Finans Bank Müşteri Hizmetleri

QNB finansbank müşteri hizmetleri

Günümüzde bankaların yapabildiği işlem sayısı oldukça fazladır. Bankaların ulaşamadığı yer yok denecek kadar azdır. Bankaların kullanımı bu kadar fazla olduğu için bankalara ulaşım da oldukça kolaydır. Eskiden teknolojinin çok gelişmediği zamanlarda bankaların şubeleri az olduğu gibi bankalara ulaşmak da günümüzde olduğu kadar kolay değildi. Fakat bugün istediğimiz her yerden bankalarla iletişime geçmemiz mümkündür. Örnek verecek olursak, akıllı telefonlarımıza indireceğimiz bankanın mobil uygulaması, bankanın internet şubesi ya da telefon ile bankanın müşteri hizmetleri ile konuşarak anında istediğimiz banka işlemini gerçekleştirebiliriz. Eskiden şubelere gitmeden yapamayacağımız işlemleri günümüzde oldukça kısa sürelerde yapmamız mümkün.

Finans Bank Nedir?

İnsanlar tarafından sıklıkla tercih edilen bankalardan birisi Finans Bank’dır. Finansbank’ın 29 yıllık bir tecrübesi bulunmaktadır. 1987 yılında kurulan banka, Türkiye’de halka açılan ilk özel sektör bankasıdır. Finansbank hisseleri 1990 yılında IMKB yani yeni adı ile Borsa İstanbul (BİST)’de işlem görmeye başlamıştır bununla birlikte sektöründe örnek olmuştur. Finansbank, Türkiye’de dört şube açtıktan sonra farklı ülkelerde de şube açmaya başlamıştır. 1999 yılında piyasaya ilk taksitli kredi kartını Finansbank sunmuştur.

İsmi ilk olarak Galaxy Card olarak belirlenen kredi kartı sonralarda Card Finans olarak isim değiştirmiştir. Card Finans dört yıl gibi kısa bir sürede en fazla visa karta sahip marka haline gelmiştir. Finansbank 2004 yılında, bankacılık sektörü için oldukça kısa bir sürede aktif büyüklüğü sıralamasında özel bankalar arasında 5.sırada yer almıştır. 2005 yılında 7 yıl vade imkanı ile 500 milyon doları Türkiye’de gerçekleştirilen en yüksek miktardaki sigortasız seküritizasyon kredisine imza atan Finansbank A.Ş. uluslararası piyasalardaki adını duyurmuştur. Yurt dışında en çok yatırımı olan Türkiye’deki banka Finansbank’dır.

Finansbank bireysel bankacılık alanında da önemli çalışmalara imza atmıştır. Örneğin 2012de tüm hizmetlerini sadece dijital kanallar üzerinden yürütmüştür ve bu şekilde Türkiye’nin ilk şubesiz dijital bankası olan Enpara.com’u kurmuştur. Günümüzde de oldukça fazla kullanılan Enpara.com bir dijital banka olarak müşterileri memnun edebilmektedir. Finansbank Ekim 2016 tarihi ile birlikte QNB Finansbank olarak isim değiştirmiştir. QNB Finansbank’ın 2017 yılında ilk çeyrek net karı 422 milyon TL olmuştur. Toplamda kredileri 69 milyar 191 milyon TL’ye, toplam aktifleri ise 109 milyar 10 milyon TL’ye ulaşmıştır.

Finans Bank Müşteri Hizmetlerine Nasıl Ulaşılır?

Finans Bank müşterileri tarafından oldukça sevilen bir banka olarak hizmet vermeye devam etmektedir. 2011 yılında Call Center Awards tarafından ‘İstanbul Çağrı Merkezi Ödülleri’nde’, 500’den Fazla Koltuklu Çağrı Merkezleri kategorisinde verilen ödüllerde ‘En İyi Çağrı Merkezi’ ödülünü alarak Finans Bank kendini kanıtlamış bir bankadır. Finans Bank çağrı merkezine ulaşmak için 0850 222 0 900 numarasını tuşlamanız gerekmektedir. Bu numarayı aradığınızda ileri teknolojili sesli kayıt sistemi ve müşteri danışmanları aracılığı ile Finans Bank ile ilgili olarak yapmak istediğiniz tüm bankacılık işlemlerini kısa bir sürede kolaylıkla yapmanız mümkün olacaktır. Finans Bank çağrı merkezini kullanarak yapabileceğiniz işlemlerden bahsedecek olursak:

Finans Bank Müşteri Hizmetleri İle Yapılabilecek İşlemler

  1. Sesli Yanıt Sistemi ile sistem sizi tanır ve size özel olarak menüler sunabilir. Bu sistem sayesinde kendinizi tanıtmanıza gerek kalmadan size özel menüler hakkında bilgi alabilirsiniz.
  2. Müşteri danışmanına bağlanmanıza gerek yoktur. Çağrı merkezini arayarak işlemlerinizi güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
  3. Çağrı Merkezini kullanarak ‘Anında Kredi’ kullanımından vergi ödemeye ya da kredi kartı için başvuru yapmaya kadar tüm işlemlerinizi telefon bankacılığı hizmeti sayesinde kısa bir süre içinde yapabilirsiniz.

Finans Bank Telefon Bankacılığı, güvenilir ve profesyonel ekibi ile size 7 gün 24 saat hizmet verebilmektedir. Finans Bank KOBİler için de ayrı bir çağrı merkezi numarası bulunmaktadır. Finans Bank Müşteri Hizmetleri KOBİ için 0850 222 1 900 numarasını arayabilirsiniz. Finans Bank, KOBİ ve esnaf müşterilerine çok daha iyi hizmet verebilmek için oluşturduğu merkezi müşteri danışmanları ile şubelerdeki danışmanlar kadar yardımcı olabilecek bir ekibe sahiptir. Finansbank ile iletişime geçmek istediğinizde QNB Finansbank internet şubesinden de yardım alabilirsiniz. QNB Finansbank internet şubesinde iletişim kısmına girdiğinizde QNB Finansbank ile nasıl iletişime geçebileceğinizi öğrenirsiniz. Örneğin e-posta ile telefon numarası ile ya da “Sizi Dinliyoruz” hattı üzerinden sorunlarınızı paylaşabilirsiniz.

Scroll to Top