Burgan Bank Personel Alımları

Günümüzde hem işe alma hem de işten çıkarma konusunda artış yaşanıyor. Bu sebepten dolayı da birçok farklı kurum ya da kuruluş her yıl daha da çok personel alımı gerçekleştiriyor. Bu kuruluşlardan birisi olan Burgan Bank’ın temeli 1977 yılına dayanmakta olup günümüzdeki halini 21 Aralık 2012 tarihinde Burgan Bank Grubu’nun Eurobank ve Tekfen Holding’e ait olan banka hisselerini satın almasıyla almıştır. 28 Ocak 2013 tarihinden beri ise banka Burgan Bank olarak anılıyor. Biz de bugün sizlere Burgan Bank Personel Alımlarından bahsedeceğiz.

Burgank Bank Personel Alımı Yapıyor!

Burgan Bank’ın İnsan Kaynakları bölümü tarafından yapılmış olan açıklamalara göre Burgank Bank Personel Alımları başladı. Siz de hayatınıza yeni bir sayfa açmak istiyorsanız Burgan Bank’a iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Burgan Bank tarafından sunulmuş olan iş ilanlarına bakabilir ve kendinize en uygun olduğunu düşündüğünüz iş için başvuruda bulunabilirsiniz. Burgan Bank ihtiyaçlarına göre düzenleyeceği ve her daim güncel tutacağı bu liste ile birlikte eleman alımına 2017 yılında da devam edecek gibi gözüküyor.

Eski adı ile Eurobank Tekfen olarak bilinen Burgan Bank günümüzde her ne kadar adı pek duyulmayan bankaların arasında yer alıyor olsa da her geçen gün büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Bunun da bir etkisi olarak yeni açılan şubelere yeni personel alımları yapılıyor. Burgan Bank günümüzde tüm Türkiye’de 59 şube ile hizmet vermekte olup büyümeye devam ediyor.

Burgan Bank İnsan Kaynakları

Burgan Bank çalışanı olmak hizmet kültürüne dahil olmak anlamına gelir. Burgan Bank’ın kurumsal kültürü çerçevesinde insan, etik değerler ve teknolojiye oldukça fazla önem verilir. Bu öğelerin en önemlisi ise insandır. Zira bankacılık hizmetini üreten de satın alan da insandan başkası değildir. Bu sebeple çalışanların sahip olduğu bilgi birikimi ve destek ile birlikte Burgan Bank geleceğin bankası olma yolunda adım adım ilerlemeye devam ediyor. Bu sebeple de Burgan Bank İnsan Kaynakları nitelikli bankacılar ile yeni mezunları kadrosuna katarak deneyimli, dinamik ve genç bir kadro oluşturmayı hedefliyor.

İnsan Kaynakları Politikası

Burgan Bank’ın stratejileri ve hedefleri doğrultusunda önce insan felsefesi şu maddelerin ortaya çıkmasını sağlamıştır:

 • Bireysel ve mesleki açıdan nitelikli insan gücüne sahip olabilmek
 • İşe yeni başlamış olan bireyleri bilgi ve birikim açısından donanımlı bir hale getirerek fark yaratacakları eğitimlerden geçirmek
 • Çalışanların iş yerine göstermiş oldukları verimi yetkinliklerine dayanmakta olan bir performans değerlendirme sistemi ile düzenli bir şekilde takip etmek ve buna göre verimlilik ve motivasyonu arttıracak türden ödüllendirme sistemleri inşa etmek.

Burgan Bank Personel Alımı Yapılacak Olan Pozisyonlar

Burgank Bank İstanbul şehri ile birlikte Ankara, İzmir, Bursa, Adana ve Antalya gibi bölgelerde de bazı açık pozisyonlara sahip. Bununla birlikte Burgan Bank yapacağı persone alımında genel olarak şu pozisyonları arıyor; Dijital Pazarlama Yöneticisi ya da Yetkilisi, Dönemsel Gişe Yetkilisi, Dönemsel Yönetici Asistanı, Grafik Tasarımcı, Direkt Satış Temsilcisi, PTT Kanal Yetkili Yardımcısı, Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi, Ticari Kredi Tahsis Yetkilisi, Destek Hizmet Görevlisi kadroları için personel alımı yapılacak. Burgan Bank personel alımı yaparken aradığı genel şartları ise şu şekilde belirtti:

 • İletişim yetkinliği kuvvetli olan
 • Erkek adayların askerliğini tamamlamış olması
 • İkna kabiliyeti yüksek
 • Yoğun tempoda çalışabilecek olan
 • Gündüz ve akşam vardiyalarında dönüşümlü bir şekilde çalışabilecek olan
 • Esnek çalışma saatlerine uyum gösterebilecek olan
 • İyi derecede bilgisayar hakimiyeti olan
 • Başvuru sırasında ilanda yer alan eğitim şartlarını karşılayabilen
 • Kadroya göre belirlenmiş olan özel koşulları karşılayabilen kişiler Burgan Bank tarafından işe alınır.

Burgan Bank İşe Alım Süreci

Burgan Bank tarafından yapılacak olan iş alımları ilk olarak Burgan Bank’ın kısa ve orta vadeli stratejik hedeflerini karşılamak üzerine yapılacaktır. Bu sebeple de Burgan Bank eğitim düzeyi yüksek olan, değişim ve yeniliğe açık olup banka değerlerini benimseyebilecek türden kişileri işe alma eğiliminde olacaktır. Eleman seçimi sırasında genellikle gelişim potansiyeli yüksek olan kişilere öncelik verilecek ve bu kişilerin ilgili pozisyonda ortaya koyabilecekleri nitelik ve tecrübeye göre banka yetkinlikleri incelendikten sonra sektörel şartlar da göz önünde bulundurularak işe alım yapılacaktır. Deneyimli ya da deneyimsiz olan adaylar İnsan Kaynakları Bölümü tarafından düzenlenecek olan görüşmelere davet edilecektir. Bankacı adayları için yapılacak olan yetiştirme programları için personel alınacağı zaman İngilizce sınavı ile genel yetenek sınavı da yapılır.

 

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz