Burgan Bank Sanal Kart Oluşturma

burgan bank

Bankalar tarafından birçok farklı kişiye verilmekte olan kredi ve banka kartları ile birlikte yalnızca belirli meslek gruplarına dahil olmuş kişiler değil aynı zamanda meslek sahibi olmayan öğrenciler, sigortası olmayan kişiler ve hatta herhangi bir güvencesi olmayan kişiler dahi bu kartlara sahip olabiliyor. Gerek internet üzerinden gerek şubeye gidilerek gerek ise yalnızca bir kısa mesaj ile sahip olabildiğiniz bu kartlar aynı zamanda sizlere sanal kart sahibi olma fırsatı da sunuyor. Sanal kart ile birlikte daha güvenli ve hızlı bir şekilde alışveriş yapabilmeniz de mümkün hale geliyor. Bu yazımızda özellikle kredi kartı bilgilerinin çalınmasına yönelik sorunların giderilmesi amacı ile ortaya çıkartılmış olan sanal kart hakkında bilgi verecek ve Burgan Bank Sanal Kart Oluşturma işlemlerinden bahsedeceğiz.

Sanal Kart Nedir?

Sanal kart, kredi ya da banka kartına sahip olan herkesin gerek bir seferlik gerek ise süresiz bir şekilde kullanabileceği, herhangi bir fizikselliğe sahip olmayan bir tür kredi kartı ürünü olarak bilinmekte olup, kredi kartının bir yan ürünü olarak kabul ediliyor.

Geçtiğimiz dönemlerde özellikle 3D güvenlik sistemlerinin henüz ortaya çıkmaması sebebi ile internet üzerinden yapılmakta olan alışverişlerde çeşitli hack olayları sebebi ile birçok kişi banka bilgilerini kaybetmekteydi. Bu sebeple de ortaya 3D Secure ve sanal kart gibi alternatif çözüm yöntemleri çıktı. Sanal kart yalnızca birkaç dakika içinde çıkarılabilen, limit koyulabilen ve aktif edilerek anında alışveriş yapmaya başlanabilen bir karttır. Kredi kartına ait hiçbir bilgiyi taşımayan sanal kart sayesinde alışverişleriniz çok daha güvenli bir şekilde bitiyor.

Neden Sanal Kart?

Sanal kartın kredi kartından daha güvenli olmasının birçok farklı sebebi vardır. Öncelikle fiziksel bir varlığa sahip olmadığı için çalınması mümkün olmayan bu kartın limiti tarafınızca kontrol edilebildiği için de bir başkasının kartınız üzerinden alışveriş yapması mümkün değildir. Limiti belirleyen siz olduğunuz için limit aşımı gibi bir derdiniz de olmaz. Sanal kart kullanılırken tavsiye edilen şey limitinizin her daim sıfır tutulmasıdır. Yani sanal kart ile işlem yapacaksanız, kredi kartınızdan sanal kartınıza aktaracağınız paranın yapacağınız işlem ile kuruşu kuruşuna aynı olması sanal kart kullanımınızı çok daha güvenli bir hale getirecektir. Bununla birlikte 3D Secure güvenlik sistemi özelliğine sahip olduğunuz bu kartları kullanırken kendinizi hiç olmadığınız kadar güvende hissedersiniz. Üstelik bu kart ile birlikte işlem yapmak oldukça hızlı ve kolaydır.

Burgan Bank Sanal Kart Nasıl Oluşturulur?

Sanal kart sahibi olmak isteyen kişilerin öncelikle kredi ya da banka kartına sahip olması gerekiyor. Hali hazırda kullanılma açık bir kredi kartına sahip olan kişilerin sanal kart çıkartabilmeleri için önünde herhangi bir engel olmayacaktır. Günümüzde tüm bankalar kredi kartı ürünlerine sanal kart özelliğini de eklemiştir. Burgank Bank sanal kart oluşturma işlemleri için şu yolları denemeniz mümkündür.

Burgan Bank Müşteri Hizmetleri yani Telefon Bankacılığı numarası olan 0850 222 8 222 numarasını arayabilir ve sanal kart açma talebinde bulunabilirsiniz. Müşteri operatörü tarafından talep edilecek olan bilgileri verdikten sonra sanal kartınız açılacaktır.

Burgan Bank İnternet Bankacılığı yöntemi ile sanal kart oluşturmak istiyorsanız öncelikle Burgan Bank resmi internet sitesine giriş yapmalı ve sitenin sağ üst köşesinde yer alan İnternet Şube butonuna tıkladıktan sonra bireysel ya da kurumsal seçeneklerinden birine tıklayarak kullanıcı adı ve kimlik numarası ile birlikte e parolanızı girerek İnternet Şubesine giriş yapmalısınız. Daha sonra ise kredi kartlarım ya da banka kartlarım bölümüne girmeli ve sanal kart seçeneğine tıklamalısınız.

Bir diğer yöntem olan Burgan Bank Mobil Bankacılık yöntemini kullanabilmek adına tek yapmanız gereken şey akıllı telefonlarda yer alan uygulama marketlerine giriş yaparak Burgan Bank mobil uygulamasını akıllı telefonlarınıza indirmek ve daha sonra İnternet Bankacılığı yönteminde olduğu gibi aynı adımları takip ederek sanal kart oluşturma işlemlerini gerçekleştirmek olacaktır.

Dilerseniz bir Burgan Bank şubesine giderek de sanal kart oluşturma talebinde bulunabilirsiniz.

Sanal Kart Nasıl Kullanılır?

Sanal kart ürünlerini gerek internet üzerinden yapacağınız alışverişlerde, gerek telefon üzerinden yapılmakta olan telemarket alışverişlerinde gerek ise seyahat bileti alımlarında kullanmanız mümkündür.

Burgan Bank sanal kart oluşturma işleminin ardından belirlenmiş olan limite kadar harcama yapmanız mümkündür. Limit sanal kart açılırken belirlenir. Sanal kart ile kredi kartı kullanma arasında hiçbir fark olmadığı için herhangi bir sorun yaşamazsınız. Bu sebeple alışverişleriniz sırasında kredi kartı ile işlem yapar gibi sanal kartınıza ait olan bilgileri girmeniz yeterli olacaktır. Bu bilgiler kredi kartı ile aynı şekilde sanal kart numarası, son kullanma tarihi ve cvv kodu gibi bilgilerdir. Telefon üzerinden yapılacak olan işlemlerde de sanal kart bilgilerinizi vermeniz yeterli olacaktır. Dilerseniz yalnızca tek kullanımlık sanal kart oluşturarak tek bir işlemin ardından bu kartın kapanmasını sağlayabilirsiniz.

Scroll to Top