Banka Kredisi İle Cep Telefonu Alma

banka kredisi ile cep telefonu

Günümüzde en çok kullandığımız teknoloji ürünü olan telefonlar, akıllı telefonlar ile gelişim göstermiştir. Ülkemizde cep telefonu kullanımı diğer ülkelere göre çok daha fazladır. Avrupa ülkelerinde telefon değişme süresi ortalama 36 ay iken ülkemizde 18 aydır. Yasa gereği yasaklanan taksitli satışa rağmen telefon piyasalarındaki satış oldukça fazladır. Telefon sevdalılarının, telefonlarını yenilemek için farklı bir yol bulundu. Tüketici ihtiyaçlarını isteklerini bilen ve bunları en güzel şekilde kullanan bankaların sayesinde artık taksit sınırlamasına da son. Bankalar tüketicilere banka kredisi ile cep telefonu alma imkanı sunuyor. Anlaştığınız banka tüketicisine vermiş olduğu kredi aracılığıyla yapmış olduğu faizlerden gelirini sağlıyor. İnsanlarımızın da cep telefonuna olan merakını göz önüne alırsak büyük teknoloji marketlerinin ve bankaların bu konuya el atmamaları tabii ki de olmazdı. Kredi kartıyla cep telefon alımına gelen müşterilerin sıradan uygulanan sistemlerden biri de tek çekim yaptığınız kredi kartı slipiyle bankaya gitmeniz ve miktarın ihtiyaç kredisine dönüşmesiydi. Kredi kartsız olmadan taksitli cep telefonu için hala bu sistem uygulanmaktadır. Ayrıca artık devreye yeni ve daha kolay bir sistem daha girdi. Büyük teknoloji marketlerinin bankanızla yaptığı anlaşması ile mağazalara kurulan banka noktaları aracılığı ile tüketiciler almak istediği ürün tutarı kadar kısa mesaj ile kredi başvurusu yapabiliyor. Ön onayın kaydı oluşturulduktan sonra seçmiş olduğu telefonu krediyle satın alabiliyor. İhtiyaç kredisinin bir benzeri olan bu sistemin ister cep telefonu isterse başka bir ürünü marketlerden 36 aya varan taksitle satın alıp taksit sınırlaması bir şekilde de aşılmış oluyor. Bankaların büyük marketlerle yaptığı anlaşmaya vardığı bazı bankalar vardır.

