Burgan Bank Müşteri Hizmetleri

Burgan Bank, Tekfen Yatırım Finansman Bankası adı altında 1989 yılında kurulmuştur. Kısa sürede de yatırım bankacılığı ve kurumsal bankacılık alanında sektörde önde gelen bankalarının arasında yerini almayı başarmıştır. 2001 yılına dek tek şube ile hizmet vermekte olan Burgan Bank, bu sene itibariyle büyüme planlarının hayata geçirilmesi ve birikimlerini ticari bankacılık alanında aktarım kararını almıştır ve aynı yıl içerisinde de Bank Ekspresi bünyesine katmayı başarmıştır. Tekfen Grup stratejik ortak olarak Eurobank EFG ile 2006 yılında anlaşmış ve banka unvanı da Eurobank Tekfen diye değişmiştir.

Bugün itibariyle Burgan Bank Türkiye, ülkedeki en önemli ticaret ve sanayi bölgelerine yayılmayı başarmış, kambiyo yetkisine sahip olan 48 şubesi ile bünyesindeki müşterilerine çözüm ortağı olmaya devam etmektedir.

Burgan Bank Müşteri Hizmetlerine Nasıl Ulaşılır?

Burgan Bank müşteri hizmetleri çağrı merkezi numarası şu şekildedir; 0850 222 8 222. Bu numarayı 7 gün 24 saat boyunca arayabilmeniz mümkündür. Çağrı merkezindeki görevlisiyle yapacağınız görüşmelerde, bankacılık işlemlerinizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz ve gerekiyorsa şikayet ve taleplerinizi bu çağrı merkezine bildirebilirsiniz. Şubede yapacağınız çoğu işlemi Burgan Bank telefon bankacılığı üzerinden yani müşteri hizmetlerini arayarak yapabilirsiniz. Burgan Bank, 28 Ocak 2013 tarihinden itibaren Burgan Bank A.Ş. unvanıyla faaliyetine devam etmektedir. Aynı zamanda ülkemizde faaliyetini sürdürmekte olan Burgan Yatırım Menkul Değerler A.Ş, Burgan Portföy Yönetim A.Ş., Burgan Finansal Kiralama A.Ş. adları altında iştiraklari de mevcuttur. Burgan Bank’ın Türkiye’de aktif olarak bulunmakta olan 60 adet şubesi mevcuttur.

Burgan Bank temel ilkelerinin arasında, hizmet anlayışı ve ilgi odağının merkezinde her zaman müşteri yer almaktadır. Müşterileri anlayabilmek, beklenti ve ihtiyaçlarına uygun çözümleri sunabilmek öncelikli olan amaçlarındandır. Müşterilerin her türlü istek, öneri ve şikayetlerini mutlak suretle en kısa sürede cevaplayabilmeyi amaçlamaktadırlar. Burgan Bank çalışanlarının tamamı da müşteri memnuniyeti bildirgesi esaslarına dayanarak hizmet vermektedir. Müşterilerin her türden şikayet ve önerileri için Burgan Bank müşteri hizmetlerine  ulaşmaları gerekmektedir.

Burgan Bank EFT saatleri ise hafta içi 09.00 – 16.30 saatleri arasında yapılmaktadır. Bu saatler arasında EFT işlemlerinizi yapabilmeniz mümkündür. Hafta sonu, resmi tatil günlerinde ve mesai saatleri dışı saatlerde yapacak olduğunuz EFT işlemleri bir sonraki ilk iş günü içerisinde işleme alınacak olup, para transferiniz kısa zamanda gerçekleştirilecektir. Burgan Bank çalışma saatlerine bakacak olursak; hafta içi 09.00 ile 18.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Hafta sonu ve resmi tatil günlerinde ise Burgan Bank şubeleri kapalı olmaktadır. Burgan Bank çalışma saatleri içerisinde ve çalışma saatlerinin dışında 0 850 222 8 222 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak ya da gerekse Burgan Bank internet bankacılığı aracılığıyla bankacılık işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz.

Burgan Bank Telefon Bankacılığından Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burgan Bank çağrı merkezinde güvenliğinizi sağlayacak birçok önlem yer almaktadır.

  • Başkalarına ait olan ve kamuya açık olan alanlardaki telefonlarda görüşme yapabilmek için arayacağınız numarayı kendiniz çevirin.
  • Çevirdiğiniz numaranın doğru olduğundan emin olun.
  • Yapacağınız görüşmeler esnasında, çevrenizde olabilecek şüpheli kişiler tarafından izlenip dinlenmediğinizden emin olunuz.
  • Telefon şifrelerini tuşlayarak girin.
  • Şifreleriniz sizden yazılı ya da sözlü olarak istenirse kesinlikle bilgi vermeyin, görüşmelerinizi sonlandırarak bankaya bu konu hakkında bilgi verin.
  • Banka işlemleri için Burgan Bank kartınız ya da banka kartınızın numarasını ve de kart şifrenizi kullanmanız gerekmektedir.
  • Şifrenizi telefon tuşuyla giriniz bu nedenle şifreniz duyulmamaktadır.
  • Müşteri temsilcisi ile yapacağınız görüşmede, müşteri temsilcisi sizin güvenliğiniz için sizlere kişisel bilgilerinizi soracaktır.
  • Para transfer işleminde, sistemde kayıtlı olan cep telefonunuza sms ile tek kullanımlık olan şifre gönderilecektir ve sizden bu şifreyi okumanız istenecektir.
  • 0 850 222 8 222 numaralı olan Burgan Bank müşteri hizmetleri telefon numarası ile yapacağınız bütün görüşmeler güvenlik amaçlı olarak kaydedilmektedir.

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz