BURGAN BANK 2. EL ARAÇ KREDİSİ

BURGAN BANK 2. EL ARAÇ KREDİSİ

Hemen herkesin farklı bir şehirde ya tanıdığı yada akrabası vardır. Günler geçtikçe bu insanlara duyulan özlem artmaktadır. İşte bu gibi sebepler doğrultusunda yolculuk yapmak zorunda kalırız. Rahat bir yolculuk içinde kendi şahsınıza ait bir otomobil olması tek şarttır. Kendi şahsına ait araçları olmayanlar ise otobüs, tren gibi çeşitli ulaşım araçlarını kullanmaktadır. Ama araç sahibi olmak artık eskisi kadar zor bir durum değildir. Banka kuruluşlarının sağladığı uygun faizli kredi imkanları ile sizde yeni bir araca sahip olabilirsiniz. Bankacılık sektörünün sağladığı kolaylıklardan biri olan 2. el araç kredisi araç sahibi olamayan kişilerin önüne çıkmış mükemmel bir şans. Burgan Bank kullanıcılarına sunduğu Burgan Bank 2. el araç kredisi ile araç sahibi olamayan kişilerin araç sahibi olmalarını hedeflemiş uygun faiz tutarları ile birçok vade şansı tanımıştır.

Burgan Bank 2. El Araç Kredisi Nasıl Alırım?

Burgan Bank 2. el araç kredisi tahsis edecek olan siz değerli okurlarımız için Burgan Bank kredi faiz ve vadelerini, nereden alacağınızı, gerekli olan işlemleri size bu yazımızda açıklayacağız.

Burgan Bank 2. el araç kredi ile alacak olduğunuz ikinci el aracın kasko fiyatının en fazla %60’ı oranında araç kredisi alabileceksiniz. Ayrıca 2. el araçlarda 3 yaşa kadar araçlar kredilendirilmektedir. Kredilendirilecek 2. el aracın üzerine bankamız tarafından rehin tahsis edilecek ve banka tarafından kasko sigortası yapılacaktır.

Burgan Bank 2. El Araç Kredisi Faiz Oranları

Burgan Bank kullanıcılarına uygun faiz ve vade ile kredi imkanları sunmaktadır. Bu kredi türlerinden biride yukarıda bahsettiğimiz gibi 2. el araç kredisidir. Burgan Bank 2. el araç kredisi için belirlenen belli faiz ve vade oranları vardır.

Faiz oranları 6, 9, 12, 18, 24, 36 ay için %1.99 olarak belirlenmiş durumdadır. 2. el taşıt kredisi için tahsis ücreti olarak hesaplanan değer ise %0.50 olarak bilinmektedir. Bu saydığımız durumlar için kaynak kullanımı destekleme fonu (KKDF) ve banka sigorta muamele vergisi (BSMV) dahil değildir. Burgan Bank 2. el araç kredisinin aylık toplam maliyet oranı %2.43 aynı şekilde yıllık olarak ise %29.20 oranında karşımıza çıkmaktadır. 24 ay vade ve 20.000 TL tutarındaki araç kredisi için kredi tahsis ücreti, kaynak kullanımı destekleme fonu ve banka sigorta muamele vergisi aylık veya yıllık maliyet oranlarına dahil edilmiştir

Burgan Bank 2. El Araç Kredisi Almak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Bildiğiniz gibi diğer kredi işlemleri gibi kredileriniz şube üzerinden verilmektedir. Burgan Bank başvuru işleminiz de şube üzerinden yapılmaktadır. Burgan Bank 2. el araç kredisi için gerekli olan belgeler ise;

  1. Nüfus cüzdanı veya ehliyet.
  2. Ücretli çalışan işçiler için son maaş çıktısının fotokopisi ya da maaş yazısı yönetici imzası olmak kaydı ile, Serbest meslek veya esnaf için son vergi levhasının fotokopisi, Emekli olmuş kişiler için maaş cüzdanlarının fotokopisi, Konut, işyeri vb. kira geliriniz varsa tapu veya kira kontratının fotokopisi.
  3. Son 3 ay içerisinde alınmış İkametgah belgeniz.
  4. Alacak olduğunuz ikinci el araç için trafik tescil belgesi (ruhsat) aslı veya fotokopisi istenecektir.
  5. kredi teminatı için bankamız tarafınca BKS bireysel kredi sözleşmesi imzalanacaktır.

Bu yukarıda saydığımız 5 madde hususunda Burgan Bank tarafından kefalet istenirse kefil olan kişi içinde yukarıda istenen belgeler geçerli olacaktır. İşte Burgan Bank 2. el araç kredisi için size sunmuş olduğu kolaylıkları görüyorsunuz. Sizde 2. el araç sahibi olmak istiyorsanız en yakın bir Burgan Bank şubesine giderek kredi işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Scroll to Top