Denizbank Tarımsal Yatırım Kredileri

DENİZBANK KREDİ HESAPLAMA

Denizbank, Türk denizcilik sektörüne hizmet sağlamak amacıyla 1938 yılında kurulmuştur. Zaten kurulmuş ve genişletilmiş olan Türk denizcilik sektörü, böyle bir oluşumu finansal anlamda dayanak edinince daha da gelişmeye başlamıştır. Bir devlet bankasıdır ve birçok yenilik yapmıştır. Denizbank Tarımsal Yatırım Kredileri de bunlardan bir tanesidir.

Denizbank’ın tarihine geçmişine bakıldığında çeşitli el değiştirmelere maruz kalarak bugünkü halini almıştır: DenizBank 1997 senesinin başlarında bir bankacılık lisansı olan Zorlu Holding tarafından Özelleştirme İdaresi’nden satın alınmıştır. Değişim ve gelişim konusunda yapısı boyunca durağanlığa geçmemiş olan Denizbank’ı Avrupa’nın en önde gelen, adından söz ettiren bankacılık faaliyeti üstlenen finans gruplarından Dexia 2006’nın Ekim ayında satın almıştır. Denizbank, bu satın alımdan sonraki 6 yıl boyunca Dexia’nın hissedarlığında hizmet vermiştir. Denizbank 28 Eylül 2012’den itibaren Rusya’nın önde gelen finans gruplarından olan Sberbank’ın çatısı altında hizmet vermeye başlamıştır.  Temmuz 2013 itibarıyla ise, Citi’nin Türkiye’deki bireysel bankacılık bölümünü, 600 binden fazla müşteri ve 1.400’e yakın çalışanı ile devralmıştır.

Denizbank bu sürekli değişen kimliğinin kendini kaybetmesine hiç izin vermemiş, tam aksine, Denizbank’ın finansal sektörde ve bankacılık alanında ulaşmak istediği noktaya gelmesine birer basamak teşkil etmiştir. Bu yapılanma süreçleri içinde Denizbank, farklı şirket yönetimlerine atılım sağlamıştır: Finansal kiralama, yatırım ve portföy yönetimi. Bunların yanı sıra Avusturya ve Rusya’da da banka satın almıştır. Sermaye ve finansman kaynakları bakımından cesur olmasına mahal verebilecek genişlikte kaynağa sahip olan Denizbank, tüm bu çeşitli finansal hizmetlerini aynı çatı altında sunan bir finans süpermarketi oluşturmak amacıyla DenizBank Finansal Hizmetler Grubu kurmuştur.

Hizmet ağı ulusal düzlem ile sınırlı kılmayan Denizbank, çağdaş finans gruplarını bünyesinde birleştirip tek bir çatı altında toplayan bir banka olmuştur. Bünyesinde DenizBank’ın yanı sıra yedi yerli, üç uluslar arası finansal iştirak ile finansal olmayan beş yerli iştirak ve Bahreyn’de de bir şubesi vardır. DenizYatırım, Ekspres Menkul, DenizPortföy Yönetimi, DenizFaktoring, Destek Varlık Yönetimi; Intertech, DenizKültür, DenizLeasing, Deniz Kartlı Ödeme Sistemleri, Açık Deniz Radyo-TV ve Bantaş grubun yerli; Eurodeniz, DenizBank AG, Deniz GYO, ve DenizBank Moscow ise uluslararası iştirakleridir.

Hem küresel hem de ulusal alanda bazı kurum prensiplerine, vizyona ve misyona sahiptir. Denizbank operasyon, mali kontrol ve muhasebe fonksiyonlarını merkezde toplayarak işletme verimliliğini artırmaya yönelik bir yol izlemiştir. Kurulduğu zamandan bu yana çok çeşitli hizmet ağının kalitesi sayesinde birçok başarıyı çatısı altında toplamış olsa da istikrarlı hizmet kalitesi açısından vizyonlara sahiptir: Sürdürülebilir olmayı, kârlı büyümeyi sağlamak vizyonlarıdır. Ayrıca Türkiye’deki ilk beş banka arasında yer alıp uluslararası finansal ortamın bölgemizdeki en güçlü ortağı olmaktır. Söz konusu bölge Orta Doğu, Kafkaslar, Balkanlar ve Bağımsız Devletler Topluluğu ülkeleridir. Denizbank’ı bu vizyonu gerçekleştirmeye yönelik misyonları ise şöyledir: Denizbank’ın misyonu; finansal hizmetlerde bir süpermarket yaklaşımı benimseyerek sektördeki pozisyonu, imajı ve kurumsal nitelikleri ile çalışanının, müşterisinin ve hissedarının memnuniyetini artıran bir banka olmaktır.

Denizbank Bünyesinde Verilen Finans Sektörü Hizmetleri Nelerdir?

Gelişim, sürdürülebilirlik, finans devi olmak gibi misyon ve vizyonlara sahip olan Denizbank, uzun senelerdir içinde etkin olduğu finans sektörü ve bankacılık hizmetleri alanında müşterisine neyin, ne zaman, nasıl iyi geleceğini kurumlarının organizasyonel yapısına oturtmuşlardır. Denizbank, finans alanına dahil olurken verdiği hizmetleri şöyle sıralamış ve sınırlandırmışır: Bankacılık, yatırımlar, kartlar, krediler, kampanyalar.

