Esnaf Kredisi Veren Bankalar

esnaf kredisi veren bankalar

Esnaf Kredisi Nedir?

Esnaf kredisi işletme sahiplerinin acil harcamalarını veya ihtiyaçlarını karşılamak için bankalardan çektiği kredi tipidir. Parlak fikirleriniz olup ancak bu fikirleri hayata geçirecek bütçeye sahip olamayabilirsiniz. Günümüz esnaflarına ve girişimcilerine baktığımızda hesap ederek planladıkları algoritmalarını yaşanan olaylar, enflasyon değerleri ve ekonomik dalgalanmaların etkisi ile sağlıklı bir şekilde gerçekleştiremeyecek duruma geldiklerini görebiliyoruz. Bunun sonucunda iflaslar, işletmede küçülme veya ortak arayışlarına giriliyor. Bu noktada ise girişimcilerin imdadına esnaf kredisi yetişmektedir. Bankaların esnaf kredisi yönünde ki çalışmaları sıkı takip ederek kişiye ve fikirlere en uygun kredi tipi seçilmelidir. Böylelikle esnaf kredisi ile kısa veya uzun vadede ki fikirlerinizi hayata geçirebilecek fırsatı bulursunuz.

Esnaf Kredisi Şartları Nelerdir?

Esnaf kredisi için her kredi tipinde olduğu gibi bazı dayatmalar mevcuttur. Esnaf kredisi alırken dikkat edilen hususlardan bazıları kredi talebinde bulunan kişinin en az 3 yıllık ustalık belgesine sahip olması gerekir. Ve bu ustalık belgesiyle alakalı işi en az 1 yıldır yapması gerekir. Olumsuz olabilecek durumlardan biride geçmişte esnaf kredisinden yararlanmış ve günümüzde de hala ödemeleri devam eden bir kredi tipi olmasıdır. Yani esnaf kredisine başvururken herhangi bir krediden yararlanmamış olmanız kredi onayını arttırır.

Esnaf Kredisi Veren Bankalar Nelerdir?

Ülkemizde neredeyse birçok banka esnaf kredisi vermektedir. Bu çalışmalar farklı farklı işletmelere hitap edebilir. 2016 yılı esnaflar için altın yıl olarak tabir edilir. Çünkü devlet bankalara esnaf kredisinde kolaylık yolu için çalışmalar yapmakta ve çağrılarda bulunmaktadır. 2016 yılında hangi işletme türüne girerseniz girin kendinize uygun bir kredi tipi bulmanız oldukça kolaydır. Bu kredileri işletmenizi büyütmek için, acil ödemeleriniz ve parlak fikirleriniz için kullanabilirsiniz. Esnaf Kredisi veren bankalara göz atalım.

Türkiye İş Bankası

Türkiye’nin tartışmasız en büyük bankalarından biri olan iş bankası “Esnafa Bayram Kredisi” adı altında parlak fikirleri olan işletme sahiplerine destek vererek cazip faiz oranıyla esnaf kredisi sunmaktadır. Ödeme seçeneklerinde ilk 3 ay peşinatsız 36 ay vadeli seçeneğini de sunmuştur. 20 Eylül 2016 tarihine kadar geçerli olacak kampanyada 150.000 TL’ye kadar kredi imkânı sağlanıyor.

Türkiye İş Bankası Esnaf Kredisi İçin  TIKLAYINIZ!

Vakıfbank

Vakıfbank yaptığı çalışmalarla normal tipli bir esnaf kredisi içim 50.000 TL bütçe sunarak bunu 36 aya varan vade seçeneği ile desteklemektedir. Bu kredi tipinde ödemeler sabit olmakla bir yıl içerisinde 4 taksit ertelemesi imkânı da sunmaktadır. Düşük tipli bir esnaf kredisi talep edildiğinde ise bu oran 20.000 TL ile sınırlandırılmış olup 36 aya kadar vade imkânı sunmaktadır. Ödeme de seçenek imkânı sağlar.

Vakıfbank Esnafı İçin 5 Önemli Ödeme Bilgisi

 1. 1 yıl içerisinde 4 taksite kadar erteleme
 2. Değişken taksitli
 3. Aylık eşit taksitli
 4. 3 ayda bir ödemeli eşit taksitli
 5. 3 aya kadar ödemesiz dönemli

Vakıfbank Esnaf Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

Şekerbank

Şekerbank’ın yaptığı çalışmalar doğrultusunda “Uzat elini Türkiye. Esnafım kredisi seni bekliyor” sloganı ile karşımıza çıkmıştır. Özel faiz oranları ile Şekerbank kredide 60 aya kadar vade imkânı sunmuştur. Toplu ödeme imkanları ile 250.000 TL’ye kadar esnaf kredisi sunmaktadır. Esnaf kredisi başvurusunda alınan masraf bedelleri çekilen kredi miktarı ile doğru orantılı artar.

Şekerbank Esnaf Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

Ayrıca esnafların ev sahibi olmasında kolaylık sağlamak için 30 yıla kadar vade imkânı ve toplu ödeme kolaylığı sağlayan Esnafa Mortgage Kredisi de mevcuttur.

