En Kolay Kredi Veren 8 Banka

En kolay kredi alınan bankalar

Her gün yüzlerce insan pek çok farklı ihtiyaçtan dolayı kredi çekmeye karar veriyor. Bu kadar çok talep bankacılar sektöründe büyük bir rekabete yol açmakta. Bankalar, daha fazla müşteri çekebilmek için kredi yelpazelerini sürekli olarak geliştiriyorlar. Bu geliştirmelere sayesinde günümüzde hemen hemen her ihtiyaca göre kredi seçeneği mevcut. Ancak geniş seçenek yelpazesine sahip olunsa da kredi çekmek her zaman çok kolay olmayabiliyor. Bu süreç bazen acil ihtiyacı olan kişiler için uzun olabiliyor. Bunun yanında kredi onayı almak da her zaman başarılı sonuç vermiyor.  İşte bu noktada bu durumda olan insanların ihtiyaçlarını karşılamak için bazı bankalar daha kolay kredi alınmasını sağlayan seçenekleri müşterilerine sunuyor. Biz de bu yazımızda en kolay kredi veren 8 bankayı arayan  okurlarımıza yardımcı olmak adına “en kolay kredi veren bankalar hangileri” bunlardan bahsedeceğiz.

1. Odeabank

Odeabank, yaklaşık dört yıllık geçmişiyle yeni bir banka sayılmakta. Müşteri sayısını arttırmak için kredi alanında pek çok kolaylık sağlayarak en kolay kredi veren bankalardan biridir. Odeabank’tan ihtiyaç kredisi başvurusu  kısa mesaj ile, telefonla arayarak, internet sitesi üzerinden veya en yakın şubesine giderek yapabilirsiniz. Ayrıca Odeabank, PTT şubelerinden de kredi başvurusu yapma seçeneği sunuyor.

SMS yoluyla Odeabank’tan kredi başvurusu için NAKIT boşluk T.C. kimlik numaranızı yazıp 8444’e göndermeniz yeterli olacaktır.

Telefonla kredi başvurusu için 444 8 444 veya 0850 222 8444 numaralarından Odeabank İletişim Merkezi’ni arayabilirsiniz.

PTT şubesinden veya bankanın kendi şubesinden başvuru yapmak için aşağıdaki belgelerle birlikte oraya gitmeniz yeterli olacaktır.

 • Üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı, pasaport ya da ehliyet
 • Başvuruda bulunacak kişi adına son 3 aya adet bir adet doğal gaz, su, elektrik ya da telefon faturası
 • Gelir belgesi

Odeabank kredi başvurusu hakkında daha fazla bilgi almak için internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

2. Burgan Bank

Burgan Bank da bize Odeabank gibi düşük faiz oranları ve uygun vade seçenekleriyle en kolay kredi veren bankalarda bir diğer alternatifimiz. Burgan Bank’a kredi başvuru yapmak için internet sitesinden veya en yakın şubesine giderek yapabilirsiniz. Başvuru değerlendirme sürecinde banka sizden gelir belgesi isteyebilir.

KREDI yazıp 8222’ye göndererek ya da 0850 222 8 222 numaralı telefon bankacılığını arayarak Burgan Bank kredi oranları hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

3. Finansbank

Türkiye genelinde oldukça fazla şubeye sahip olan Finansbank sağladığı kolaylıklarla en kolay kredi veren bankalar arasında önemli bir yere sahiptir. Kara listede bulunan kişilere tolerans tanımazken başvuruların çoğunluğuna olumlu olarak dönüş yapmakta.

Finansbank’a kredi başvurusu için internet veya telefon yoluyla kullanabilir ya da yaşadığınız bölgede bulunan bulunan herhangi bir şubesine gidebilirsiniz.

Telefon yoluyla başvuru için 0850 222 0 900’ı arayabilirsiniz. Finansbank, 7/24 açık çağrı merkeziyle onaylandığı anda kredinizin hesabınıza geçeceğini vadederek bu konuda müşterilerine avantaj sağlıyor. Ayrıca Finansbank Cep Şubesi uygulamasından da kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Şubede başvuru yapmak için gerekli belgeler aşağıdadır.

 • Kimlik Belgesi (Nüfus cüzdanı veya noter tasdikli sureti),
 • Adres Belgesi (Adres Kayıt Sistemi’nde adres bilgisinin güncel olmaması halinde; son 3 ay içinde düzenlenmiş sabit telefon, elektrik, doğal gaz, su, cep telefonu hattı faturalarından biri)
 • Gelir Belgesi

4. Garanti Bankası

Ülkemizin önde gelen bankalarından birisi olan Garanti Bankası müşterilerine geniş bir kredi seçeneği sunuyor. Özellikle bankadan maaş alan müşterilerine sağladıklarıyla en kolay kredi veren bankalardan biri oluyor Garanti Bankası.

