Finansbank Eğitim Kredisi

Eğitim küçük yaşlardan itibaren verilerek insanların geleceğini yapılandıran, bir hayat mücadelesi vermesinde yardımcı olan ve meslek edinmesine katkı sağlayan önemli bir konudur. Dünya üzerinden hangi dilde veya hangi ülkede olduğu fark etmeksizin insanlar sürekli olarak eğitime tabii tutulur. Eğitim insanın kendine değer katabilmesi için gereklidir. Ayrıca eğitim ile aldığı bilgileri ve edindiği bilgi birikimini kullanarak dünyaya ve insanlığa değer katabilmesi amaçlanmıştır. Şu ana kadar dünya üzerinden yapılan iyi ve kötü bütün buluşlar bir eğitim sürecinin ürünüdür. Bu yüzden insan üreten ve değer katan özelliğini eğitim ile destekler. Ülkemizde de küçük yaşlardan itibaren eğitim verilir. Amerika veya Avrupa’nın aksine ülkemizde eğitim ücretsizdir. Devlet okulları ve üniversiteleri öğrenciler için ücretsizdir. Fakat hayalindeki mesleğe ulaşmak için çabalayıp yeterli puan alamayan kişiler özel üniversiteleri tercih ediyor ve bu üniversiteler için de yüksek miktarlarda para gerekebiliyor. Bazı öğrenciler dillerini geliştirmek için yurt dışında dil okullarına gitmek istiyor. Dil okulları da pahalı olduğu için hazır miktarda paraya ihtiyaç duyuluyor. Bazı öğrenciler ise kendi fikirlerini tasarıma dönüştürmek, kendi tasarım veya icatlarını pazarlamak, ticaretini yapmak ya da kendi girişimlerini geliştirmek adına alanı ile ilgili kurslara, eğitimlere ihtiyaç duyuyor. Tüm bunlar için hatırı sayılır miktarda para gerekiyor. Öğrencilerin eğitim masraflarını karşılaması adına Finansbank tarafından eğitim kredileri veriliyor. Bu eğitim kredileri ihtiyaç kredisi kapsamında oluyor ve öğrencinin ihtiyacını karşılayacak miktarlarda veriliyor. Hem de uygun faiz, vade ve ödeme seçenekleri ile öğrencinin kredi borçlarını ödemesinde de kolaylık sağlanıyor. Gelin sizlere Finansbank eğitim kredisinden ayrıntılı şekilde bahsedelim.

Finansbank Eğitim Kredisi Nedir?

Finansbank’ın öğrencileri destekleme için ihtiyaç kredileri başlığı altında verdiği eğitim kredileri birçok öğrenci tarafından hali hazırda kullanılıyor. Bu kapsamda Finansbank kendi resmi sitesinden Finansbank eğitim kredisi özelliklerini yayınlamıştır. Finansbank eğitim kredisi özellikleri;

  • Finansbank eğitim kredisi tutarı min. 2000 Türk Lirasıdır.
  • Finansbank eğitim kredisi tutarı max. 40000 Türk Lirasıdır.
  • Kredi vadesi süresince öğrenciden hesap işletim ücreti alınmaz.
  • Finansbank eğitim kredisinin vade süresi ise 12 ay ile 60 ay arasındadır.
  • Finansbank eğitim kredisi faiz oranları vade süresine göre değişiklik gösterir.
  • Taksit erteleme hakkı 3 ay için bulunur.
  • Finansbank eğitim kredisinde dosya masrafı yoktur.
  • Finansbank eğitim kredisi 18 yaşından küçük olan öğrenciler için veliler tarafından kullandırılır. Fakat 18 yaşından büyük ve düzenli geliri olup, kredi taksitlerini ödemeyi belgeleyen öğrenciler eğitim kredisini kendileri çekebilir.
  • Finansbank eğitim kredisi faiz oranları oldukça uygundur.

Finansbank Eğitim Kredisi Faiz Oranı Nasıl Hesaplanır?

Finansbank bünyesinde almak istediğiniz eğitim kredisi faiz oranları vade süresi uzadıkça artar. Bu yüzden Finansbank şubelerine kredi başvuru yapmaya gitmeden önce alacağınız kredinin size uygun olup olmayacağını kontrol etmeniz gerekir. Aşağıda sizler için bir link paylaştık. Bu  linke tıklayarak Finansbank eğitim kredisi faiz oranı ve toplam tutarı hesaplayabilirsiniz.

pppp

Linke tıklayarak siteye giriş yaptığınıza kaç aylık vade istiyorsanız ona tıklayın ve ” hesap makinesi” butonuna basın. Böylece almak istediğiniz Finansbank eğitim kredisi tutarını en doğru biçimde öğrenebilirsiniz.

Finansbank Eğitim Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Finansbank eğitim kredisi başvuruları Finansbank şubelerinden yapılır. Finansbank şubelerine eğitim kredisi başvurusu için gittiğinizde yanınızda mutlaka T.C kimlik ve gelir beyan eden bir adet belge bulundurmalısınız. Aksi takdirde Finansbank eğitim kredisi başvurunuzu yapmayacaklardır. Bu belgelerin ışığında ihtiyacınız olduğunuz miktarı beyaz edersiniz ve başvuruyu tamamlarsınız. Finansbank eğitim kredisi başvuru sonucu 1 hafta içinde belli olur. Sonuç olumlu veya olumsuz olsun size bıraktığınız iletişim kanallarından biri ile ulaşılır. Eğer Finansbank eğitim kredisi başvurunuz kabul edilmiş ise de kısa sürede paranızı çekebilirsiniz.

Finansbank Eğitim Kredisi İle İlgili Bilgilere Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

Finansbank Eğitim Kredisi Başvurusu Sonucunu Öğrenme

Finansbank eğitim kredisi başvuruları Finansbank şubelerinden yapıldığı gibi, başvuru sonucu da yine şubelerden öğrenilmektedir. Finansbank eğitim kredisi başvurunuz eğer olumlu sonuçlanmış ise personel tarafından en kısa sürede iletişim adreslerinden biri ile ulaşılırsınız. Böylece kredi başvurusu için gereken evrakların hangileri olduğu size söylenir. Sizde bu evrakları götürdükten sonra paranızı alabilirsiniz.

Finansbank eğitim kredisi başvuruları sonucu aynı zamanda Finansbank telefon bankacılığı aracılığı ile de öğrenilmektedir. Bunun için de Finansbank çağrı merkezi numarasını arayarak müşteri hizmetlerine bağlanın. Müşteri hizmetleri ile yapacağınız işlemler sonucunda Finansbank eğitim kredisi başvuruları sonucunu ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz.

Finansbank Online Sitesine Giriş Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top