Denizbank Araç Kredisi

Denizbank taşıt kredisi

1938 yılında kurulan Denizbank, yeni kurulmuş Türkiye Cumhuriyeti devletinin politikaları doğrultusunda gelişmekte olan denizcilik sektörüne finansman sağlamak amacıyla bizzat devlet tarafından kurulmuş bir bankadır. Denizbank’ın kendi bünyesinde bulundurmuş olduğu pek çok kredi vardır. Bunlardan biri de Denizbank araç kredisidir. Yazımızın devamında Denizbank araç kredisi hakkında detayları sunacağız.

Denizbank Araç Kredisinin Avantajları Nelerdir?

Denizbank birçok ulusal ve uluslararası iştiraklerinin yanı sıra Türk vatandaşlarına yatırımları ile destek olmakta ve çok çeşitli ihtiyaç kredileri vermektedir. Araç kredisi de bu bireysel ihtiyaç kredilerinden biridir. Denizbank araç kredileri uygun vade oranlarının yanında sabit faizli, esnek veya eşit taksitli ödeme planı imkanı sağlıyor. Ayrıca Denizbank, araç kredisine başvurduktan sadece bir gün sonra dönüş yaparak işlemlerin hızlı bir şekilde gerçekleşmesine olanak tanımaktadır. Son olarak Denizbank, araç kredisi başvurularında geri ödeme günlerinizi kredi kullanımından sonra 45 gün içinde tercihinize göre belirleme imkanı sağlar.

Denizbank Araç Kredisine Nasıl Başvurulur?

Denizbank araç kredisine başvurmak için 2 farklı yol bulunuyor.

1. Şube Aracılığı İle Araç Kredisine Başvuru

İlk olarak en geleneksel yolu kullanıp Türkiye’nin hemen hemen her şehrinde bulunan Denizbank şubelerine giderek banka personeli ile görüşüp başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Eğer şubeden başvurursanız Denizbank sizden, bireysel kredi başvuru formu, nüfus cüzdanı ve gelir belgesi isteyecektir. Ücretli iseniz; maaş bordrosu veya şirketin imza sirküleriyle beraber maaş yazısı, serbest meslek sahibiyseniz; son 3 yıllık vergi levhasını getirmeniz yeterlidir. Dipnot olarak şunu da belirtmekte yarar var; gerekli durumlarda, fatura örneği, kira kontratı ya da tapu örneği, proforma fatura gibi ekstra belgeler sizden talep edilebilir.

2. Denizbank İnternet Şubesi Aracılığı İle Araç Kredisine Başvuru

Eğer ben evimde hiç bankaya gitmeden, uğraşmadan başvurumu yapayım, araç kredimi rahatlıkla başvurup kullanmaya başlayayım istiyorsanız Denizbank sizler için internet üzerinden başvuru yapma imkanını da sağlıyor.

Denizbank Araç Kredisine Başvurmak İçin TIKLAYINIZ!

Denizbank’ın kendi internet sitesinde başlangıç olarak sizden T.C. kimlik numaranız ve telefon numaranız istenmektedir. Kişisel verilerin korunması hususundaki bildiriyi okuyup tik attıktan sonra 10 saniye kadar beklemelisiniz. Telefonunuza bir doğrulama kodu gelecektir. Doğrulama kodunu ekranda beliren kutucuğa yazdıktan sonra devam butonuna tıklayarak ilerleyebilirsiniz.

Daha sonra karşınıza gelen ekranda sizden çalışma şekliniz ve aylık net geliriniz hakkındaki bölgeleri doldurmanız beklenmektedir. Maaş, faiz, kira ve belgelenebilir serbest meslek kazançlarınızı net gelir olarak yazabilirsiniz. Hane halkı gelirinizi belirtmeniz halinde kefil olarak eşinizin de net gelirinin belgelenmesi istenecektir. Hemen altında krediyi kullanmak istediğiniz şubenin hangi şehir ve ilçede olduğunu belirterek devam edebilirsiniz. İlerledikten sonra satın alacağınız araç türünün 0 veya 2. el olup olmadığını dolduruyorsunuz.

Eğer 0 araç alacaksanız proforma değerini, 2. el araç alacaksanız aracın kasko değerini dolduruyorsunuz. Unutmamanız gereken bir diğer nokta ise Denizbank araç kredi başvurularında ticari araç başvuruları internet üzerinden alınmamaktadır. Talep ettiğiniz kredi tutarını ve talep ettiğiniz kredi vadesini de yazmanız gerekmektedir. Kredi vadesi 2 ile 48 ay arasında değişmekte olup sizin iradenize bırakılmıştır. Daha sonra karışımıza başvurumuzun değerlendirmeye alınmış olup en kısa sürede tarafınıza SMS ile bilgilendirme yapılacağına dair bir bildirim alıyoruz. Başvurunuzun onaylanması durumunda sizin aşağıdaki belgelerle Denizbank’ın seçtiğiniz şubesine gelmeniz istenmektedir. Belge Listesi şunlardan oluşmaktadır:

  • Proforma Fatura veya Aracın Kasko Değeri
  • TC Kimlik No’lu Nüfus Cüzdanı
  • Gelir Belgesi

Denizbank Araç Kredisi Hesaplama

Denizbank araç kredisi hesaplarken karşımıza şöyle bir tablo çıkmaktadır:
Taşıt Kredisi Maliyet Tablosu
Kredi Tutarı Vade Faiz Oranı (Aylık) Kredi Tahsis Ücreti* Toplam
Ücret
Aylık Toplam Maliyet Oranı** Yıllık Toplam Maliyet Oranı**
25.000 TL 48 Ay 1,31% %0,5 131.25 TL 1,74% 20,94%

Taşıt kredisi faiz oranı ve vadelerini öğrenmek için lütfen TIKLAYINIZ!

0 km binek araçlar için Denizbank, Nihai fatura değeri bedelinin 50.000 TL’ye kadar kısmı için %70, 50.000TL yi aşan kısmı için ise %50 oranında kredilendirilebileceğini söylemektedir.

2. el araçlar için ise kasko değerinin 50.000 TL’ye kadar %70, 50.000TL yi aşan kısmı için ise %50 oranında kredilendirilebilir.

Yani eğer 0 kilometre bir binek aracı alacaksanız, araç değerinin max. 50.000 TL’ye kadar olan kısmı için %70 kredilendirme, araç değerinin 50.000 TL’yi aşan kısım için ise %50 kredilendirme alabilirsiniz. Yani aracın değeri 25.000 TL ise 17.500 TL, 50.000 TL ise 35.000 TL kredi alabilirsiniz. Eğer araç değeri 50.000 TL’yi geçiyorsa aştığı tutar için yüzde 50 oranında kredi çekebilirsiniz. Küçük bir örnekle açıklayalım. Eğer 75.000 TL’lik bir araç satın almak istiyorsanız 50.000 TL’lik kısmına kadar 35.000 TL yani yüzde 70’i, 50.0000 TL’yi aşan tutar için ise yarısını yani kalan 25.000 TL’nin 12.500 TL’sini kredi olarak kullanabilir, total olarak 47.500 TL kredi kullanmış olursunuz.

Daha detaylı bilgiler için 444 0 800 numaralı Denizbank Açık Deniz Telefon Bankacılığını arayabilir, müşteri hizmetlerindeki çalışanlardan yardım alabilirsiniz.

Scroll to Top