DENİZBANK TARIM KREDİSİ

denizbank tarım kredisi

Birçok banka müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kredi imkanı sunmaktadır. Kredi imkanlarından birisi de ülkemizin geçim kaynağı açısından büyük bir bölümünü kapsayan tarımdır. Ülkemizde birçok banka tarım kredileri hizmeti sunmaktadır. Bu bankalardan birisi de Denizbank’tır. Bu yazımızda sizlere Denizbank tarım kredisi ve kredileri hakkında bilgilendirmelerde bulunacağız.

Denizbank hayvancılıktan meyveciliğe, su ürünlerinden örtü altı tarımına kadar birçok tarımsal yatırımın desteklenmesi amacı ile birçok kredi tipi sunmaktadır.

Denizbank Tarım Kredisi Tipleri Nelerdir?

  • Traktör ve Tarımsal Ekipman Kredisi
  • Arazi Alım Kredisi
  • Sera Yapımı ve Modernizasyon Kredisi
  • Meyve Tesis Kredisi
  • Hayvancılık Kredileri
  • Su Ürünleri Kredisi
  • Damla Sulama Kredisi
  • Pulluk Mibzer Kredisi
  • Tadilat Modernizasyon Kredisi
  • Organik Ürün Kredisi

Denizbank, yukarıda belirtmiş olduğumuz Denizbank tarım kredisi tipleri ile hizmet sunmaktadır. Peki Denizbank tarım kredisi çeşitleri ve içerikleri nelerdir?

Traktör ve Tarımsal Ekipman Kredisi: Traktör ve tarımsal ekipman alımlarını maddi anlamda karşılamaları amacıyla Denizbank’ın müşterilerine sunmuş olduğu Denizbank tarım kredisi türüdür. Denizbank müşterilerine traktör kredileri için; KDV dahil fatura bedelinin (2. el araçlarda kasko bedelinin) %75’ine kadar, ekipman kredileri için; KDV dahil fatura bedelinin %75’ine kadar kredi imkanı sunmaktadır.

Arazi Alım Kredisi: Yeni alınacak arazi bedelinin maddi anlamda karşılanması amacıyla Denizbank’ın müşterilerine sunmuş olduğu bir Denizbank tarım kredisi türüdür. Denizbank müşterilerine arazi değerinin azami %50’si oranında kredi imkanı sunmaktadır.

Sera Yapımı ve Modernizasyon Kredisi: Sera yapım ve bakımı ile modernizasyonunun yapılması için Denizbank’ın müşterilerine sunmuş olduğu Denizbank tarım kredisi türüdür. Denizbank müşterilerine maliyet fatura değerinin azami %75’i kadar kredi imkanı sunmaktadır.

Meyve Tesis Kredisi: Meyve bahçesi yapımında ihtiyaç duyulan; ekipman, meyve fidesi, ilaç, gübre, çit vs. alımı ile bakım maliyetlerinin sağlanması amacıyla Denizbank’ın müşterilerine sunmuş olduğu bir Denizbank tarım kredisi türüdür. Denizbank müşterilerine bu kredi tipi için maliyet fatura değerinin azami %75’i kadar kredi imkanı sunmaktadır.

Hayvancılık Kredileri: Süt hayvancılığı yapan üreticilerin ve tarımsal işletmelerin, hayvancılık ekipmanları (süt sağım sistemleri, soğutma tankı,…), süt hayvanı alımı ve besi hayvanı alımı için Denizbank, müşterilerine maliyet fatura değerinin azami %75’i kadar kredi imkanı sunmaktadır. Denizbank, hayvancılık ekipmanı ve süt hayvanı alımı için kredi vadesini 60 aya kadar sürdürürken, besi hayvanı alım kredisi vadesi ise 6 ayda bir ödemeli olmak üzere azami 12 aydır.

Su Ürünleri Kredisi: Su ürünlerinin avlanması ve yetiştirilmesi için ihtiyaç duyulan her türlü araç ve gereçlerin (deniz motorları, balıkçı tekneleri, ağlar, balık bulucu cihazlar, balık adam takımı, oksijen takımı ve benzeri donanımlar) edinilmesini sağlayamak amacıyla 48 aya varan vadelerle kullandırılan kredilerdir. Kredi kullanım oranı maliyet fatura değerinin azami %75’idir.

Damla Sulama Kredisi: Tarımsal işletmelere modern sulama sistemleri (damla sulama, yağmurlama sulama) ile maksimum fayda sağlayacak tarımsal sulama ekipmanlarının sağlanması amacıyla, 60 aya varan vade imkanı sunun Denizbank tarım kredisi tipidir. Maliyet fatura değerinin azami %75’i kadar kredi imkanı sunulmaktadır.

Pulluk Mibzer kredisi: Küçük ekipman ile büyümeyi hedefleyen çiftçiler için Denizbank’ın pulluk ve mibzer değen her parsele en az bir adet küçük ekipman kredisi imkanı sunduğu, 60 aya varan vade imkanı veren Denizbank tarım kredisi tipidir. Maliyet faturalarının %100’üne kadar kredilendirme fırsatı ve şartsız kefilsiz kredi imkanı sunulmaktadır. (25.000 TL ye kadar olan kredilerde tek kullanım amaçlı verilmektedir.)

Tadilat Modernizasyon Kredisi: Ahır, kümes, balıkçılık üretim tesisi gibi üretime yönelik tadilat ihtiyaçları için KDV dahil fatura bedelinin %75’ine kadar, 60 aya varan ya da Denizbank müşterisi çiftçilerin evine yönelik tadilat ihtiyaçları için 36 aya varan vade imkanı sunulan bir Denizbank tarım kredisi tipidir.

Organik Ürün Kredisi: Organik Tarım Kanunu ile “Organik Tarımın Esasları ve Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik” esasları dahilinde tarımsal ürün ve/veya tarımsal girdi üretimi yapan üreticilere yönelik organik tarım üretimine uygun koşulları sağladığını belgeleyen üreticilere 60 aya varan vade imkanı sunulan bir Denizbank tarım kredisi tipidir.

Denizbank Tarım Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top