Burgan Bonus Kredi Kartı Limit Arttırma

Kredi Kartı Borcunun Ödeme Zamanı Geçerse Ne Olur

Günümüzde pek çok kişi kredi kartı kullanıyor. Hatta birden fazla kredi kartı kullananların sayısı da oldukça fazla. Kredi kartları sayesinde birçok avantajı yakalayan kişiler, yapacak oldukları alışverişlerden kazançlı çıkabiliyorlar. Hal böyle olunca da daha fazla alışverişin kapıları aralanmış oluyor. Bu noktada da kredi kartı limitleri devreye giriyor.

Kredi Kartı Limiti Nedir?

Kredi kartı limiti bireylerin gelir durumuna göre belirlenmektedir. Yasal düzenlemeler gereğince bireyler belgeler ile kanıtlayabildikleri gelirlerini bankalara verirler. Daha sonra ise bankalar bu belgeleri değerlendirmeye alarak kredi kartı limitini belirler. Kişinin gelir bilgilerine göre bireylerin kredi kartı limitleri, kartı aldıkları tarihten başlamak üzere ilk yıl için 2 katını, sonraki dönemler için ise 4 katını geçememektedir. Geliriniz olsa dahi kredi kartı limitinizi bunun banka tarafından mutlak surette geçerli bir sebebi bulunmaktadır. Zira bankalar karşılığını alamayacakları tutarları müşterilerine vermek istemezler. Bu noktada ödeme politikanızı gözden geçirmenizde fayda vardır. Kredi kartı limiti kişilerin asgari ödeme tutarını ödeyebilecekleri şekilde limitlendirilmektedir. Bireyler kredi kartı aldıktan sonra kimi zaman kredi kartı limitinde artışa giderler. Kredi kartı limitinin arttırılmasının ardından kart ödemesinin asgari tutarlık kısmına ait olan ödemenin gelmesi halinde kart sahibi, limitin 3’te 2’sini ödeyecek bir gelir düzeyine sahip olmak ile yükümlüdür.

Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır?

Kredi kartı limiti, kart sahibi tarafından talep edilmesi halinde banka tarafından belirlenmiş olan kriterler göz önünde bulundurulduktan sonra kredi kartı limitinin arttırılmasını talep etmiş olan kişilere sonuç bildirilmektedir. Kimi durumlarda bireylerden gelir belgesi ya da belgelerin gönderilebileceği fax numarası talep edilir. Kredi kartı limitini arttırmak isteyen kişilerin borçlarını düzenli bir şekilde ödemesi ve giderinden çok gelirinin olması gerekmektedir. Bununla birlikte bankalar müşterilerin kredi notlarına bakarak kredi limiti arttırılması konusunda işlemleri gerçekleştirmektedir. Hali hazırda bir kredi kartına sahip olan kişilerin bu borçlarını ödeme rutinleri, borçlarını ne kadar sıklıkla kapattıkları ve buna benzer tüm konular kredi kartı limiti arttırılması husus ile ilgilidir. Genel olarak kredi kartı gelişen teknolojinin güzide avantajlarından biri olan limit artışları yeni sistem sayesinde oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Son zamanlarda kredi kartı limiti arttırma işlemlerinin en fazla iki gün içinde sona erdiği, kredi kartı limit arttırma talebi ile ilgili olumlu ya da olumsuz bir sonucun bu süre zarfı içinde geri bildirim olarak gönderilmektedir.

Burgan Bonus Kredi Kartı Özellikleri

Burgan Bonus kredi kartını dünyanın herhangi bir yerinde, yapacağınız bütün alışverişlerde kullanabilir ve bu alışverişlerinizden Bonus kazanabilirsiniz. 200.o00’den fazla Bonus program ortağı üzerinden yapacağınız alışverişler doğrultusunda birçok kampanya, indirim ve taksit fırsatından yararlanma şansını elde edersiniz. Birikmiş olan Bonuslarınız ile birlikte Bonus program ortağına üye olan yerlerden alışveriş yapabilirsiniz. Bonus keyfini taksitli bir şekilde yaşayarak alışverişlerinizi rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ödemelerinizi gerek İnternet Şubesi üzerinden gerekse 0 850 222 8 222 numaralı Telefon Bankacılığı sayesinde hem hızlı hem de kolay bir şekilde yerine getirebilirsiniz.

Burgan Bonus Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır?

Burgan Bank Kredi limiti arttırma ya da kredi kartı limiti düşürme işlemleri tek şekilde yapılabilmektedir. Bunun için ilgili limit arttırma talebinizi şubeye bildirmeniz gerekmektedir. Öncelikle Burgan Bank resmi internet sitesine girerek size en yakın şubeleri öğrenebilirsiniz. Dilerseniz Telefon Bankacılığı numarası olan 0 850 222 8 222 numarasını arayabilirsiniz. Ayrıca İnternet Bankacılığı ya da mobil uygulamaları kullanarak da Burgan Bank kredi kartı limit  arttırma işlemleri taleplerinizi şubelere iletebilirsiniz.

Burgan Bonus ek kartına sahipseniz bu durumda kredi kartı limitinizi arttırmak için asıl kart sahibinin belirlemiş olduğu limiti yukarı çekmesi gerekmektedir. Zira ek kartlara ait limitler asıl kartın sahibi tarafından belirlenmekte ve sınırlandırılmaktadır.

Scroll to Top