EN HIZLI KREDİ KARTI VEREN BANKALAR

EN HIZLI KREDİ KARTI VEREN BANKALAR

Günümüzde kredi kartı kullanmayan kişi neredeyse yok denecek kadar azdır. Kredi kartını tüm bankalar vermektedir. İstediğimiz bankalara başvuru yaparak kredi kartı alabiliriz. Ancak bazı bankalar kredi kartı verirken diğer bankalara göre zor şartlar sunmaktadır. Bankaların kredi kartı vermek için birbirleri ile yarıştığı, hatta bu iş için özel birimler kurarak sadece kredi kartı satışı için personel aldıklarını duymuşsunuzdur. Hatta işyerinizin kapısından kredi kartı satmak için gelen farklı bankaların personelleriyle de karşılaşmışsınızdır. Daha önce kredi kartı kullanmış olan ancak ödeyemediği borcundan dolayı sicilini lekelemiş olan kişiler kredi kartı almak için neredeyse yalvaracak iken, tek bir kredi kartı bulunan kişilerse bu temsilciler ile pek ilgilenmezler. Çünkü insanlar ödeyemediği borçları yüzünden artık kredi kartı borçlarını kapatıp bu durumdan kurtulmak istemektedirler. Kimileri ise bunu limitini düşürerek yapmaktadır.

Ancak acilen bir kredi kartına ihtiyacınız varsa ve kredi kartı başvurusu yapmak istiyorsanız bankaların bazı şartları sağlıyor olmanızı isteyecektir. Bankalar daha çok harcama yapan kitle olan genç nüfusa kredi kartı veriyor. Tabi yaş durumu kadar eğitim durumu da önemli bir faktör. Bu nedenden dolayı ilk hedef üniversite öğrencileridir. Birçok kampüste elinde çantayla kredi kartı satmaya gelen banka personellerini görürsünüz. Eskiden bankalara gidip başvuruda bulunarak kredi kartı alabilmek için sıraya girerken, artık kredi kartı almanız için ayağınıza kadar geliyorlar. Bankaların kökeni, müşterisi ve yaşına baktığınızda çoğu bankayı elemeniz mümkün. Bu tip bankalar belli kesimden müşteriler ile çalıştığı için kredi kartı vereceği müşteride de seçici davranmaktadır. Peki en hızlı kredi kartı veren bankalar hangileridir?

  • Odeabank, en hızlı kredi kartı veren bankaların başında yer almaktadır. Yaşının genç olması, şube sayısının az olması, yeni müşteri oluşturma isteği bu kolaylık için en büyük etkendir. Çok yeni bir banka olması nedeni ile  kredi kartı başvuru sonucunuz genellikle olumludur. Az limitli kartlar veriyor olsa bile, pek çok kara listede olan ya da kredi notu 0 olan kişilere dahi kredi kartı verdiği görülmüştür.
  • En hızlı kredi kartı veren bankalar sıralamasında ikinci sırada Akbank gelmektedir. Akbank, köklü bir banka olmasına rağmen, kişilere axess kart verip kişilerin sicilini düzeltmesi için şans tanımaktadır.
  • En hızlı kredi kartı veren bankalar sırasında üçüncü sıraya ise Finansbank’ı koyabiliriz. İsim vermek ne kadar mümkün olmasa da en hızlı kredi kartı veren bankalar en kolay ve hızlı kredi kartı verme konusunda size seçenek sunabilecek bankalar arasındadır. Finansbank da Akbank ve Odeabank gibi yumuşak prosedürlere sahip olan en hızlı kredi kartı veren bankalar arasındadır. Bu bankalara borcunuz olsa bile 5 yıl sonra gittiğinizde bile size ikinci şansı tanıyacaklardır.
Scroll to Top