Denizbank Fastpay Uygulaması Ve Avantajları

FastPay, DenizBank tarafından sunulan mobil cüzdan uygulamasıdır. FastPay’in kullanıcılarına sağlamış olduğu birçok avantaj bulunmaktadır. Denizbank Fastpay Uygulaması Ve Avantajları başlıklı yazımızı okuyarak fastPay hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

DenizBank fastPay Uygulaması Nedir?

FastPay uygulaması ile kullanıcıların tümü 7/24 saat boyunca oldukça hızlı bir şekilde para gönderebiliyor. Ayrıca tarafınıza gönderilen paraların kontrolünü sağlayabilir ve istediğiniz başka kişilere gönderebilirsiniz. Size gelen parayı tekrar geri iade edebilirsiniz. FastPay kullanmak için DenizBank müşterisi olmanıza gerek yoktur. Fakat FastPay üzerindeki paralarınızı DenizBank hesabınıza aktarabilirsiniz. Ek olarak DenizBank ATM’lerinden 7 gün içerisinde çekebilirsiniz. FastPay üzerinden yapmış olduğunuz tüm işlemleri görüntüleyebilir ve bu işlemleri kontrol edebilirsiniz.

FastPay Uygulaması Avantajları

  • Tüm internet alışverişlerinizde kart kullanmaksızın alışveriş yapabilirsiniz.
  • Ücretsiz olarak 7 gün 24 saat boyunca para transferi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Düzenli olarak para ödemesi yapıyorsanız, işlemleri düzenleyip otomatik olarak ödeme yapılmasını sağlayabilirsiniz.
  • İstediğiniz DenizBank ATM’sinden kartsız olarak para çekebilirsiniz.
  • İstediğiniz bankaya ait kredi kartını FastPay’e ekleyip, cep telefonunuzdan alışveriş yapabilirsiniz.
  • Tüm faturalar ve şans oyunları ödemelerini FastPay üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

FastPay Kayıt

FastPay uygulamasına kayıt olmak için öncelikle uygulamayı indirmeniz gerekiyor. İlk olarak App Store veya Google Play Store aracılığıyla fastPay uygulamasını cep telefonunuza ücretsiz olarak indiriniz. Diğer cep telefonu kullanıcıları ise SMS ile kayıt olabilirler. SMS ile kayıt yapmak için FAST KAYIT, TCKN ve PIN kodunu yazıp 3280’e mesaj göndermelisiniz.

Cep telefonunuzdan uygulamalar aracılığıyla kayıt olmak için ise farklı bir yol izlemeniz gerekiyor. Uygulamayı telefonunuzda açtıktan sonra karşınıza cep numarası boşluğu gelecektir. Buraya cep telefonu numaranızı doğru ve eksiksiz bir şekilde yazınız. Bu adımdan sonra karşınıza kullanım sözleşmesi gelecek, sözleşmeyi okuduktan sonra onaylayın ve devam edin. TCKN ve PIN bilgilerini isteyen bir sayfa ile karşılaşacaksınız. Bu bilgileri de doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra “Kayıt Ol” butonuna tıklayınız. Burada yazacağınız PIN bilgisi girişlerinizde sorulacak olan şifreyi ifade eder. TCKN ise T.C. kimlik numaranızı ifade etmektedir.

Bu aşamadan sonra kayıt işlemlerini tamamlanmıştır. Sürekli PIN kodunuzu girerek uygulamaya giriş yapmak istemiyorsanız ÇizGir uygulaması ile şekil yardımı sayesinde fastPay uygulamasına giriş yapabilirsiniz. Şekli unutursanız PIN kodunuz ile tekrardan sıfırlayabilirsiniz.

FastPay’e kayıt olduğunuza göre sizlere sunmuş olduğu birçok fırsattan artık kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Fastpay üzerinden yapabileceğiniz tüm işlemler giriş yaptıktan sonra karşınıza gelecek olan “fastPay Ana Menü” bölümünde bulunmaktadır.

FastPay Ücretli Mi?

Para transferlerinin sağlanabildiği FastPay benzeri uygulamalara erişim genel olarak ücretlidir. Bu tarz uygulamalar üzerinden para gönderme, ödeme yapma ve kartsız para gönderme gibi işlemler yapılabildiği için uygulamayı kullanıcılara sağlayan banka tarafından ücretlendirme yapılmaktadır.

Fakat FastPay’de durum böyle değildir. FastPay tamamen ücretsiz olarak ulaşılabilecek bir uygulamadır. Cep telefonunuzun uygulama marketinden uygulamayı indirdikten sonra kayıt işlemlerini tamamlayıp hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu aşamaların hiçbirinde FastPay sizden ücret talep etmez.

FastPay Para Çekme Süresi

FastPay kullanıcılarının veya kullanmak isteyen kişilerin akıllarına en çok takılan sorulardan bir tanesi de para çekme süresinin ne kadar olduğudur. fastPay, ATM üzerinden yapılan normal para transferi işlemi gibi gerçekleştirilmediği için kişilerin bu soruyu merak etmesi oldukça doğal diyebiliriz.

Yapılan ilk FastPay para transferinde güvenlik amacı ile para 6 saat bloke edilmektedir. Gelen paranın ATM’den gönderilme işleminden 6 saat sonra para hemen çekilebilmektedir. Bu durum sadece ilk transfer işlemi esnasında geçerli olmaktadır. İlk transferi takip eden işlemlerinizde paranızı kısa sürede çekebilirsiniz.

FastPay Üye İş Yerleri

FastPay’in kayıtlı mevcut 700.000 kullanıcısı bulunmaktadır. Bir iş yeri için bu rakam oldukça önemli diyebiliriz. Çünkü 700.000 müşteriyi bir arada bulmak oldukça zor bir iştir. Fakat FastPay bu kadar kişiyi tek bir platformda toplamıştır ve hizmet vermektedir.

FastPay üye iş yerleri ve üye iş yeri olmak isteyen kişiler için büyük bir fırsattır. FastPay üye iş yerlerinde FastPay kullanıcıları kartsız olarak ödeme yapma, para çekme gibi işlemleri ücretsiz olarak yapabilmektedirler. Kullanıcılar için FastPay adeta mobil bir cüzdan diyebiliriz. Tüm alışverişlerini ve para transfer işlerini kolaylaştırır.

FastPay kullanıcıları kendilerine en yakın FastPay üye iş yerlerini sıralayıp gidebilmektedir. FastPay üye iş yerleri arasında yerinizi alırsanız iş yerinizin bu sistem içerisinde yer almasını sağlayabilirsiniz. Üye iş yeri olmak için size en yakın DenizBank şubesini ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz