Alternatif Bank Müşteri Hizmetleri

Alternatif Bank

Alternatif Bank Nedir?

Alternatif Bank genel olarak bilinen adıyla ABank 1991 yılında kurulmuş bir yerli sermaye bankasıdır. Anadolu grubu çatısı altında çalışmalarına devam eden bir banka olarak Alternatif Bank 2013 yılında %70,84’ü ile Katar Ticaret Bankasına satılmıştır. Bu satımla beraber Alternatif Bank yabancı sermayeli bir bankaya dönmüş ve hızla büyüme kaydetmiştir. Bugünlerde 73 şubesi ve 1300 çalışanı bulunan Alternatif Bank özellikle müşteri memnuniyetini göz önünde bulundurarak hizmetlerine devam etmektedir. Alternatif Bankın en önemli özelliğinin müşteri memnuniyeti olmasının sonucu olarak Alternatif Bankın gelişmiş bir müşteri hizmetleri ağı vardır. Alternatif Bank müşteri hizmetlerine o denli önem vermektedir ki normalde diğer bankaları öğle tatili olduğu için kapalı olduğu 12.30-13.30 saat aralığında dahi çalışmalarına devam etmektedir. Bu sayede Alternatif Bank müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmayı hedeflemiştir.

Bu memnuniyet hedefine ulaşılmada teknolojinin ve internetin yeri çok büyüktür. Gelişen teknoloji ve bilgi sistemleri aracılığıyla artık müşteriler olarak bizler birçok işimizi evimizden, telefon başından veya bir ATM’ye giderek yapabilmekteyiz. Ancak dilenirse geleneksel bir yöntem olarak şubedeki müşteri temsilcileri de yapılabilecek bütün işlemleri bütün güleryüzleriyle yapacaklardır. Peki, bu teknolojik ürünler aracılığıyla ile ulaşılan müşteri hizmetleriyle neler yapılabilir?

Müşteri Hizmetleriyle Yapılacak İşlemler Nelerdir?

Öncelikle müşteri hizmetleri aracılığıyla hesabımız ile ilgili bütün işlemleri yapabiliriz. Bakiye, iban, hesap numarası ve müşteri numarası öğrenme gibi işlemlerini yapabildiğimiz gibi kartımız ile ilgili olan işlemleri de yapabiliriz. Kart işlemlerine örnek olarak borç, limit ve harcama bilgilerini öğrenme, hesap özeti bilgileri edinme, işlem kısıtı koyma ve kaldırma, kampanyalar hakkında bilgi alma ve diğer işlemler sayılabilir. Bunun haricinde şifre işlemleri yapılabilir. Bu şifreler telefon şifrelerimiz, kredi kartı şifrelerimiz, internet bankacılığı şifrelerimiz olabilir.

Müşteri hizmetleri aracılığıyla internet bankacılığıyla ilgili detaylı bilgiler edinebiliriz. Bunun haricinde para transferi yapabilir, yatırım işlerimizi halledebiliriz veya borçlarımızı ödeyebiliriz. Alternatif Bank müşteri hizmetlerinin kullandığı sesli yanıt aracı ile kredi kartı talebinizin durumunu öğrenebilir, kredi kartı borç bilgilerinizi görebilirsiniz. Dilerseniz otomatik ödeme talimatı verebilir ya da verdiğiniz bu otomatik ödeme talimatını iptal edebilirsiniz. Bunlara ek olarak ise kayıp, çalıntı başvuruları ve kredi taleplerinde yine müşteri hizmetlerini bir kolaylaştırıcı ve yardımcı olarak kullanabiliriz. Görüldüğü üzere müşteri hizmetleri sayesinde birçok işlemi kolaylıkla yapabilmekteyiz. Bu önemli bilgilerden sonra şimdi ise sizlere Alternatif Bank müşteri hizmetleri ile ilgili detaylı bilgiler sunacağız.

Alternatif Bank Müşteri Hizmetlerine Nasıl Ulaşılır?

Alternatif Bank müşteri hizmetleri diğer müşteri hizmetleri gibi genelde telefon bankacılığı üzerinden işlemektedir. 7/24 çağrı merkezi aracılığıyla Alternatif Banka ulaşmak mümkündür. Ancak internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden canlı destek sekmelerinden Alternatif Bank müşteri hizmetlerine ulaşılabilir. Bunun haricinde doğrudan şubelere gidilerek de Alternatif Bank müşteri hizmetleri temsilcileri ile konuşarak bütün konular hakkında bilgi edinilebilir.

Alternatif Bank Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Alternatif Bank müşteri hizmetleri telefon numarası 444 00 55’dir. Aynı şekilde 0850 225 00 55 numaralı telefon üzerinden de Alternatif Bank müşteri hizmetlerine ulaşılabilir. Alternatif Bank müşterileri ilgili telefonları aradıktan sonra karşılarına öncelikle ses kayıt sekreteri gelecektir. Bu ses kayıt sekreteri tuşlar aracılığıyla bizi işlem yapmak istediğimiz alanla ilgili bir uzmana yönlendirmek için vardır. Doğru tuşlamaları yaparak doğrudan çözüme ulaşabileceğimiz bir yoldur. Bu numaralar haricinde az önce belirttiğimiz gibi Alternatif Bank müşteri hizmetlerine internet bankacılığıyla da ulaşılabilir.

Alternatif Bank Müşteri Hizmetlerine İnternet Bankacılığı İle Nasıl Ulaşılır?

Alternatif Bank müşteri hizmetlerine internet bankacılığıyla ulaşmak için öncelikle aşağıdaki linke tıklayarak ilgili sayfaya gitmeniz gerekmektedir. Daha sonra ad, soyad, e-posta, mesaj konusu, Alternatif Bank müşteri numarası, telefon ve açıklamak istediğiniz konuyu girerek hazırladığınız iletişim formunu “kaydet” butonuna basarak Alternatif Bank müşteri hizmetlerine iletmiş olacaksınız.

Alternatif Bank müşteri hizmetleri için TIKLAYINIZ!

Alternatif Bank Müşteri Hizmetlerinden Olan ATM’ler İle Neler Yapılabilir?

ATM’ler aslında bütün bankaların en görünen yüzleridir. Müşteriler ATM’ler aracılığıyla neredeyse şubede yapabilecekleri bütün işlemleri yapabilmektedirler. Para aktarma, borç ödeme, otomatik ödeme talimatı verme gibi birçok işlem ATM’ler üzerinden yapılabilmektedir. Müşteri hizmetlerinin çağrı numarasının 7/24 açık olması gibi ATM’lerde 7/24 kesintisiz bir şekilde hizmet vermektedirler. Bu sayede dileyen müşteriler ATM’ler üzerinden birçok işlemi gerçekleştirebilmektedir. ATM’lerin diğer bir özelliği ise işlemlerin hızlı, kesintisiz ve ücretsiz olmasıdır. ATM’lerdeki birçok işlem için ekstra ücret ödemezsiniz.

Görüldüğü üzere Alternatif Bank müşteri hizmetleri telefon bankacılığı, mobil ve internet bankacılığı, ses kayıt sekreter aracılığı, ATM’ler ve şubelerdeki bireysel ve ticari müşteri temsilcileriyle geniş bir yelpazede müşterilerine çözümler sunmaya çalışmaktadır.

Scroll to Top