Finansbank Tarımsal Ekipman Kredisi ve Özellikleri

QNB Finansbank müşterilerine ve henüz müşterisi olmayan kişileri cazip edecek türden birçok kredi sunmaktadır. QNB Finansbank tarafından sunulmakta olan tarım kredilerinden birisi de Finansbank Tarımsal Ekipman Kredisi’dir. Bugün sizlere Finansbank Tarımsal Ekipman Kredisi ve Özelliklerinden bahsedeceğiz.

Finansbank Tarımsal Ekipman Kredisi Nedir?

Finansbank Tarımsal Ekipman Kredisi, tarım ile uğraşan kişilerin üretim sırasında ihtiyaç duydukları römork ve pülverizatör gibi ekipmanların daha uygun aylık vade ve faiz oranları ile birlikte ödenebilmesi için QNB Finansbank tarafından geliştirilmiştir. Bireyler Finansbank Tarımsal Ekipman Kredisi ile birlikte satın alacakları sıfır ya da ikinci el ekipmanların büyük bir kısmını bu kredi sayesinde karşılayabilir. Daha sonra ise oldukça uygun aylık ödeme rutinleri ile bu kredinin karşılığını küçük miktarda yükler ile ödeyebilir.

Finansbank Tarımsal Ekipman Kredisi Özellikleri Nelerdir?

QNB Finansbank tarafından sunulmuş olan Tarımsal Ekipman Kredisinin özellikleri şu şekilde listelenmiş bulunuyor;

  • Birinci el olarak satın alınacak olan araçlarda proforma fatura değerinin %75’ini karşılayabilirsiniz.
  • İkinci el olarak satın alınacak olan araçlarda ise aracın değerinin %60’ı bu kredi tarafından karşılanır.
  • Birinci el olarak satın alınacak olan araçlar için 72 aya kadar vade seçeneği ile kredi geri ödemesi yapılması mümkündür.
  • İkinci el olarak satın alınacak olan araçlarda ise 48 aya kadar vade seçeneği ile kredi geri ödemesi yapılabilmektedir.
  • Bu kedinin geri ödemesi 1 ay, 3 ay, 6 ay ve 12 ayda bir yapılabilmektedir.

Finansbank Tarımsal Ekipman Kredisi İçin Gereken Belgeler

Finansbank Tarımsal Ekipman Kredisini almak isteyen kişilerin bankaya sunması gereken bazı belgeler bulunmaktadır. Bu belgeler şu şekilde sıralanabilir;

  • Çiftçilik belgesi
  • ÇKS Belgesi olarak da bilinen Çiftçi Kayıt Sistemi Belgesi
  • Kesin fatura ve proforma faturası
  • Nüfus Cüzdan fotokopisi
  • Banka tarafından şubede yapılacak olan değerlendirmenin sonrasında gerekli görülmesi halinde teminat ve ek belge talep edilmesi mümkündür.

Finansbank Tarımsal Ekipman Kredisine Nasıl Başvururum?

Finansbank Tarımsal Ekipman Kredisine başvurmak isteyen bireylerin kullanabilecekleri iki farklı yöntem bulunsa da tüm işlemler en nihayetinde banka üzerinden yapılacağı için esasında bunun için tek bir yöntem olduğunu söylememiz de mümkün. Zira bu tür mesleğe yönelik kredilerde tek bir mesajla alınabilen, internet şubesi üzerinden edinebilen ya da bir telefonla kullanılabilen bir kredi almak pek mümkün olmuyor. Bu nedenle Finansbank Tarımsal Ekipman Kredisinden faydalanmak isteyen kişilerin QNB Finansbank şubesine gitmesi gerekiyor. QNB Finansbank şubesine giden bireylerin ise tek yapması gereken şey bu kredi için başvuruda bulunmak. Elbette bu işlemleri hızlandırmak için yukarıda yer alan belgeleri ilk anda götürmenizde fayda var. Bununla birlikte yazımızın sonunda yer alan bağlantıya tıklayarak QNB Finansbank’ın sizinle irtibata geçerek sizlere gerek bu kredi gerekse diğer tarım kredileri için yardımcı olmasını sağlayabilirsiniz.

Aşağıda yer alan linke tıkladıktan sonra karşınıza gelecek olan formu doldurmanız gerekiyor. Bu formda isim, soy isim, e posta adresi, T. C. Kimlik numarası, çalışmak istediğiniz QNB Finansbank şubesinin yer aldığı şehir, cep telefonu numarası ve faaliyet alanı bölümlerinin mutlak surette doldurulması gerekiyor. Doldurulması zorunlu olmayan alan ise diğer telefon alanı. Bununla birlikte formun sonunda yer alan Kişisel Verilerin Korunması Kanunu hakkındaki formu okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi belirtmek için bu yazının sol kısmında yer alan kutucuğu işaretlemeniz gerekiyor. Son olarak da güvenlik kodunu ilgili kutucuğa girerek “Gönder” seçeneğine basmalısınız. Bu aşamadan sonra QNB Finansbank müşteri temsilcileri en kısa süre içerisinde sizleri arayacaktır.

QNB Finansbank Size Ulaşsın İstiyorsanız TIKLAYINIZ!

Scroll to Top