Garanti Bankası’na kredi için herhangi bir şubesine giderek başvuru yapabilirsiniz. Şube başvuru yapmak için gerekli belgelere buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca Garanti Bankası’da müşterilerine bazı kredi seçenekleri için mobil uygulaması olan Garanti Cep’ten kredi başvurusu seçeneği sunuyor.

5. Fibabank

Listemizin en genç bankası olan Fibabank yine Odeabank gibi müşteri çekme amacıyla kredi alanında pek çok kolaylık sağlayarak en kolay veren bankalardan birisi oluyor. 2015 yılında kurulmuş olan Fibabank kısa geçmişine rağmen farklı ihtiyaçlara yönelik kredi seçenekleri sunuyor bizlere.

Fibabank kredi başvurusu için internet adresinden veya da bölgenizde bulunan şubesine giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. Ayriyeten Fibabank, Odeabank gibi bizlere PTT Kredisi seçeneği de sunuyor.

Şubeden başvuru için gerekli evraklar:

 • Üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı, pasaport ya da ehliyet
 • Başvuruda bulunacak kişi adına son 3 aya adet bir adet doğal gaz, su, elektrik ya da telefon faturası
 • Gelir belgesi

6. İş Bankası

Türkiye’nin en iyilerinden hatta belki de en iyi bankası olan İş Bankası da en kolay kredi veren bankalar arasında yer alıyor. İş Bankası internet sitesi, mobil uygulama ve kısa mesaj yollarıyla başvuru yapmanın yanı sıra müşterilerine bankamatiklerinden de başvuru yapma seçeneği sunuyor.

İnternet sitesinden ihtiyacınıza uygun krediyi seçerek hem daha fazla bilgi alabilir hem de başvurunuzu yapabilirsiniz. Diğer bir seçenek İşcep mobil uygulamasını kullanabilirsiniz.

Kısa mesaj yoluyla hızlı kredi başvurusu yapmak için NAKİT, TC KİMLİK NO, KREDİ TUTARI, AYLIK GELİRİNİZİ aralarında boşluk bırakarak 4402’ye göndermeniz yeterlidir.

İş Bankası şubesinden başvuru yapmak için aşağıdaki belgelerle gitmeniz gerekmektedir.

 • Başvuru Formu
 • Nüfus cüzdanı veya sürücü belgenizin aslı ve fotokopisi
 • Gelir durumunuzu gösterir belge

7. Halkbank

Halkbank devlet bankları arasında en kolay kredi veren banka olmasıyla listemizde yerini alıyor. Halkbank internet sitesi üzerinden bankaya gitme gereği duymadan başvurunuzu yapmak için internet sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca herhangi bir Halkbank şubesine aşağıdaki belgelerle giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

 • Üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı, pasaport ya da ehliyet
 • Gelir belgesi
 • Ek gelir belgesi (Faiz Gelirleri için Hesap Cüzdanı, Kira Geliri için Tapu, Kira Kontratı fotokopisi)

Halkbank maaşını oradan alan müşterilerinden kredi başvurusu sırasında gelir belgesi talep etmemektedir.

8. Akbank

En çabuk kredi veren bankalardan biri olan Akbank’ı da en kolay kredi veren bankalar arasına dahil edebiliriz. Şuan müşterilerine avantajlı faiz oranıyla ve 3 ay erteleme imkanıyla oldukça uygun bir ihtiyaç kredisi seçeneği sunuyor. Akbank kredi başvurusu için internet sitesini kullanabilir, 444 25 25 numaralı Akbank Telefon Şubesi’ni arayabilir veya Akbank Direkt İnternet veya Mobil’e girerek belgesiz, imzasız kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ya da aşağıdaki gerekli belgelerle Akbank şubelerinden kredi başvurusu yapabilirsiniz.

 • Nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi aslı ve fotokopisi
 • Gerekli görülmesi durumunda adres teyidi amaçlı belge talep edilebilecektir.
 • Gelir Belgesi – Maaş bordrosu
 • Özel sektör çalışanlarından SGK Hizmet Döküm Belgesi

Akbank da maaşını bankadan alan müşterilerinden gelir belgesi talep etmektedir.

Scroll to Top