Denizbank Hangi Bankacılık Hizmetlerini Vermektedir?

Denizbank Tarımsal Yatırım Kredileri gibi Denizbank, bankacılık alanında çok geniş fırsat çeşitleri ve hizmet ağıyla sektördeki diğer bankalardan farkını belli etmektedir.

Birseysel Bankacılık alanında; bireysel krediler, banka kartı, mevduat ürünleri, bireysel emeklilik, ödemeler, Doğa okulları-Okul ödemeleri, birikim yönetimi ürünleri, kredi kartları, bireysel emeklilik, BES ve sigorta, Web’de uygun ihtiyaç kredisi hizmetlerini vermektedir.

Emekli Bankacılığı alanında emeklilere özel ayrıcalıklar sunarak onlara özel kampanyalara ver vermektedir.

Afilli Bankacılık alanında afilli ürün ve hizmetler, afilli lifestyle, afilli profesyoneller hizmetlerini verir.

Özel Bankacılık  alanında çeşitli ürünler, Özel Bankacılık Interaktif Dergi hizmetlerini sunar.

KOBİ Bankacılığı alanında KOBİ kredileri, KGF teminatlı krediler, İşletme Kart, sigorta ve emeklilik, factoring, esnaflara hızlı kredi gibi hizmetler vermektedir.

Altın Bankacılığı alanında yatırım ürünleri, kredi ürünleri ve 7/24 Altın Bankacılığı hizmetlerini verir.

Tarım Bankacılığı alanında kredi ürünleri,üretici POS hizmetleri, çiftçi kart, sigorta, ücretsiz kart gibi faydalı işler verir.

Kurumsal Bankacılık alanında dış ticaret, krediler, filo kiralama, factoring, sigorta gibi hizmet olanakları sağlar.

Ticari Bankacılığı alanında dış ticaret, proje finansmanı, filo kiralama, yatırım ürünleri, factoring, leasing, ticari kartlar hizmetleri verir.

DenizBank Tarım Bankacılığı Nedir?

Denizbank, Türk üretim sürecinde en çok destek verilmesi, kalkındırılması gereken, sürdürülebilir tarımın sağlanmasına gereken finansı sağlamaya odaklanan Tarım Bankacılığı hizmetini de diğer saydığımız bankacılık hizmetleriyle birlikte vermektedir. Toplumda fark yaratacak projelerin yaygınlaştırılması gerekliliğinin farkında lan Denizbank, tarıma değer katmaya devam etmektedir. Çiftçisinin tarımsal ihtiyaçlarını finansal boyutta gidermeye çalışan Denizbank, üreticilerin hayatını kolaylaştırmak istiyor.

DenizBank Tarımsal Yatırım Kredileri

Türkiye, çok geniş üretim olanaklarına sahip olan bir coğrafyada konumlanmış bir ülke. Bu çeşitli üretim şekillerinin sorunsuz, aksaklık olmadan ilerlemesinin mümkünlüğü bir nebze finansman kaynaklar ile sağlanır. DenizBank da Tarım Bankacılığı alanında sunduğu fırsatlardan biri olan DenizBank Tarımsal Yatırım Kredileri hizmetiyle hayvancılıktan meyveciliğe, Türkiye’nin olağana sahip olduğu birçok şeyin yetiştiriciliğe büyük ya da küçük katkı sağlamayı hedefler.Her türlü tarımsal yatırımın desteklenmesinde çok özel kredi imkanı ve uygun faiz oranları sunulmaktadır.

 • Tarımsal Yatırım Kredileri; bir nevi toprağın değerini artırmak için kurgulanmıştır. Üreticilerin ve tarımsal işletmelerin tarımsal faaliyetlerinin yerine getirilmesinde önemli bir yeri olan traktör ve tarımsal ekipman alımlarını finanse etmek amacıyla tahsis edilen  kredi türüdür.
 • Arazi Alım Kredisi; üreticilerin tarımsal faaliyetlerini gerçekleştirmek için almak istediği arazinin bedelinin transfer edilmesi için kullanılır.
 • Sera Yapım ve Modernizasyon Kredisi; üreticilerin ve tarımsal işletmelerin, sera yapım ve bakımı ile modernizasyonu konularında yapacağı yatırım maliyetlerinin karşılanması için ihtiyaç duyduğu kaynağın sağlanmasına yönelik olarak başlamıştır.
 • Meyve Tesis Kredisi; üreticinin meyve bahçesi yapmak için ihtiyacı olan finansmanın bulunması için kullanılır.
 • Hayvancılık Kredileri;  genel faaliyet giderlerini düşürmeye ve/veya gelirlerini artırmaya yönelik olarak yapacakları yatırımların finansmanıdır.
 • Damla Sulama Kredisi
 • Pulluk Mibzer Kredisi
 • Tadilat Modernizasyon Kredisi
 • Organik Ürün Kredisi
 • İyi Tarım Uygulamaları Kredisi
 • Su ürünleri Kredisi

DenizBank Tarımsal Yatırım Kredileri hakkında daha detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ!

Scroll to Top