telefon satisinda taksitli satisin kaldirilmasi bekliyor1082016721

Banka Kredisi İle Cep Telefonu Alabileceğiniz Teknoloji Marketler

  • ING Bank Teknosa Kredisi: Eğer televizyon reklamlarını dikkatli izliyorsanız, Teknosa’nın yapmış olduğu bu ortaklıktan mutlaka haberiniz olmuştur. Teknosa, ING Bank ile yapmış olduğu ortaklık ile iki tarafın müşterilerine de kolaylık sağlamıştır. Böylelikle hem açmış olduğunuz dosyanın masrafı kalmadı hem de hayat sigortası yapma zorunluluğu kalktı. Büyük marketin minimum 750 TL maksimum ise 15.000 TL’lik yapmak istediğiniz teknolojik alışverişinizi ING Bank Teknosa kredisiyle gerçekleştirebilirsiniz. T. C. kimlik numaranızı ve Teknosa şubelerinden alacağınız nakit kartta bulunan şifre ile 2229’a kısa mesaj göndererek ön başvurunuzu bu şekilde yapabilirsiniz. Ön başvurunun ardından gelen cevap mesajı ile krediniz onaylandıysa eğer Teknosa mağazaları görevlileri tarafından kimliğiniz onaylanır ve sözleşmeniz size sunulur. Sözleşme imzalandıktan sonra başvuru işleminiz tamamlanır ve krediniz hazır olur. Böylelikle banka kredisi ile cep telefonu alma işlemini yerine getirmiş olursunuz.
  • Denizbank Media Markt Kredisi: Diğer bankanın yapmış olduğu ortaklığı ve özelliklerini taşıyan Denizbank Media Markt kredisiyle yapmak istediğiniz herhangi bir alışveriş için Denizbank’tan kredi alabilirsiniz. Denizbank’ın bu husus da aradığı konu minimum tutar 1000 TL’lik alışveriş yapmaktır. Yine diğer ortaklık gibi bu da kısa mesaj ile yapacağınız kredi başvurusu ardından almak istediğiniz ürünü tek çekimle ya da nakit olarak ödemeniz gerekmektedir. Aldığınız faturayla 7 gün içinde size en yakın Denizbank şubesine giderseniz krediniz onaylanmış oluyor bunun için yetkililerden size yardım etmesini isteyebilirsiniz. Bu da banka kredisi ile cep telefonu alma yöntemlerinden bir diğeridir.
  • Odeabank Gold Bilgisayar Kredisi: Odeabank’ın Gold Bilgisayar ile yapmış olduğu anlaşma da minimum alışveriş tutarı 600 TL’dir. Alışverişiniz için SMS atarak kredi başvurusu yapabilir ve alışverişlerinizi kredi ile ödeyebilirsiniz. Yaptığınız başvurunun cevabı anında cep telefonunuza gelir ve onayladığınız takdirde banka görevlileri tarafından işleminiz tamamlanmış olur. Yapacağınız alışverişlerde minimum tutar olan 600 TL’yi geçmeniz halinde Odeabank kredisini kullanabilir ve böylelikle banka kredisi ile cep telefonu alma işlemini gerçekleştirirsiniz.
  • Odeabank Vatan Bilgisayar Kredisi: Bu bankanın yapmış olduğu bir diğer anlaşma ise Vatan Bilgisayar’la olan anlaşmadır. Bu teknolojik mağazasından da yapacağınız minimum alışveriş tutarı 600 TL’dir. Sizi hazır bekleyen banka yetkilisi aracılığıyla anında ödemenizi taksitlendirip ödemeye başlayabilirsiniz. Ama yasaklar sadece cep telefonları için geçerli olduğu için diğer ürünleri almanız halinde kredi kartınızı kullanmanızda fayda vardır. Gereksiz bir şekilde bankaya faiz ödemekten sakınmanızı öneririz. Eğer sizde yeni bir telefon veya bilgisayar gibi teknolojik ürünler almak istiyorsanız kampanyalardan yararlanabilir, Odeabank’tan detaylı bilgi ve faiz oranlarını öğrenebilir ve edindiğiniz bilgilere göre hareket edebilirsiniz. Ön başvuru için öncelikle almak istediğiniz ürünü belirleyin ve daha sonra T. C. kimlik numaranızı bir boşluk bırakarak alışveriş tutarınızı yazıp 8444’e kısa mesaj olarak gönderin. Bu işlemden sonra banka yetkilisi sizi arayarak bilgilendirecek ve isteğiniz doğrultusunda kredi miktarınızı belirleyeceksiniz. Son adım ise kimliğinizle birlikte Vatan Bilgisayar şubesine gitmek olacaktır.
  • Odeabank Bimeks Kredisi: Odeabank’ın teknolojik mağazaları ile yapmış olduğu anlaşmada diğer bankalara göre oldukça önde olduğunu söyleyebiliriz. Bimeks mağazalarından en az 600 TL değerinde alışveriş yaptığınız taktirde alışverişlerinizi kredi ile taksitlendirip ödemeye başlayabilirsiniz.

Banka kredisi ile cep telefonu almak istediğiniz zaman cep telefonunu aldığınız teknoloji market ile iletişime geçtiğiniz takdirde teknoloji market görevlileri sizi yönlendirecek ve bilgi vereceklerdir. Geri ödemeleri ise anlaştığınız banka şubelerine veya banka ATM’lerden kolaylıkla yapabilirsiniz. Kredi için başvuru yapmadan önce muhakkak sizin için hangi banka kredisi uygun ise onu araştırınız. Şartları size daha avantajlı gelen kredi fırsatlarından yararlanınız. Sözleşmeleri, şartları ve vadeleri göz önüne alarak hareket etmeniz size fayda sağlayacaktır. İhtiyacınız doğrultusunda bilinçli bir şekilde alınan kredinin size zararı olmayacaktır.

Scroll to Top