Finansbank Gelire Endeksli Tarım Kredisi

Günümüzde bankalar bireylerin ihtiyaçları doğrultusunda çalışarak birçok hizmet geliştirip müşterilerine sunuyorlar. Birçok birey bankaların sunduğu avantajlar ile yeni bir iş kuruyor veya var olan işlerini geliştiriyor. Özellikle üreticiler yani tarımla uğraşan ya da tarım sektörü ile uğraşmak isteyen bireyler bankalara başvurarak sunulan alternatiflerden yararlanmaktadırlar. Sunulan bu alternatiflerden “Gelire endeksli tarım kredisi” ise üreticiler tarafından en çok tercih edilenler arasındadır. Gelire endeksli tarım kredisi veren günümüz bankalarından Finansbank, teknolojiyi ve müşterilerini yakından takip ederek talepleri ve gereksinimleri göz önünde bulunduran, bu doğrultuda çalışarak hizmet veren bir bankadır. Bu yazımızda sizlere “Finansbank Gelire Endeksli Tarım Kredisi” nedir, özellikleri nelerdir, hangi belgeler istenmektedir vb. konularda merak edilen bilgileri sizler ile paylaştık.

Finansbank Gelire Endeksli Tarım Kredisi Nedir?

Finansbank gelire endeksli tarım kredisi, tarım sektörü ile uğraşan bireylerin hasatlarını yaptıktan sonra sattıkları ürünlerin karşılığı olan ücreti alamayan üreticiler için sunulan bir kredi türüdür. Eğer böyle bir durum yaşıyorsanız siz de Finansbank’a başvurarak bu krediden yararlanabilirsiniz. Gelire endeksli tarım kredisi ile üreticiler vadesi gelmeyen alacaklarının yaratacağı sıkıntıyı yaşamaz, ödemelerini rahat bir şekilde gerçekleştirebilirler. Finansbank’dan alacağınız bu krediyi alacağınız eline geçtiğinde ödemeniz mümkün kılınmıştır.

Finansbank, müşteri sayısını arttırmak için birçok meslek grubunun yararlanabileceği türde krediler, avantajlar geliştirmiştir. Son dönemlerde oldukça rağbet gören gelire endeksli tarım kredisini Finansbank’da tarım sektöründe olan müşterilerine sunmaktadır. Hasadını yaptığınız ürünleri sattınız ancak alacak ödemeleriniz vadelere bölünmüş ve yeniden üretim yapacak nakit paranız yok ise gelir endeksli tarım kredisine başvurarak hem yeniden üretim yapmaya başlayabilir ve var ise ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu krediyi kullanan üreticilere sunulan en güzel taraf ise kredi ödemelerinin gelire endeksli yani gelirinizin geliş tarihlerine göre belirlenmesi şeklindedir.

Gelire Endeksli Tarım Kredisinin Özellikleri Nelerdir?

Bankaların sunduğu tüm kredilerin bazı özellikleri bulunduğu gibi, gelire endeksli tarım kredisinin de belirli özellikleri vardır. Finansbank bu kredi ile üreticiyi rahatlatmayı hedeflediğinden dolayı şartlarını yani özelliklerini de bu oranda hafifletmiştir. Bu özellikler;

  • Üretim maliyetinin %85’ini karşılar.
  • Bu kredi maksimum 8 aya kadar vadelidir.
  • Kredinin vadesi geldiğinde ilgili olan taksit ödemelidir.

Yukarıda belirtildiği gibi büyük avantajlarla müşterilerine kapılarını açan Finansbank, maliyetin %85’ini karşılamak gibi önemli bir rakam ile müşterilerinin ihtiyacını karşılaması açısından tercih edilirliğini arttırmaktdır. Ayrıca 8 ay vade yapması müşterisini sıkmadan rahat bir ödeme süreci sunduğunun göstergesidir. Yukarıdaki özellikler size uyduğu taktirde bu krediye başvurarak ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Gelire Endeksli Tarım Kredisi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Finansbank’ın sunduğu tarıma endeksli tarım kredisinin özellikleri size uygun ise bankanın istediği gerekli belgeler ile herhangi bir Finansbank şubesine giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

Peki başvuruda istenilen belgeler nelerdir?

  • Çiftçilik Belgesi,
  • Çiftçi Kayıt Sistemi belgesi (ÇKS belgesi)
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi
  • Firma ve/veya şahıstan alınacak üreticinin alacağının miktarını ve tarihini gösterir nitelikte belge
  • Varsa temlik sözleşmesi ve üreticinin diğer gelir-gider belgeleri.
  • Şubede yapılacak değerlendirme ile gerekli görülmesi durumunda ilave belge ve teminat talep edilebilecektir.

Yukarıdaki belgeler ile herhangi bir Finansbank şubesine giderek gelire endeksli tarım kredisine başvurabilir ve ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Başvuru yapmak için aşağıdaki linkten size en yakın şubenin adres bilgilerine ulaşbilirsiniz.

Size En Yakın Finansbank Şubesi İçin TIKLAYINIZ!

“Finansçıdan çiftçiye çözümler sunan” sloganıyla hizmet veren Finansbank, müşterilerinin atacağı doğru adımlara destek olarak yeni yatırımlar yapmaya çalışan hizmet vermektedir. Gelir endeksli tarım kredisinin mantığı alınan krediyi üretim yapan çiftçinin üretimini kesintiye uğratmadan, zorluğa düşmeden ileride elde edebileceği geliri finansa ederek borcu yatırıma dönüştürmesine dayanmaktadır. Kredi kullanımı üreticinin elde ettiği gelir ile aynı parelelde ise kredi kullanımı çok yararlı bir kullanım olacaktır. Bu nedenle kredi kullanacak üretici gelir-gider analizini çok iyi yapmalı ödemesini gerçekleştiremeyecek borcun altına girmemelidir. Çünkü bu kredinin amacı üreticiyi rahatlatmak ve geliri gelene kadar yeniden üretim yapmasını sağlamaktır, daha çok sıkıntıya sokmak değildir.

Finansbank’ın gelire endeksli tarım kredisi hakkında şubelerden detaylı bilgi alabileceğiniz gibi, bankanın 0850 222 0 900 veya 0850 222 2 90 numaralı çağrı merkezinden herhangi bir müşteri temsilcisi ile görüşerek bu kredi hakkında aklınızdaki soruları sorabilir, ihtiyaç duyduğunuz bilgileri elde edebilirsiniz.

Scroll to Top