Alternatif Bank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Abank kredi başvuru sonucu

Alternatif Bank yani daha yaygın olarak bilinen adıyla Abank ülkemizde 1991 yılından beri hizmet gösteren bir bankadır. Katarlılar tarafından alındıktan sonra yabancı sermayeye dönüşen Alternatif Bank’ın ülke genelinde 1300 çalışanı ve 73 şubesi bulunmaktadır. Alternatif Bank diğer bankalara nazaran daha küçük olsa da müşteri memnuniyetini esas alarak çalıştığı için kendine ait bir müşteri profili yaratabilmiştir.

Alternatif Bank Kredi Çeşitleri

Ülkemiz finans sektöründe aktif bir temsilci olarak hizmet veren Alternatif Bank müşterilerine bir çok çeşitte kredi imkanı sunmaktadır. Bunlardan bazıları; Konut kredisi, İhtiyaç Kredisi, Taşıt Kredisi, Evime Nakit Kredisi ve Bayram Kredisidir. Bu kredilerin çoğunun oluşum aşamasında Alternatif Bank yarattığı gelenek itibariyle müşteri taleplerini göz önünde tutarak düşük faiz oranlarına yer vermektedir. Bununla beraber kolay ve uygun ödeme koşulları da müşterilerini cezbetmektedir. Böylelikle Alternatif Bank yaptığı atılımlardan ötürü müşterilerinin kredi ihtiyaçlarına her zaman uygun bir şekilde karşılık verebilmektedir. Alternatif Bank kredi başvuru sonucu öğrenme için öncelikli olarak Alternatif Bank kredi başvurusunda bulunmak gerekir. Alternatif Bank kredi başvurusunda bulunabilmek için de Alternatif Bank Kredi Başvurusu için gerekli belgelerin neler olduğunu bilmemiz gerekir. İsterseniz şimdi kredi çeşitlerine göre gerekli olan belgelere göz atalım daha sonrasında bu belgelerle nasıl başvuru yapacağız onu anlatalım. En sonda da Alternatif Bank kredi başvuru sonucu öğrenme için alternatif yolları açıklayalım.

Alternatif Bank Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

1. Alternatif Bank İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Olan Belgeler

 • Nüfus Cüzdanı
 • Adres Teyit Edici Belge
 • Gelir Belgesi (maaş bordrosu, kira kontratı vb.)

2. Alternatif Bank Konut Kredisi İçin Gerekli Olan Belgeler

 • Nüfus Cüzdanı
 • Adres Teyit Edici Belge
 • Gelir Belgesi (maaş bordrosu, kira kontratı vb.)
 • Teminata Verilecek Gayrimenkulün Tapusu

3. Alternatif Bank Taşıt Kredisi İçin Gerekli Olan Belgeler

 • Nüfus Cüzdanı
 • Adres Teyit Edici Belge
 • Gelir Belgesi (maaş bordrosu, kira kontratı vb.)
 • Proforma Fatura (“0 km” taşıt için)

4. Alternatif Bank Evime Nakit Kredisi İçin Gerekli Olan Belgeler

 • Nüfus Cüzdanı
 • Adres Teyit Edici Belge
 • Gelir Belgesi (maaş bordrosu, kira kontratı vb.)
 • Teminata Verilecek Gayrimenkulün Tapusu

5. Alternatif Bank Bayram Kredisi İçin Gerekli Olan Belgeler

Alternatif Bank her bayram öncesinde düşük faiz ve yüksek vadeli kredi çeşidi olan bayram kredisini müşterilerine sunmaktadır. Bu seneki bayram kredisi 03 Temmuz 2017 tarihine kadar geçerlidir.

Alternatif Bank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Alternatif Bank kredi başvurusunda bulunmak isteyen müşteriler için sunulmuş birkaç alternatif yöntem vardır. Bunlar telefon bankacılığı, internet bankacılığı, mobil bankacılık ve geleneksel yöntem olan şubeye giderek kredi talebinde bulunmaktır. Her bankada olduğu gibi Alternatif Bank da kişilerin krediyi düzenli geri ödeme yetkinliğine göre kredilere onay ya da ret vermektedir. Her ne kadar Alternatif Bank müşteri taleplerine önem verse ve onlara en kısa zamanda dönmeye çalışsa da bazı durumlarda bu pek mümkün olmuyor. Bu sebeple müşterilerin kredi sonuçlarını öğrenebilmesi için Alternatif Bank’ın sahip olduğu bazı kanallar var.

Kredi başvurusunda bulunmuş kişilerin başvuruları banka tarafından en kısa zamanda değerlendirilmelidir ve müşteriye bildirilmelidir. Ancak bazı zamanlarda kredi başvurusunun sonucunu öğrenmek kısa sürede mümkün olmuyor böyle durumlarda müşteriler cevabın gecikme nedenini, başvurunun durumunu ve sonucunu merak ediyorlar. Böylesi bir durumda ABank müşterileri az sonra anlatacağımız Alternatif Bank kredi başvuru sonucu öğrenme yöntemleri ile kredi başvuru sonuçlarını öğrenebilirler.

Alternatif Bank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme Nasıl Olur?

Alternatif Bank kredi başvuru sonucu öğrenme için yapılacaklar oldukça basittir. Alternatif Bank kredi başvuru sonucu öğrenmenin birkaç yolu vardır. Bunlar telefon bankacılığı, internet bankacılığı, mobil bankacılık ve geleneksel yöntem olan şubeye giderek Alternatif Bank kredi başvuru sonucu öğrenmedir.

Alternatif Bank kredi başvuru sonucu öğrenme için telefon bankacılığı kullanacaklar Çağrı Merkezi numaraları 444 00 55 / 0850 225 00 55 numaralarını aramaları gerekmektedir. Çağrı numaraları arandıktan sonra ses kayıt temelli sekreter aracılığıyla telefon bankacılığı görevlilerine veya bireysel veya ticari müşteri temsilcisine ulaşarak T.C. kimlik numaranızı ibraz ederek kolayca kredi başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Eğer ki internet bankacılığı kullanarak Alternatif Bank kredi başvuru sonucu öğrenmeyi seçerlerse ABank’ın resmi internet sitesine giderek bu işlemlerini bireysel veya ticari sekmelerinden giriş yaparak gerçekleştirebilirler. Ya da şubelere giderek Alternatif Bank kredi başvuru sonucu öğrenme işleminizi yüz yüze müşteri temsilcileriyle gerçekleştirebilirsiniz. Bu görüşme esnasında kredi başvurusu için edindiğiniz referans numaranızı veya T.C. kimlik numaranızı bildirerek başvurunuzun durumunu öğrenebilirsiniz. Bu bilgilerle yapılacak sorgulama sonrasında başvurunuza dair tatmin edici bir cevap almanız kaçınılmazdır.

Scroll to Top