Traktör Kredisi Veren Bankalar

ftghjkl

Son zamanlarda köyden kente göçlerin sayısı oldukça arttı. Bunların sebepleri kentteki yaşam standartının yüksekliği, kırsal kesime göre hayatın daha kolay olması veya ekonomik sebepler olabiliyor. Dolayısıyla köylerde gerçekleşen ekonomik faaliyetler de azaldı. Kırsal kesimde yaşayan çiftçi yaptığı işin karşılığını alamayınca veya yaptığı işin zorluklarından dolayı işi ve toprağı bırakıp şehre göç etmektedir. Dolayısıyla Türkiye’de tarım sektörü düşüş yaşamaktadır. Türkiye’de tarım sektörünün ekonomiye önemli bir katkısı olduğu için devlet kırsal kesimdeki çiftçiyi desteklemeye yönelik projeler geliştirmektedir. Bunlardan birisi de çiftçiye traktör gibi tarım araç gereçleri için kredi vermektir. Böylelikle çiftçiye ekonomik anlamda destek sağlayıp düşüş yaşayan tarım sektörünü canlandırmayı ve de üretimi arttırmayı amaçlamaktadır. Hemen hemen her banka çiftçiye destek amaçlı traktör veya tarım ekipmanları kredisi vermektedir. Traktör kredisi veren bankalar Şekerbank, TEB, Vakıfbank, Ziraat Bankası, Finansbank, Akbank, Yapı Kredi, İş Bankası ve Denizbank’tır.

Şekerbank

Traktör kredisi veren bankalardan ilki Şekerbank’tır. Şekerbank çiftçi için hem sıfır hem de ikinci el traktör alımında kredi sağlıyor. Şekerbank traktör kredisi çiftçilerin sıfır veya ikinci el traktör ihtiyacının giderilmesi için sunulan esnek ödemeli kredilerdir. Sıfır kilometre veya içinde bulunulan yıl içinde alımı yapılmış traktörlerde anahtar teslim fiyatının %75’ine kadar, beş yaşını aşmamış ikinci el traktörlerde ise alım satım bedelinin %60’ına kadar 60 ay vade ve yılda bir ödemeli olarak kredi verilebilme imkanını sağlar. Şekerbank’ın sağladığı traktör kredisi başvurusunu yapmak için en yakın Şekerbank şubesine gidebilirsiniz.

TEB

Traktör kredisi veren bankalar birisi olan TEB Bankasıi traktör kredisi kredi kullanmak isteyen çiftçilere 60 aya kadar vade ve bir, üç, altı ve on iki ayda bir esnek ödeme fırsatı sunuyor. Kredi başvurusu için ise, çiftçi kayıt sistemi belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, ikametgah senedi, TAU fotokopileri, proforma ve kesin fatura gerekiyor.

Vakıfbank

Traktör kredisi veren bankalarda Vakıfbank’ta bulunmaktadır. Vakıfbank hem sıfır hem de ikinci el traktör alımlarınızı kapsayan bir traktör kredisi fırsatı sunuyor. Traktör kredisi kullanan çiftçilere 60 aya varan vade imkanı, fatura bedelinin %75’ine kadar kredi kullandırım imkanı, bir, üç, altı veya on iki ayda bir hem sabit hem de esnek ödeme imkanı sunuyor. Vakıfbank traktör kredisi başvurusunda bulunmak için size en yakın Vakıfbank şubesine gidebilirsiniz.

Ziraat Bankası

Traktör kredisi veren bankalardan bir diğeri de Ziraat Bankası’dır. Ziraat Bankası da çiftçiye finansman olarak destek sağlamak amacıyla traktör kredisi fırsatını sağlıyor. Traktör kredisi hem sıfır hem de ikinci el traktör alımları için geçerlidir. Ziraat Bankası traktör kredisi kapsamında hem değişken hem de sabit faizli olmak üzere iki seçenek sunuyor. Yeni ve kullanılmamış traktörler için, değişken faizli traktör kredileri kapsamında, 3, 6 ve 12 ayda bir geri ödeme alternatifleri sunuyor ve satın alınan traktör bedelinin %75’ine kadar kredi kullanma imkanı sağlıyor. Sabit faizli traktör kredisi kullanmak isterseniz, Ziraat Bankası ile anlaşmalı firma ve bayilerden traktör alma zorunluluğu bulunuyor yine, yeni ve kullanılmamış traktörler için, 3, 6 ve 12 ayda bir geri ödeme seçenekleri sunuyor, satın alınan traktör bedelinin %75 ine kadar kredi kullanma imkanı sağlıyor ve vade sonuna kadar sabit faiz garantisi veriyor. İkinci el traktörler için, 5 yaşa kadar olan traktörler için kredi kullanımına izin verilmektedir. Kasko bedelinin %75 oranında kredi kullanımı mümkünken, kredi 3, 6, 12 ayda bir geri ödeme seçenekleri vardır.

Finansbank

Traktör kredisi veren bankalardan bir diğeri de Finansbank’tır. Sıfır veya ikinci el traktör alırken kullanabileceğiniz bir diğer kredi türü Finansbank traktör kredisidir. Birinci el traktörlerde proforma fatura değerinin %75’ine kadar kredi kullanabiliyorken, ikinci el traktörlerde %60’ına kadar kredi kullanabilirsiniz. Birinci el traktörler 72 aya kadar vadelidir, ikinci el traktörler ise 48 aya kadar vadelidir. 1, 3, 6 ve 12 ayda bir ödeme seçenekleri sunar. Finansbank traktör kredisi için ise gerekli olan belgeler, çiftçilik belgesi, Çiftçi Kayıt Sistemi belgesi (ÇKS belgesi), nüfus cüzdanı fotokopisi, Proforma ve kesin faturadır.

Akbank

Akbank da birinci el ve ikinci el traktör alımlarınız için uygun koşullarda finansman desteği sağlayan bankalardandır. Akbank’ın anlaşmalı olduğu firmalardan yapacağınız alımlarda ise ekstra cazip faiz oranları sunuyor. Akbank birinci el traktörler için fatura tutarının % 80’ine kadar kredi verebiliyorken, ikinci el traktörler için ise kasko tutarının % 60’ına kadar varan kredi seçenekleri sunuyor.  Müşterisine, aylık eşit taksitler halinde veya hasat döneminde geri ödeme yapma seçeneklerini de sunan Akbank, 60 aya varan vade imkanı sağlıyor.

Yapı Kredi

Yapı Kredi Bankası traktör kredisini sıfır kilometre veya ikinci el traktör alımlarınızda kullanabilirsiniz. Yapı Kredi traktör kredisinin vadesi 36 aya kadardır. Ödemenizi bir, üç, altı veya on iki ayda bir eşit taksitler halinde veya hasat zamanınıza uygun esnek taksitler halinde yapabilirsiniz.

İş Bankası

İş Bankası da traktör kredisi kullanmak için sıfır kilometre şartını koşmayan bankalarımızdandır. Yani İş Bankası traktör kredisini hem sıfır hem de ikinci el traktör alımlarınızda kullanabilirsiniz. İş Bankası traktör kredisi kullanımlarında hasat zamanına uygun ödeme dönemleri ve 48 aya varan vade seçenekleri imkanına sahip olabilirsiniz.

Denizbank

Denizbank traktör kredisi için sıfır kilometre traktörlerde fatura bedelinin, ikinci el traktörlerde kasko bedelinin %75’ine kadar kredi kullanabilirsiniz. Kredinizi kullanırken 60 aya varan vade imkanına sahip olabilirsiniz.

Scroll to Top