Denizbank Bireysel Emeklilik

Denizbank Bireysel Emeklilik

Çalıştığımız dönem içerisinde en çok önemsediğimiz durumlardan birisi de sigortadır. Çünkü Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamında sigorta girişi yapılıp çalıştığınız günler üzerinden primler ödeyerek emeklilik dönemi için yatırım yapıyoruz. Bu primler aldığımız maaşlardan kesintiye uğrayarak çalışma gücümüzü yitirdiğimizde düzenli gelir sahibi olabilmemiz için birikir ve bir nevi yatırım haline dönüşürler. Ancak günümüz devlet kurallarınca belirlenen emeklilik yaşı 65’tir. Bu yaş dönemine kadar yapmak istediğiniz, planladığınız projeleriniz için bir ek gelire daha ihtiyaç duyabilirsiniz. Yahut bu yaş döneminde devletten alacağınız emekli maaşı çalıştığınız dönemde sahip olduğunuz maaşınızdan oldukça düşük olacağı için yaşam kalitenizde gerileme olabilmektedir. Bu durumlar için de ek gelire ihtiyaç duyabilirsiniz. Her türlü amaçla kullanabileceğiniz uzun süreli taksitli yatırım imkanı sunan projeler olarak günümüzde bireysel emeklilik sistemi göze çarpmaktadır. Bankalar müşterilerine nakit ihtiyacı, finansal destek, yatırım konusunda desteklemelerin yanında ayrıca birikim yapma imkanını da böylelikle sunmuş oldular. Bireysel bankacılık hizmeti sunan hemen hemen her bankanın sahip olduğu bu sistemde müşterilerin devletten emekli olduklarında düşük olacak olan maaşlarına destek sağlayarak yaşam standartlarının yukarı çekilmesini konu alan birikim fonları yer almaktadır. Bankacılık sektöründe ülkemizin başarılı kuruluşlarından birisi Denizbank da bu alanda hizmet vermektedir. Bu makalemizde Denizbank Bireysel Emeklilik sistemini ele alarak sizleri bu konuda aydınlatmaya çalışacağız.

Denizbank Bireysel Emeklilik Nedir?

Bireysel Emeklilik Sistemi kısaca BES olarak bilinen ve 18 yaşını doldurmuş fiil kimlik sahibi tüm bireylerin yararlanabildiği bir sistemdir. Kısaca sistemden bahsedecek olursak devletin Sosyal Güvenlik Kurumu üzerinden sağlamakta olduğu emeklilik hizmetini tamamlayıcı bir sistem olarak geliştirilmiştir. Yani bu sistem devletin sağladığı emeklilik hizmetinin bir alternatifi değildir. Ek gelir sağlamak amacıyla kayıt yaptırabileceğiniz bu sistem isteğe bağlı olarak çalışır. 10 yıl boyunca sistemde birikim yapan müşteriler 56 yaşını doldurduklarında emekli olmaya hak kazanırlar. Denizbank Bireysel Emeklilik sistemi düzenli tasarruf yapmanızı sağlar ve devlet katkısından yararlanarak emeklilikte ikinci bir aylık gelir elde etmenizi sağlar. Bu bilgilerin yanı sıra Denizbank Bireysel Emeklilik sistemi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için bankaya ait şubeleri ziyaret edebildiğiniz gibi bankaya ait resmi internet sitesi de bu hizmeti size sunmaktadır. Yazımızın sonunda yer alan Denizbank Bireysel Emeklilik bağlantı linki ile bu resmi internet sitesini kullanabilirsiniz. Ayrıca bu site yardımıyla Denizbank Bireysel Emeklilik sistemine başvuru da yapabiliyorsunuz. Aşağıdaki resimde gösterilen sayfa bankanın emeklilik hizmetleri bilgilerinin yer aldığı sayfadır. Bu sayfada çerçeve içerisine alınmış kısımı kullanarak başvuru formuna erişim sağlarsınız.

denizbankbes

Hemen başvur butonu yardımıyla erişim sağladınız sayfada kişisel bilgileriniz sizden istenmektedir. Bu bilgileri ekteki görselde işaretlenen kısımlara doğru şekilde yazdıktan sonra gönder butonunu tıklayınız. Denizbank Bireysel Emeklilik hizmetinden yararlanmak için ön başvuru formunu göndermiş bulunuyorsunuz. Banka yetkilileri ileri aşamalar için sizinle irtibata geçecektir.

denizbankbes2

Denizbank Bireysel Emeklilik İçin TIKLAYINIZ!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Scroll to Top