Abank Bonus Kredi Kartı Limit Arttırma

Abank Bonus Kredi Kartı Limit Nasıl Arttırılır?

Kredi kartları başvurularında kişilerin aylık geliri göz önüne alınır. Bu gelir akabinde ise bir kredi kartı limiti belirlenir. Daha önceki yıllarda insanlar bankalar kredi kartı başvurusu yaptıklarında ne kadarlık limitli kredi kartı isterlerse bankalar o kredi kartlarını kendilerine tahsil ederdi. Düzenli geliri dahi olmayan kişilerin aylık 10.000 TL limitli kredi kartlarına sahip olabildiğini görebilirdik. Sonrasında bu kişilerin kredi kart borçlarını ödeyememeleri bu borçlar yüzünden mahkemelik ve icralık olmaları yüzünden devlet duruma müdahale etme ihtiyacı duydu. Bu müdahale sonucunda şimdilerde eğer bir kredi kartı almak isterseniz bu durumda aylık gelirinizin beyanını yapmanız gerekmektedir. Örneğin asgari ücret ile çalışan bir kişi en fazla 2.000 TL limiti olan bir kredi kartı alabilmektedir. Daha fazla limit ile kredi kartı verilmesi yasaktır. Tabi bu durum son yıllarda bazı değişikliklere uğradı. Örneğin asgari ücretler işe başlayıp sonrasında daha fazla para kazanmaya başlayan kişiler bu geliri beyan ederek limit yükseltebilme hakkına sahip oldular. Böylece aldıkları kredi kartı limitine takılı kalmadan özgürce alışveriş yapabilirler. Önceki yazılarda sizlere Abank bünyesindeki kredi kartlarından bahsetmiştik. Bu yazıda ise Abank bonus kredi kartı limit arttırma işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız.

Abank Bonus Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır?

Abank 2016 yılından beri ülkemizde faaliyetlerini sürdüren yabancı sermayeli bir banka olarak karşımıza çıkmaktadır. Yaklaşık 100’den fazla şubesi ile Türkiye bankacılık piyasasında yer edinmeye çalışan Abank ile ilgili daha önceki yazımızı okumanızı öneririz. Bünyesinde bulundurduğu bonus tabanlı kredi kartları ile müşterilerine hizmet vermektedir. Abank bünyesinde bonus tabanlı 4 kredi kartı türü bulunmaktadır. Bu kartlar Abank Bonus Card, Abank Bonus Plus Card, Abank Bonus Premium Card, Abank Bonus Platinum Card tır. Bu kredi kartlarından her biri kendi özelliklerine göre sıralanmıştır. Bizler Abank’a kredi kartı başvurusu yapmak istediğimizde gelir durumuzu beyan ederek ancak kredi kartı başvurusu yapabiliriz.

Abank kredi kartlarını başvurmak için şubelere uğramanız gerekmektedir. Abank diğer bankalar gibi internet üzerinden kredi kartı başvurusu ya da SMS ile kredi kartı başvurusu kabul etmemektedir. Bu yüzden Abank kredi kartlarından birine sahip olmak için bir Abank şubesine gitmeniz gerekmektedir. Burada ilgili banka personeli kredi kartı başvurusu için sizden gerekli evrakları isterler ve gelir durumunuza göre Abank bonus kredi kartı türlerinden size en uygun olanını size önereceklerdir. Daha sonra sizler bu kredi kartını alarak kullanabilirsiniz. Abank bonus kredi kartlarından hangisini kullanıyor olursanız olun yıl içinde düzenli olarak kredi kartı borçlarınızın yattığını banka gördüğünde size kredi kartı limiti artırmayı talep edip etmediğinizi soracaktır. Bu durumda kararı vermek size kalmıştır.

Abank bonus kredi kartlarında limit artışına dair politikayı kendi resmi sitelerinden bu şekilde açıklamışlardır. Bir takvim yılı içerisinde (1 Ocak-31 Aralık tarihleri arasında) en fazla üç defa, dönem borcunun yüzde ellisinin altında ödeme yapmanız halinde kartınız, dönem borcunun tamamının ödenmesine kadar nakit çekime ve limit artırımına kapatılacaktır. Bu sırada kartınızı mal ve hizmet alımlarına ilişkin harcamalarda kullanmaya devam edebileceksiniz. Borcunuzun tamamını ödediğinizde kartınız nakit çekime ve limit artırımına tekrar açılacaktır.

Buna göre Abank bonus kredi kartlarında düzenli olarak kart borçlarının ödenmesi gerekmektedir. Eğer borçlarınızı düzenli bir şekilde öderseniz Abank Bonus Kredi Kartı Limit Arttırma hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Abank Bonus Kredi Kartı Limit Arttırma İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top