Bank Asya Arsa Kredisi

Birçoğumuz hayatımızda mülk sahibi olarak yaşantımızı yüksek kalitede ve kira derdi olmadan sürdürmeyi hedefler, ayrıca gelecek nesillere de miras bırakabileceğimiz mallar edinmeyi amaçlarız. Eğer ailemizden kalan mirasımız yoksa bu mallara sahip olmak oldukça zordur ve bunun için emek harcamamız gerekir. Devlette çalışıyorsanız ya da düşük gelirli özel bir işte çalışıyorsanız bu düşüncelerinizi günümüz şartlarında gerçekleştirmeniz imkansız gibi bir şeydir. Çünkü taksitle ve uzun vadede ev, arsa, dükkan gibi taşınmaz malları satın almanız mümkün değildir. Bu yüzden bu tür malların uzun vadede kişiyi dara sokmayacak taksitlerle alınması için bankalar birtakım çalışmalar başlatmış ve müşterilerine bu hizmeti sunmuştur. Bankalar çeşitli paketler ve tarifelerle kişilerin bütçelerine uygun krediler hazırlayarak uzun vadede uygun faiz oranlarında hizmet sağlamaktadırlar. Bu bankalardan biri Bank Asya olup, bu yazımızda Bank Asya arsa kredisi hakkında bilgi vereceğiz.

Banka 1996 yılında kurulmuştur ve 19 yıllık hizmetinin ardından 2015 yılında bankanın tamamı TMSF’ye devredilmiştir. Banka kurumsal ve bireysel anlamda bankacılık hizmetleri sunmaktadır. Kobi bankacılığı, kredi kartı ve kredi hizmetleri en çok tercih edilen banka hizmetleri arasında yer almaktadır.

Bank Asya Arsa Kredisi Nedir?

Bank Asya arsa kredisi banka içerisinde iki şekilde değerlendirilebilir. Bunlardan ilki işyeri-arsa alım destek finansmanı, ikincisi ise arsa ipotekli prefabrik finansmanıdır.

İşyeri-arsa alım destek finansman paketi, daha çok kobi bankacılığı çatısı altında bulunan firmanız adına yapacağınız işyeri ya da arsa alımlarında yararlanabileceğiniz bir destek paketidir. Düşük kar payı ve uygun komisyon oranları ile alınacak işyeri ya da arsanın ekspertiz değerinin % 50’sine kadar Bank Asya arsa kredisi sağlayan bir hizmettir.

Arsa ipotekli prefabrik finansmanı ise bireysel bankacılık başlığı altında bulunan Bank Asya arsa kredisi sağlayan paketler çerçevesinde hazırlanmış, üzerinde daha önceden ipotek bulunmayan müşteriye ait tek hisseli arazi üzerine yapılacak prefabrik yapılar için, arsa ipoteği alınarak sağlanacak olan finansman desteği çeşididir. Bu kredi çeşidinde de ipotek edilecek o arazinin ekspertiz değerinin % 50’si kadar destek sağlanmaktadır. Bank Asya arsa kredisi özellikleri olarak kredi kullandırımı fatura karşılığında yapılmakta ve satın alınacak malın proforma faturasındaki KDV dahil tutarının işçilik haricinde karşılanmasıyla birlikte, 12 aya kadar vade seçeneklerini kapsayan Türk Lirası cinsinden alabildiğiniz bir kefil ile sahip olabileceğiniz bir kredidir. Bank Asya arsa kredisi hakkında ayrıntılı bilgi ve kredi başvuru işlemlerini Bank Asya şubelerinden yapabilirsiniz.

Bank Asya İşyeri-Arsa Alım Destek Finansmanı İçin TIKLAYINIZ!

Bank Asya Arsa İpotekli Prefabrik Finansmanı İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yaz