Denizbank Konut Kredisi

Ev almak isteyen bireyler için oldukça avantajlı fırsatlar sunan Denizbank konut kredisi ile ilgili detaylı bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Denizbank Konut Kredisi Nedir?

Günümüzde oldukça yüksek olan konut fiyatları sebebiyle ev sahibi olmak isteyen bireylere yardımcı olmak isteyen Denizbank, satın alınması planlanan konutun ipoteğini alarak ya da garantör teminatı ile müşterilerine Denizbank konut kredisi fırsatını sunmaktadır. Düşük faiz oranları ve uzun vade imkanları ile müşterilerin dikkatini çekmekte olan Denizbank konut kredisi ile bireyler adeta ev kirası öder gibi düşük miktarlarda geri ödemeler ile ev sahibi olabilmektedirler. Geri ödemeler düşük miktarlarda olsa bile bireylerin bu krediyi almadan önce ödeme güçlerini gözden geçirmelerinde fayda vardır. Çünkü geri ödemelerini düzenli bir şekilde yapamayacak olan bireylerin ipotekli evlerini kaybedebilme riskleri artar. 2007’de çıkan yasa ile birlikte konut kredilerinin mortgage içerisine alınması ile birlikte Denizbank Konut Kredisinin adı da Denizbank Mortgage Kredisi olmuştur.

Denizbank Mortgage Kredisinin Özellikleri Nelerdir?

 • Sabit faiz seçeneği sayesinde eşit taksitler halinde konut kredisi geri ödemenizi yapabilmeniz mümkündür.
 • Uzun vade seçenekleri 25 yıla kadar varmaktadır.
 • Satın almak istediğiniz konutun %80’ine kadar kredi kullanabilmeniz mümkündür.
 • Konut, hayat sigortası ve DASK’ın Denizbank’tan yapılması halinde konut kredisi faizlerinde %0.2’lik bir düşüş uygulanmaktadır.
 • Bir defaya mahsus kredi tahsis ücreti kredi tutarının %0.5’i miktarında alınmaktadır.
 • Ortalama olarak 500 metrekarelik bir dairenin ekspertiz ücreti 700 TL, taşınmaz rehin ücreti 148.68 TL’dir. Ayrıca ekspertiz ücreti dairenin büyüklüğüne göre değişmektedir.
 • Denizbank her türlü kredi değerlendirme ve faiz oranlarını değiştirme hakkını kendisinde saklı tutar.

Denizbank Konut Kredisi (Mortgage) Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konut kredisi başvurularını gerçekleştirmek isteyen bireyler en yakın Denizbank şubesine giderek ilgili personelden yardım alabilirler.

Size En Yakın Denizbank Şubesi İçin TIKLAYINIZ!

Zamandan kazanmak istiyorsanız şube tercihinden önce Denizbank internet sitesi aracılığı ile konut kredisi başvurunuzu gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Aşağıda bulunan linke tıklayarak Denizbank konut kredisi internetten başvuru sayfasına ulaşabilirsiniz.

Denizbank Konut Kredisi Başvuru Sayfası İçin TIKLAYINIZ!

Açılan sayfaya T.C kimlik numaranızı, telefon numaranızı girerek devam butonuna basmanız ve yönlendirmeleri takip etmeniz sonucunda konut kredisi başvurunuz gerçekleşecektir.

Denizbank Konut Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

 • Kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, ehliyet ya da pasoport)
 • Alınacak konuta ait kat mülkiyeti tapusu ya da kat irtifakı tapusu, yapı kullanım izin belgesi
 • Gelir belgesi
 • Denizbank Konut Kredisî başvuru formu (Başvuru formunu bankadan alabilirsiniz.)

Kredi başvuru formunda ad, soyad, T.C kimlik no, adres, kiracı ya da ev sahibi olma durumu, öğrenim durumu, medeni durum, askerlik durumu, otomobil markası ve yılı, taşınmazların listesi, gelir, gider, diğer bankalarda ki hesap bilgileriniz istenmektedir.

Denizbank Mortgage Kredisi Faiz Oranları

Denizbank diğer bankaların vermiş olduğu mortgage kredilerinin faiz oranlarına göre oldukça düşük faiz oranları sunmaktadır. Ayrıca uzun vade oranları da kredi alıcılarının geri ödemelerini kolaylaştırmaktadır.

Konut kredisi  faizleri 0 – 24 ay arası vadelerde %0.97 olarak uygulanmaktadır.

25 ile 60 ay arası vadeler de ise %1.13 olarak uygulanmaktadır.

61 ile 120 ay arası vadeler de ise %1.18 olarak uygulanmaktadır.

121 ile 300 arasında bulunan vadeler de ise %1.21 olarak uygulanmaktadır.

Eğer siz de düşük faiz oranları ve uzun vade imkanları ile Denizbank’tan konut kredisi almak istiyorsanız ve bu kredinin maliyet oranlarını öğrenmek istiyorsanız tek yapmanız gereken aşağıda bulunan linkten hesaplama araçları butonuna tıklamanız olacaktır.

Hesaplama Araçları İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top