avantajları şu şekildedir;

 1. Emekliliğinizde ek gelir sahibi olursunuz.
 2. Yatırımlarını dilediğiniz şekilde yapabilirsiniz.
 3. Size uygun fon ile rahat bir şekilde tasarruf edip ileriye dönük yatırım yaparsınız.
 4. İstediğiniz zaman yatırımı durdurabilir dilediğiniz zaman tekrar başlayabilirsiniz.
 5. Paranız emeklilik fonlarında değerlendirilir.

Vakıfbank Bireysel Emeklilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıfbank bireysel emeklilik sistemine başvurmak için öncelikle 18 yaşını doldurmuş ve medeni haklarınızı kullanabilir halde olmanız gerekmektedir. Bu şartları yerine getirdikten sonra bireysel emeklilik sistemine dahil olabilirsiniz. Vakıfbank bireysel emeklilik başvurusunu dilerseniz herhangi bir Vakıfbank şubesinden yapabileceğiniz gibi yaygınlaşan internet aracılığı ile de bu işleminizi online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Bunun öncelikle aşağıda sizlere vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir.

Tıklamış olduğunuz bağlantı Vakıfbank’ın resmi internet sayfası olup aşağıdaki görsele benzer bir sayfa ile karşılaşacaksınız burada yapmanız gerekenler ise şu şekildedir;

 • Adınızı giriniz.
 • Soyadınızı giriniz.
 • Telefon numaranızı giriniz.
 • “Hemen Başvur” butonuna tıklayınız.

vakıf

Bu işlemlerin ardından Vakıfbank bireysel emeklilik işleminizi gerçekleştirmiş olursunuz.

Vakıfbank Bireysel Emeklilik Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ!

Vakıfbank Bireysel Emeklilik Başvuru İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top