Esnafa Mortgage Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

Garanti Bankası

Garanti bankasındaki çalışmalar doğrultusun da paket şeklinde bir kredi tipi oluşturmaktadır. Bu pakette kredi limiti hakkında açık bir miktar belli edilmemiştir. Ancak açıklamalarda her türlü finansal ihtiyaçlarınızı karşılaya bileceğiniz belirtilmiş. Yani burada da kredi miktarı işletmeden işletmeye farklılık gösterir. Kredi tipinde 24 aya kadar vade imkânı sunulur. Paket olarak belirtilen bu kredi de doğru orantılı olarak ticari araç kredisi ve postan kredi gibi çeşitlerde bulunur. Bunun için en yakın Garanti şubesine gidilerek veya çağrı merkezi aranarak en sağlıklı bilgiye ulaşılabilir.

Garanti Esnaf Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

Denizbank

Denizbank’ın yaptığı çalışmaların nihayetinde “Esnafa en hızlı kredi Denizbank’ta” adı altında ki projesinde esnaflara 80.000 TL’ye kadar esnaf kredisi imkânı sunmaktadır. Vade alınacak kredi miktarına ve ödeme miktarına göre değişiklik gösterir. Ancak sloganından da anlaşılacağı gibi başvuru sürecinin ilerleyişi için başvuru için birçok seçenek sunmuştur. Başvuru için web, SMS, Açıkdeniz ATM’leri, Açıkdeniz internet bankacılığı gibi seçenekler sunulmuştur. T.C. Kimlik Numarası ve cep telefonu numaranız ile başvuruda bulunduktan kısa süre sonra kredi alımı konusunda olumlu ya da olumsuz sonuç bildirilecek. Olumlu sonuçla en yakın Denizbank şubesine 60 gün içerisinde başvurmanız gerek yoksa kredi onayınız iptal olur. Bu durumda yeniden başvurmanız gerekecektir.

Denizbank Esnaf Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

Yapı Kredi Bankası

Yaptığı çalışmalarda paket mantığını kullanan Yapı kredi bankası ihtiyaç duyulan miktara 36 aya kadar vade imkânı sunarak faiz oranını %1.40 olarak ayarlamıştır. Bunu yanında 18 ay vadede 40.000 TL taksitli ticari kredi gibi imkânlar sunan bankanın, makine donanım kredisi, sezona hazırlık kredisi gibi birçok esnafa aradıkları kredi alanında imkân sunmuştur. Yapı kredi KOBİ kredi paketleri için başvuru SMS üzerinde ya da şubeler üzerinden yapılmaktadır.

Yapıkredi Bankası Esnaf Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

ING Bank

ING bankın KOBİ kredisi altında yaptığı çalışmalarla girişimcilere imkân sağlayan bankalardan biridir. Bu sektörlerde ki işletmelerinizi büyütmek ve geliştirmek için farklı farklı imkânlar sağlamaktadır. Faiz oranı %1.34 olan kredide 1.000 TL’den 50.000 TL’ye kadar kredi imkânından bahseden banka 36 aya kadar vade imkânı sunmaktadır. Başvuruları SMS ve şubeler üzerinden kabul etmektedir.

ING Bank Esnaf Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

Akbank

Akbank’ın çalışmaları doğrultusunda “Esnafa altın kredi” adı altında ortaya çıkmış bir paket kredisi mevcuttur. Bu kredi tipi diğerlerinden biraz farklı olup işletme sahibinin kişisel olarak birikim yapmış olduğu herhangi bir miktar altınları mevcut ise ve bu altınları Akbank altın hesabına yatırmış olması durumunda bu kredi türünden yararlanabilir. Yani bu kredi türünde bir nevi teminat hesabınızın olması gerekir. Bu şekilde kredi paketi için ortaya teminat koymuş olursunuz. Bu pakette çek karnesi, pos hizmetleri, işyeri sigortası gibi çeşitlerde mevcuttur. Bunun yanında “Gönlüne Göre Öde Esnafım!” adı altında 50.000 TL ve 36 aya kadar vade imkânı sunmaktadır.

Akbank Esnafa Destek Paketi İçin TIKLAYINIZ!

Akbank Gönlüne Göre Öde Kampanyası Ödeme Planı

 1. Aylık eşit taksitli
 2. 6 ayda 1 taksitli
 3. 2 ayda 1 taksitli
 4. 3 ay ödemesiz dönemli aylık eşit taksitli
 5. 6 ay ödemesiz dönemlik aylık eşit taksitli
 6. Son taksit balon ödemeli

Akbank Gönlüne Göre Öde Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)

Birçok alanda esnaf kredisi sunan banka için seçenekler boldur. Arena sıfır faizli teknoloji kredisi, gayri nakdi kredi, AFD kredileri gibi birçok paketi bulunan bankadır. Burada belirlenmesi gereken ihtiyacınız olan kredinin hangi alanda olduğudur. Buna karar verdiğinizde size en uygun krediye hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

TEB Esnaf Kredisi Paketleri İçin TIKLAYINIZ!

Halkbank

İhtiyacınız olan kredi için uygun vade olanakları sağlayan Halk bank 150.000 TL’ye kadar kredi imkânı sunmaktadır. “Esnaf ve Sanatkâra Destek Böyle Olur” adı altında yıllık olarak %0 faiz oranlarından başlayan bankada destek paketleri de mevcuttur. Kooperatifler yoluyla birçok esnaf halk bankla çalışmaktadır.

Halkbank Esnaf Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top