Denizbank IBAN Sorgulama

DenizBank, 1938 yılında devlet katkısı ile kurulmuş bir bankadır. Kurulduğu yıllarda denizcilik sektörüne finansman sağlamak amacıyla hizmet vermeye başlamıştır. 1997 yılında Zorlu Holding, 2006’da ise Dexia isimli finans grubu tarafından satın alınmıştır. 2012 yılından itibaren ise Rus devi Sberbank çatısı altına girmiştir ve hizmetlerine devam etmiştir.

Türkiye’de farkı yaratan bankalardan olan DenizBank her konuda müşterilerine hizmet vermektedir. DenizBank krediler kapsamında Bireysel Krediler, KOBİ Kredileri, Tarımsal Krediler, Kurumsal Krediler, Ticari Krediler ve Kamu Finansman Kredileri vermektedir. Bünyesinde bireysel, emekli, afili, özel, KOBİ, altın, tarım, kurumsal, ticari, kamu finansmanı bankacılıklarını barındırmaktadır. Kart hizmetleri arasında Deniz Bonus, Emekli Bonus, Taraftar Kartlar, Net Kart, Afili Bonus, D-Şarj Bonus, Şehir Kartları ve de banka kartları yer almaktadır.

DenizBank son dönemlerde dijital bankacılığa da büyük önem vermiştir. Dijital bankacılık kapsamında İnternet Bankacılığı, Telefon Bankacılığı, ATM Bankacılığı, fastPay, MobilDeniz, dijitaldeniz.com, uygulama mağazası, mobil.denizbank.com gibi hizmetler vermektedir.

DenizBank’ın dijital olarak verdiği hizmetlerin içerisinde de sayabileceğimiz DenizBank İban Sorgulama sistemi bulunmaktadır. Bu yazımızda DenizBank İban Sorgulamadan bahsedeceğiz.

Denizbank İban Sorgulama İşlemi 

DenizBank IBAN Sorgulama işlemini yapmak oldukça basittir. DenizBank müşterilerine bu sistemi kullanışlı bir hale getirmiştir. IBANsorgulama internet bankacılığı üzerinden kolaylıkla yapılabilir bir hale gelmiştir. DenizBank IBAN Sorgulama yapmak için öncelikle, DenizBank IBAN Sorgulama sayfasına giriş yapınız.

Sayfaya giriş yaptıktan sonra “Şubenizin bulunduğu il, Hesabınızın Bağlı Olduğu Şube, Hesap Numarası, Ek Numara” bilgilerini dolduracağınız boşlukları görebilirsiniz. Bu boşlukları doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurunuz. Doldurduktan sonra “Hesapla” butona bastıktan sonra DenizBank IBAN Sorgulama işlemini gerçekleştirmiş oluyorsunuz.

Denizbank IBAN Sorgulama Ek Numara Nedir?

DenizBank iban sorgulama işlemi esnasında en çok problem yaşanan nokta ek numarayı bulamamaktır. Ek numaranın bulunamaması sonucunda da doğal olarak iban sorgulama işlemi gerçekleştirilememektedir. Bu başlığımızda ek numara nedir ve nerede bulunur? Konularından bahsedelim.

DenizBank kartının üzerinde bir takım harf ve rakamlar yer almaktadır. Bunların hepsinin farklı anlamları ve tanımları bulunmaktadır.

  • TR (Ülke Kodu) 95 (Kontrol Basamaklar) 02141 (Banka Kodu 5 Hane) 1 (Rezerv Alan 1 tane) 123456789012345 (Hesap No 16 Hane)

Bu numaralar arasında 5 haneli olan banka kodu ek numarayı ifade etmektedir. Eğer ek numarayı bulamıyorsanız buradan belirleyebilirsiniz.

DenizBank Şube Kodları

DenizBank’ın Türkiye genelinde toplam 730 civarında şubesi bulunmaktadır. Bu şubelerin kendisine ait SWIFT Kodu (BIC Kodu) ve Banka Kodu (EFT Kodu) vardır. DenizBank müşterileri için şube kodları bazen gerekli bilgi haline gelebilmektedir. Müşteriler de bu sebepten dolayı şube kodlarını öğrenmek istemektedir.

730 şubenin şube koduna yazımızda yer veremeyeceğimiz için sizlerin nereden ulaşabileceğiniz konusunda yardımcı olacağız. DenizBank internet sayfası üzerinde Şubeler ve ATM’ler sekmesi bulunmaktadır. Bu bölüme giriş yaptıktan sonra Türkiye’deki tüm haritaları listeleyebilirsiniz. Buradaki listeden şube kodunu öğrenmek istediğiniz şubenin nerede olduğu bilgisini belirtmeniz yeterli olacaktır. Nerede olduğunu belirttikten sonra sistem tarafından şube kodu size gösterilecektir.

Scroll to Top