Denizbank Kurtaran Hesap Nedir?

Denizbank Kurtaran Hesap

Her gün artmaya devam eden tüketim çılgınlığı ile birlikte paraya duyulan ihtiyaç da hızla artmaktadır. Bu durum bireylerin zaman zaman nakit sıkıntısı çekmelerine neden olmaktadır. Bireylerin parasal ihtiyaçlarını büyük bir dikkatle inceleyen bankalar müşteri sayılarını arttırabilmek için çeşitli imkanları bireylere sunarak kendilerine yeni müşteriler kazanmaktadırlar. Kullanıcılarını en fazla önemseyen bankalardan birisi olan Denizbank’ta bireylerin ihtiyaçlarına en doğru şekilde bir ürün sunarak karşılık vermiştir. Bu yazımızda Denizbank kurtaran hesap nedir sorusunun cevabını alabilirsiniz.

Denizbank Kurtaran Hesap

Denizbank kurtaran hesap aracılığı ile acil nakit ihtiyaçlarınızı dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde karşılayabilmeniz mümkün. Bunun için tek yapmanız gereken size en yakın Denizbank ATM’lerini kullanmak ya da Denizbank şubelerine uğramak olacaktır. Denizbank Kurtaran Hesap bireylere ödeme kolaylığı sağlayan KMH yani kredili mevduat hesabıdır.

Denizbank Kurtaran Hesap Özellikleri Nelerdir?

 • Denizbank Kurtaran Hesabınız varsa hesabınızda para bulunmaması sizi olumsuz yönde etkilemeyecektir. Çünkü Denizbank Kurtaran Hesap limitleriniz içerisinde nakit ihtiyacınızı karşılayabilmeniz mümkün olacaktır.
 • Kurtaran hesabınızın bağlı bulunduğu vadesiz hesabınıza faturalarınız için otomatik ödeme talimatı verdiyseniz faturalarınızın son ödeme tarihi gecikmeden zamanında ödeme yapılması sağlanacaktır.
 • Kurtalan hesaplar nakit kullanım dışında da kullanılabilmektedir. Bunun için işletmelerin Electron ya da Maestro kart kabul etmeleri yeterlidir.
 • Kullanmadığınız zamanlar için herhangi bir ücret ödemeyeceğiniz Denizbank Kurtaran Hesaplarınız için yalnızca kullanmış olduğunuz günler için faiz uygulanmaktadır.
 • Taksitli olarak da kullanabildiğiniz Denizbank Kurtaran Hesabınızın taksitli kullanımı için ayrıca bir limit tahsil edilmemiştir. Kurtaran Hesabınızı mevcut limitiniz ile kullanabilmeniz mümkündür.
 • En az kullanım tutarının 200 TL olabildiği Denizbank Kurtaran Hesabınızda geri ödemelerinizi 3, 6, 9 veya 12 ay vade seçenekleri ile gerçekleştirebilmeniz mümkün olmaktadır.
 • Taksitli kullanımdan yararlanmak için; Denizbank şubeleri, AçıkDeniz internet bankacılığı, AçıkDeniz telefon bankacılığı ya da her saatte açık bulunan Denizbank ATM’lerini kullanabilirsiniz.
 • Vadesiz hesabınızda ihtiyacınız olan para bulunsa bile Denizbank Kurtaran Hesabınızdan limiti dahilinde dilediğiniz kullanımı taksitli olarak gerçekleştirebilmeniz mümkün olmaktadır.
 • Vadesi gelen ödemelerinizi zamanında yapmanız oldukça önemlidir. Zamanında yapılmayan ödemeler için o ay ödemeniz gereken taksit tutarı içerisinde belirtilen anapara üzerine faiz uygulanmaktadır. En az asgari tutarın belirtilen son ödeme tarihinde ödenmemesi kredi notunuzun olumsuz olarak etkilenmesine sebep olacaktır.

Kurtaran Hesap Başvurusu Nasıl Gerçekleştirilir?

Denizbank Kurtaran Hesap başvurunuzu gerçekleştirebilmek için birbirinden farklı yöntemler bulunmaktadır. Öncelikli olarak başvurunuzu gerçekleştirmek için size en yakın Denizbank şubesine giderek ilgili personelin desteği ile Kurtaran hesap başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Size En Yakın Denizbank Şubesi İçin TIKLAYINIZ!

Denizbank Kurtaran hesap başvurularınızı daha az zaman harcayarak SMS ile gerçekleştirebilmeniz de mümkün. Bunun için tek yapmanız gereken “KURTARAN” yazıp bir boşluk bırakıp “TC kimlik numaranızı” yazarak 3280 numarasına SMS göndermek olacaktır. SMS’i gönderdikten sadece 5 dakika sonra başvuru sonucunuz size SMS ile bildirilecektir. Eğer başvuru sonucunuz olumlu ise Denizbank Kurtaran Hesap limitiniz de size SMS aracılığı ile bildirilmiş olacaktır.

Başvurunuzun olumlu sonuçlanması halinde Kurtaran Hesabınızın açılması için size en yakın Denizbank şubesine giderek gerekli belgeler ile başvurunuzu tamamlamanız yeterli olacaktır.

Denizbank Kurtaran Hesabı Başvurusunda Gerekli Belgeler

 • Nüfus cüzdanı
 • Yerleşim (İkametgah) belgesi
 • Resmi Fatura

Denizbank Kurtaran Hesap başvurularınız için yukarıda bulunan belgeler ile Denizbank şubelerine gitmeniz sizlere zaman kazandıracaktır.

Daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız tek yapmanız gereken Denizbank şubelerine uğramak ya da 444 0 800 telefon numarası olan AçıkDeniz telefon bankacılığından bilgi almanız olacaktır.

Scroll to Top