ABank Bireysel Emeklilik

ABANK KREDİ HESAPLAMA

Bireylerin belirli primleri, belirli çalışma gününü ve belirli yaşı doldurması sonucunda ve kişilerin yaşları gereği işlerini eskisi gibi yerine getirememeleri durumunda, kanuni şartlar gereği eski maaşının bir kısmını herhangi bir hizmet vermeden hak kazanmalarına emeklilik denir. Sosyal hayatın en önemli unsurlarından birisi ise bu ihtiyarlık dönemidir. Yaşayan her insan elbet bir gün ihtiyar olacaktır, yani çalışma gücünü yavaş yavaş kaybedecektir. Yaşlanmış kişilerin kimselere bir iş karşılığı olmaksızın, devlet tarafından sağlanan gelirine emeklilik aylığı denmektedir. Emeklilik aylığını devletin Sosyal Güvenlik Kurumu sağlamaktadır. Lakin bu emeklilik maaşı kimi zaman yapmak istediğiniz şeyleri yapmanızda yeterli maddi olanak sağlayamayabilir. Bu durum için bankalarda ve devlet iş birliği ile birlikte bireysel emeklilik sistemi kurulmuştur. Bireysel emeklilik sistemi ile iş hayatınızda yapacağınız kısmi tasarruflarla yatırımlar yapabilir ve bu yatırımlarınızın devlet katkısı ile birleşmesi sonucunda emeklilik döneminizde ek gelir sahibi olabilir, dilerseniz yatırımlarınızı toplu para olarak da talep edebilirsiniz. Birçok banka bireysel emeklilik sistemini sunmaktadır. Bu bankalardan bir tanesi de ABank’tır. Bu yazımızı ABank bireysel emeklilik hakkında merak ettiğiniz konulara ulaşabilmeniz adına yazacağız.

ABank Bireysel Emeklilik Nedir?

AvivaSA Emeklilik ve Hayat A.Ş ile Abank’ın ortak çalışması sonucu bireylerin çalışma hayatlarında tasarruflar ederek emeklilik hayatlarını normal yaşam standartlarında yaşamalarını sağlamak amacıyla sunulan bir sistemdir. ABank bireysel emeklilik genel olarak tüm bireysel emeklilik sistemleri ile aynı mantığı taşımaktadır. ABank bireysel emeklilik ile yatırımlar yapabilir ve bu yatırımlarınızda % 25’lik bir devlet katkısı elde edebilirsiniz. Yani yatıracağınız her 100 TL devlet katkısı ile birlikte 125 TL değerinde bir yatırıma dönüşmüş olur.

Abank Bireysel Emeklilik Avantajları Nelerdir?

Genel olarak bireysel emeklilik sisteminin avantajları şu şekildedir;

  1. İleriye dönük bir yatırım yaparak rahat bir emeklilik hayatı.
  2. Yatırımlarınıza % 25’lik bir devlet katkısı.
  3. Devlet katkısının üst limiti yıllık brüt asgari ücretin % 25’i ile sınırlıdır.
  4. Yatırımlarınızı dilediğiniz şekilde yapabilme imkanı.
  5. Dilediğiniz zaman yatırımlarınızı durdurabilme imkanı.
  6. Yapacağınız yatırımların ABank uzman ekibiyle risk değerine göre yatırım fonlarında değerlenmesini sağlayabilme imkanı.
  7. Emekli olmanız durumunda yatırımlarınızı toplu para olarak alabilme imkanı.
  8. YatırımlarınızI kendiniz belirler ve ne kadar yatırmak istediğiniz size uygun fonlarla gerçekleştirebilme imkanı.

Ve bunun yanında sizlere avantaj sağlayacak birçok seçeneğin olduğu bir bireysel emeklilik sistemidir.

ABank bireysel emeklilik sistemine başvurmak tamamen gönüllük esaslı olup 18 yaşını doldurmuş ve medeni haklarını kullanabilen her özgür birey bu sisteme kayıt yaptırabilmektedir.

ABank bireysel emeklilik sistemine dahil olmak istiyorsanız herhangi bir ABank şubesine giderek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

ABank Bireysel Emeklilik İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top